Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 400
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Izolacji fundamentów ciąg dalszy czyli jak jak to zrobić i nie wtopić.

 

Ano wybrałem się do hurt. . owni po mazidło na ściany oczywiście przygotowany ,oczytany i oczywiście dałem się namówić na izolbet s.

A było to jakoś ze cztery dni temu.

Zapewnienie sprzedawcy : niema nic lepszego panie tym robi pan izolację i przykleja styropian jak trzeba to zamówimy więcej.

Przezornie choć nie do końca nabyłem dwa opakowania.Ich wieczka wyglądały jak by niejeden deszcz widziały.

Przywiozłem to to zostawiłem ma czekać na odpowiedni moment . Nadszedł dzisiaj , na szczęście pracownik po otwarciu zauważył że w środku są grudki.

No zabrałem cudo do pierwotnego właściciela wołając w progu

- w środku są jakieś grudki,a on na to - Tak myślałem to u nas już trochę stoi

Musiałem mieć coś na szybko w zastępstwie i tak przeprosiłem się z dysperbitem którym posmarowany zostanie fundament od zewnątrz.

DSC04647.jpg

Do wypełnienia wykopów potrzebny był piach DUŻO PIACHU

 

DSC04648.jpg

I na koniec przyjechał market z rurami

 

DSC04649.jpg

Hydraulicy zabrali się ostro do pracy .

 

DSC04650.jpg

 

DSC04651.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rozmyślam nad dodaniem opaski drenażowej tak dla świętego spokoju.

Myślę że to w uspokoi moją niepewność co do ewentualnych problemów z odwodnieniem.

Jesteśmy przed ociepleniem fundamentu ,pomalowałem go 2 krotnie dysperbitem i teraz chcę przykleić styro na piankę eos tytan do klejenia xps.

na to klej siatka i albo posmaruję jeszcze dwa razy dysperbitem i folia albo sama folia tego akurat jeszcze nie wiem

Hydraulicy zakończyli kanalizację i majster przygotowal się do akcji wylewania betonu

[ATTACH=CONFIG]208373[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]208374[/ATTACH]

 

.

W piątek odbyła się operacja zalewania pod lewki podłogowej .

Emocje jak na wyścigach samochodowych .Z betoniarni mieli przyjechać do 17.00 ale pompa gdzieś utknęła i przyjechała 17.45 .majster mówił mi że to późno i mogą nie zdążyć przed zmrokiem.

Pan Pompowy rozpoczął rozwijanie swojej pompy a trwało to 30 minut

 

ROZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZWIJAŁ

 

sprzęt,przyjechały gruchy i dawaj lać

Biedny majster uwijał się jak mógł a beton nie chciał czekać tylko dawaj zastygać pomocnicy niestety nie dawali rady ale jakoś dobrnęli do szczęśliwego końca na którym czekał czteropak.

Ja patrzyłem na to trzęsąc się ze strachu i zimna bo wieczór zapadał i chłodno głodno a końca nie widać

DSC04669.jpg

DSC04674.jpg

DSC04677.jpg

Efekt na drugi dzień

 

 

 

 

DSC04684.jpg

DSC04685.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściany ciąg dalszy.

Muszę przyznać że pomysł stawiania ścian z bloczka H + H przyspieszył bardzo wykonanie ścian .

Na budowie pojawił się przedstawiciel firmy i podpowiadał mojemu wykonawcy jak usprawnić pracę z materiałem jakim jest bloczek gazobetonowy.

Przekonał go do stosowania specjalnego korytka do nakładania kleju,a majster dzielnie podchwycił temat.Sam stwierdził że praca idzie jeszcze szybciej a do tego ściany są mniej zabrudzone klejem.Jak na razie suporeks sprawdza się dzielnie a do tego zastanawiam się nad rezygnacją z przyklejenia do niego 20 cm. grafitowego styro.na rzecz styro fasada 0.35 biały jeśli taki znajdę a jak nie to 0.38.Powód ? Bloczek o gęstości 400 który wybrałem jest dużo cieplejszy od pustaków przeliczanych w projekcie i myślę że przy tej samej grubości styropianu uzyskam naprawdę dobry współczynnik .

Relacja z budowy

Zadowolony wykonawca

Kolumny - Miniatury (41).jpg

 

Ściany w salonie już na gotową wysokość

 

Kolumny - Miniatury (38).jpg

 

Zalewamy słupy .Jestem na budowie non stop i pomagam jak mogę tutaj przykład wlewam beton do środka słupa . Wykonawcy nie zawsze są z tego zadowoleni ale to temat na inną relację.

 

Kolumny - Miniatury (39).jpg

 

Na koniec okno kuchenne zaszalowane

 

Kolumny - Miniatury (40).jpg

Edytowane przez piotrmin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Pierwsze okno zaszalowane to jest największe

Zastanawiamy się jaki wybrać podział.Chcielibyśmy jak największe przeszklenie

 

[ATTACH=CONFIG]213320[/ATTACH]

 

 

Największe, czyli jak duże?

Na oko wygląda, że nie potrzebne są tutaj żadne podziały : ), ale zdjęcie może przekłamywać ...

