Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 400
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Koktajl zapisuję sobie Twój wpis o bramie i o tynkach. Muszę w końcu przysiąśc i przemyślec kolejnośc prac .

 

Piotrze teraz tak z innej beczki.

Widzę,że macie czarną/ciemną elewację. Z czego zamierzacie ją zrobic? U nas też jest trochę czarnych wstawek, architekt sugerował alucobond, ale jeszce się nie orientowałam w kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Piotrze teraz tak z innej beczki.

Widzę,że macie czarną/ciemną elewację. Z czego zamierzacie ją zrobic? U nas też jest trochę czarnych wstawek, architekt sugerował alucobond, ale jeszce się nie orientowałam w kosztach.

 

Czytam ze ten alucobond jest z aluminium z wypełnieniem mineralnym. Juz wczesniej pisałam u Piotra o czymś takim jak rockpanel- to tez płyty fasadowe tylko zrobione ze sprasowanej wełny skalnej ( produkt rockwool) i one juz wtedy nie maja zadnego wierzchniego pokrycia z aluminium. Wełna jest tak twarda ze farba ( bardzo duzo kolorów do wyboru) jest bezposrednio pomalowana. Miałam próbki tego bo sami w przyszłości mamy zamiar miec na części garazowej te plyty i były one bardzo twarde. W dodatku sa one lżejsze od innych płyt aluminiowych ( zastanawiałam sie jeszcze nad thyssen- krupp) przez co sama konstrukcja moze byc zrobiona z drewna czy innych tańszych materiałów a nie z profili aluminiowych jak w przypadku wlasnie płyt fasadowych aluminiowych. Mozesz jeszcze zastanowić sie nad fasada z łupka- byłaś w dzienniku Pawła i demona? Oni maja cały dom wlasnie zrobiony z łupka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......... Mozesz jeszcze zastanowić sie nad fasada z łupka- byłaś w dzienniku Pawła i demona? Oni maja cały dom wlasnie zrobiony z łupka.

 

Tak znam dziennik Pawła i demona, tylko w naszym przypadku łupek raczej odpada. Chcemy mieć dość duże płyty na elewacji, a oprócz tego od ogrodu mamy lekką konstrukcję stalową z materiałem z elewacji coś jak łamacz światła i nie wiem czy wytrzymałaby obciążenie kamieniem.

 

Sprawdzę sobie te rockpanele, dzięki koktajl. Ciekawe jak z trwałością koloru, większość będzie na poludniowej i zachodniej ekspozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechały okna

 

Piotrze,

Gratuluje wspaniałych, ogromnych okien !!!

Co do drzwi to takie wpadki to nie wpadki, gorzej jakby drzwi były już zamontowane :no:

 

My montowali drzwi garażowe dopiero po tynkach i wylewkach, żeby potem nie było, że drzwi trzeba podnosić lub opuszczać bo poziom wylewek wyszedł inaczej niż zakładaliśmy, ale wydaję mi się, że po uwzględnieniu uwag koktajl to w najgorszym wypadku będziesz mieć kilka dybli do przekręcenia;).

 

Podglądam i kibicuje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No z tą bramą popełniłem błąd , dziękuję za porady jak z tego wybrnąć . Przyświecał mi cel bezpiecznego zamknięcia budowy i ubezpieczenia jej dlatego muszę mieć zamknięte na stałe wszystkie otwory . Podoba mi się rozwiązanie z silikonem , oby się nic nie przytrafiło.

Jeśli chodzi o ciemne kolory na elewacji , zrezygnowaliśmy z rozwiązań innych niż tynkowanie ,prawdopodobnie na ścianie wyląduje tynk caparola w kolorze jeszcze nie ustalonym .

Co do okien jest czad dziękuje za słowa uznania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sposób wymyśliłem kiedy musiałem pomalować z pistoletu spora powierzchnie muru i miałem na nim przymocowana konstrukcje z aluminiowych i stalowych wysięgników.

Starym sposobem, / kiedyś to robiono ŁT - 43- towot/ zabezpieczyłem ją opryskując smarem silikonowym, a tam gdzie nie mogłem się dostać z butlą z silikonem, małym pędzelkiem nałożyłem wpierw wazelinę techniczną, a jak się skończyła, to zwykłą czystą apteczną.

Tam gdzie dostała się farba zebrałem ją zwykłym ostrym zmywakiem do naczyń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...