Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Poprawa pogody nastąpiła i to znaczna upał że pot z czoła się leje .dziękuje za uznanie inż maliniak .

Dom ma jakieś 3.60 m wysokości a ogrodzenie 1.80 m . Nam też się podoba.

Ocieplanie domu trwa choć w temperaturze 28 st, w cieniu trochę to głupio brzmi.

Trochę martwi mnie sposób izolacji okien nisko nad ziemią .

Wykonawca ocieplenia podpowiedział że fajnie jest wykończyć pod oknem kostką która ma się tam pojawić ale coś nie bardzo wtedy z izolacją , kombinujemy jak by to inaczej wykonać pomysł mam taki albo parapety pod nimi styro druga wersja styro i nad nim płytka ceramiczna w kolorze kostki .

Może ktoś ma takie okna do samej ziemi i podzieli się radą jak to wykonać

 

Pozdrawiam

 

Fotki jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 400
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam!

Po dłuższej przerwie aktualizacja postępów na budowie.A działo się sporo.

Wylewki na ogrzewaniu podłogowym wykonane w expresowym tempie ,w trzy dni wykonawca polecany przez moich instalatorów od hydrauliki i jestem zadowolony z efektu .

Ocieplenie i otynkowanie szło dość mozolnie początek był nawet dość nerwowy ekipa od ocieplenia zabrała się za docieplenie fundamentu i zrobili to o co prosiłem ale nie jestem zadowolony z efektu końcowego.Zaczekam z oceną do końca prowadzonych rozmów z wykonawcą ocieplenia ale nie jestem z niego zadowolony choć praca wykonana na dobrym poziomie.

DSC05938.jpg

Pojawiła się ekipa od ogrodzenia i tu idzie wszystko zgodnie z ustaleniami

 

DSC05931.jpg

DSC05941.jpg

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylewki na ogrzewaniu podłogowym wykonane w expresowym tempie ,w trzy dni wykonawca polecany przez moich instalatorów od hydrauliki i jestem zadowolony z efektu.

Witaj piotrmin,

Efekt pracy wylewkarzy z pewnością oceni ekipa od płytek i ewentualnie parkietu - chyba, że sprawdzałeś poziomy :cool:

 

Pojawiła się ekipa od ogrodzenia i tu idzie wszystko zgodnie z ustaleniami

Sugeruje żebyś zaraz po położeniu tynku na murowanych słupkach ogrodzenia wykonał obróbki blacharskie - ich brak może spowodować, że po pierwszym deszczu pojawią się zacieki na murze :no:

 

Na avatarze był inny układ kolorów elewacji .....skąd zmiana ?

 

Nie zmienia to faktu, że dom nabrał charakteru !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, bo juz jakiś czas temu zagladalam do Ciebie :-). Dom to wielkie wow, a ogrodzenie to mój ideał :-D Czy możesz zdradzić (na priva jeśli wolisz) jaki jest mniej więcej koszt takiego ogrodzenia i gdzie je zamawiales? Ile metrów ma ono u Ciebie? Będę niezmiernie wdzięczna. :-) pozdrawiam z WRO :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na avatarze był inny układ kolorów elewacji .....skąd zmiana ?

 

Nie zmienia to faktu, że dom nabrał charakteru !

 

Właśnie. Nie wkleiłeś czasem negatywu? ;)

Hmm, obie wersje mają mega moc, sama nie wiem, której kibicować :).

To, co jest teraz to mmmm miody pasiekowe, aż wzdech się z piersi wyrywa.

Chociaż zaskoczyłeś wszystkich pewnie obuchowo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Temat wylewek na podłodze ,sprawdzałem 2 metrową poziomicą oczko jest cały czas między kreskami choć niewielkie szpary widać w prześwicie poziomicy jak dla mnie chyba jest dobrze choć może się to zmienić delikatnie na niekorzyść z powodu siadania wylewki na 20 cm. styro.Czas pokarze.

Co do kolorów na elewacji które faktycznie są zupełnie odwrotne do tych które były zaplanowane.

Powód!

Temperatura jaka powstaje na grafitowej elewacji .Zdecydowaliśmy że od frontu czyli wschodu nie będzie to aż taki problem a po za tym grafit jest we wnęce więc słońce nie nagrzewa jej tak długo ale po kilku dniach stwierdzam że rano w słoneczny dzień mógłbym jajka smażyć na parapecie.

od strony południowej zrezygnowaliśmy z grafitu w ogóle a miał on dominować we wnęce i na ścianach sąsiednich.pierwszy powód to temperatura ale nie on był najważniejszy na krótko przed koniecznością podjęcia decyzji przeglądając internet wpadłem przypadkiem na stronę z meblami ogrodowymi których już dawno szukałem właśnie w takim stylu , meble przedstawione w bardzo fajnych aranżacjach na tle domów w przeważającej części w białym kolorze i tak nam się to spodobało że decyzja zapadła natychmiast będzie na biało od ogrodu , efekt? jak dla nas pomysł był genialny nie dość że ściany nie będą grzały to dopasujemy do bieli naprawdę wszystko. Okazuje się że najprostsze pomysły są najtrudniejsze do wymyślenia .

Od zachodu niewielka wstawka we wnęce z grafitu nad oknem a z tyłu żeby przełamać monotonię grafit między oknami.

 

Co do ogrodzenia to konsport ale zamawiałem w innej firmie która z nimi współpracuje cena oczywiście lepsza niż u producenta???. W konsporcie potraktowali nas jak intruzów którzy nie wiadomo czemu zawracają im głowę więc wyszliśmy poszukać kogoś kto potraktuje mnie poważnie .

Jeśli chodzi o cenę to jest ona uzależniona od wielu czynników na przykład wysokości koloru rodzaju wielkości bramy , przęseł , furtek więc każda wycena jest zupełnie inna , po pierwsze trzeba ustalić szczegóły a potem negocjować cenę ja w konsporcie dostałem 5 % upustu na wejście i taki sam na wyjście negocjacja to dla nich słowo obce.

Pozdrawiam i dzięki za miłe słowa (nam się bardzo podoba) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...