Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

pozdrawiam i dziękuję .Na żywo jest jeszcze lepiej nie skromnie przyznam.Duża zasługa projektanta który wymyślił tą kostkę ale kolory to już nasza radosna twórczość niczym nie skrępowana.Na szczęście wyszło chyba całkiem fajnie choć był to rzut na taśmę i jestem z efektu bardzo dumny.

Ogrodzenie wygląda jak beton bo jest to tynk pomalowany silikonowym gruntem i poczeka sobie jeszcze na docelowy kolor jakiś czas dopóki na naszej drodze nie skończą się prace na innych budowach . Powodem tej zwłoki jest nierówna droga utwardzona przed naszą działką cegłą która po deszczu zamienia się w małe bajorka Przejeżdżające samochody rozbryzgują wodę zmieszaną z ceglanym potworem który polewa nasze ogrodzenie czymś w rodzaju cegły w płynie a po wyschnięciu tworzą się fantazyjne plamki w rdzawym kolorze upiększając nasze nowo wybudowane ogrodzenie. Wiem że jak powstanie kostka na moim podjeździe to będziemy mieli wymuszony kolor ceglany zamiast planowanego grafitu . Za jakiś bliżej nie określony czas mamy zamiar utwardzić i wyrównać drogę klińcem pogadamy z sąsiadami może uda się zrobić to wspólnie .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 400
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zabieramy się za rekuperację, trwa dziurawienie tego co powinno być całe .Ekipa szaleje z wiertarką i meslem ,gruz i pył w całym domu .

A było tak ładnie posprzątane ikomu to przeszkadzało ??? zachciało się nam rurek w całym domu których i tak nie będzie widać ale za to mam nadzieje czuć świeże powietrze ( oprócz niektórych dni kiedy to sąsiad z za miedzy obornik rozwiezie i będzie nas nim czarował).

Zdrowia życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wieczorem pojechaliśmy sprawdzić kolor i moc żarówek na obrysach domu i w we wnęce a nie jest to takie oczywiste.Jaki kolor barwy światła i jaka ma być moc żarówek chcieliśmy przekonać się do barwy zimnej którą wszyscy reklamują jako barwę pasującą do nowoczesnej stylistyki domu ale niestety światło naszym zdaniem jest sine i nie podoba nam się na fotce wygląda całkiem fajnie ale w rzeczywistości jest gorzej .

 

Tu widać ją na ostatnim planie

 

DSC_0250.jpg

 

Ciepła na pierwszym planie

 

DSC_0251.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tynk na elewacji to silikonowy majsterpol 1,5 baranek . Z białym nie było problemu gorzej z grafitem .W tej firmie grafitowy w ogolę nie pasował do koloru naszej stolarki okiennej ,wydawał się jakiś nie taki żona mówiła niby grafit a jakiś zielony!!!:confused: .Wybraliśmy silikon bolixa i wyszło tak jak chcieliśmy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sufity podwieszane prawie na ukończeniu .

Na ściany zaciągany jest tynk gipsowy z siatką żebyśmy nie mieli problemów z popękanym tynkiem

DSC06123.jpg

DSC06132.jpg

W kuchni powstaje skrzynka pod okap .

 

DSC06126.jpg

DSC06129.jpg

wyprowadziłem na zewnątrz rurę i przewód elektryczny do podłączenia okapu .Na zewnątrz zainstaluję wentylator kanałowy z klapą zwrotną a wszystko to zabudowane będzie skrzynką z rewizją w której umieszczę anemostat. I tak pozbędę się brudnego i tłustego powietrza z domu a na dodatek będzie się to odbywało w zupełnej ciszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tynk na elewacji to silikonowy majsterpol 1,5 baranek . Z białym nie było problemu gorzej z grafitem .W tej firmie grafitowy w ogolę nie pasował do koloru naszej stolarki okiennej ,wydawał się jakiś nie taki żona mówiła niby grafit a jakiś zielony!!!:confused: .Wybraliśmy silikon bolixa i wyszło tak jak chcieliśmy.

 

Dzięki bardzo. Czy któryś z tych dwóch uznajesz za lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem tu nowy, Twój dziennik przeglądam od początku.

Bardzo podoba się mi Twój dom, na wiosnę ruszam z budową domu w podobnym stylu - Parterowy 2 z biura projektowego Domy z wizją.

 

Po miłych słowach odnośnie ekipy od stanu surowego, bardzo proszę o kontakt do nich. - [email protected]

W moim domu również instalował będę wentylację mechaniczną, stąd moje pytanie

Jaka jest wysokość pomieszczeń przed podwieszaniem sufitów, a jak po podwieszeniu.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszym przebiegu prac budowlanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KorBa81 - pod rekuperację pozostawiłem 30 cm. Ponieważ szalunek na ścianach nośnych obniżony jest o 10 cm. wyszło 40 cm. i docelowo sufity wyszły na wysokości 2.75 - 2.85 . miały wyglądać nieco inaczej ale z powodu przebiegających kanałów nastąpiły małe zmiany wysokości podcięć . Skończyło się całkiem nieźle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

W pomiesczeniu gospodarczym pojawiły się przepusty pod ewentualne przewody zapomnianych lub późniejszych instalacji.Jeden arot z głównej skrzynki elektrycznej a drugi prowadzi do salonu pod instalację rzutnika( kiedyś)mam nadzieję

.DSC06148.jpg

Na korytarzu powstał kanał pod oświetlenie

 

DSC06153.jpg

Sufity podwieszone pod stropem ze względu na rury instalacji wyszło trochę inaczej niż zakładaliśmy ale nie spowodowało to jakichś drastycznych zmian docelowo wysokość 2.75 miało być 2.80 tu niema problemu trochę podział wysokości się zmienił ale mamy na to pomysł jak z tego wyjść - zobaczymy

DSC06164.jpg

DSC06161.jpg

DSC06160.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...