Śledzę Twój dziennik i czekam z niecierpliwością na efekt finalny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Katti ja też czekam na ten efekt.

Okno o którym mowa ma 450 x 250 wysokości i zastanawiamy się nad podziałem.Pierwsza wersja to okno z podziałem na środku o takie

 

mini okno.1 murator.jpg

 

Ale bardziej podoba nam się podział niesymetryczny . Okno ma być nie otwierane np takie

 

mini okno murator.jpg

I tu pojawia się problem z roletami na tym oknie,chodzi o to czy uda się je zainstalować w takim rozmiarze 360 i 90 szerokości.

Po rozmowie z jednym wykonawcą uświadomił mi ze taka szerokość rolety jest oczywiście możliwa ale niestety gdy jest opuszczona i wieje wiatr może obijać się o szybę i samo opuszczanie jej przy silnym wietrze jest dość kłopotliwe bo wiatr dociska roletę do okna. Może ktoś z użytkowników takich dużych rolet wypowie się czy tak jest.

 

Praca na budowie posuwa się do przodu powoli powstaje szalunek na strop żelbetonowy na razie kasa wydana na materiał którego jest wszędzie pełno

foto relacja jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Pisałem niedawno że słupa nikt nie rusza a tu proszę chłopaki wzięli i ani się obejrzałem a słup stoi jak ...słup.

 

DSC04825.jpg

Z tylu pozostał ostatni filar i był problem jak go zaszalować aby beton został w środku.

Powstała ciekawa konstrukcja,ale efekt został osiągnięty.

 

DSC04808.jpg

 

Rozszalowane okno o którym była mowa.Jest duże ale oto chodziło

 

DSC04810.jpg

 

I na koniec przedpokój w którym wyrósł las.

 

DSC04827.jpg

 

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Szalowanie stropu.

Praca posuwa się do przodu.

Strop podstemplowany szalunek z desek wykonany stal na stropo dachu prawie rozłożona ,po niedzieli lejemy beton i tu sprawdzian czy szalunek wytrzyma i beton pozostanie w swoim miejscu.sony 042.jpg

Dach z desek

 

sony 052.jpg

Stal rozłożona jest tego sporo.

 

sony 069.jpg

 

W między czasie zastanawiam się nad wyborem ocieplenia na dachu i izolacji.

Jest kilka pomysłów a jeden wydaje się być chyba całkiem niezłym rozwiązaniem

Myślę nad ułożeniem styropianu dach podłoga warstwowo ze schodkami np. co metr niżej aż do uzyskania odpowiedniego spadku około 2 -3% w miejscach uskoku wypełnienie keramzytem aby warstwa betonu była w miarę jednolicie gruba .

i dociśnięcie tego około 5cm. wylewką z miksokreta na siatce.Potem zaizolowanie tego dwoma warstwami papy lub jedna papa i folia EPDM.

Jak myślicie ?Samsung (4).jpg

Edytowane przez piotrmin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie słyszałam jeszcze zeby ktokolwiek robił jedna warstwę papy i na to warstwę membrany EPDM. Albo jedno albo drugie- zreszta membrane EPDM czy PCV daje sie tylko jako jedna warstwę. I pewnie większość odradzi pape...( w tym ja). Co do rolet- u nas mamy takie samo okno. Na początku miała byc roleta wykonana z profili PA 55( akurat na profilach aluprof wykonane wiec to ich kody)- PA 37 wg nas bylo zbyt słabe. Ostatecznie zrezygnowalismy z rolet i sa żaluzje fasadowe. Mamy okno przedzielone na pol czyli tak jak ty w pierwszej wersji i jest jedna żaluzja a nie dwie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii przemyślenia jeszcze czy żaluzji czy rolet- jesli dasz jedna żaluzje czy rolete to nie dość ze koszt bedzie mniejszy niz dwie sztuki to w dodatku nie bedzie kombinowania/ dziurawienia profili okiennych aby przymocowac środkowe prowadnice. Podział okna jakikolwiek bedzie nie wpłynie na rolete. Ja tez wlasnie początkowo chciałam dwie żaluzje ale przenyslalam to ze i tak potem pewnie byśmy obie naraz otwierali bo jak ma sie duzo kombinacji to zazwyczaj ich człowiek nie wykorzystuje no i prowadnice sa na ścianie, nie musieliśmy nic mocowac do ram okiennych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o żaluzje fasadowe- musisz wiedzieć że jak jest mocny wiatr to one podnoszą się do góry (dlatego montuje się przynajmniej stację wiatrową, którą można połączyć ze słoneczną). jeśli boicie się np burzy i błysków i wolicie zasuwać wtedy rolety czy zasłony to żaluzje na pewno Wam nie pomogą. Tak dużą żaluzję zamontujecie bez problemu-ja taką mam. Co do rolet- tak jak pisałam-my mielismy je mieć ale właśnie w wyższym profilu (nie 37mm a 55mm-jest większy i sztywniejszy). zreszta robi sie bramy rolowane duze i wytrzymują napór wiatru (ale wtedy profil jest jeszcze większy). Myślę, że to dobry czas abyś własnie teraz popytał sprzedawców o te rzeczy. Różni ludzie sprzedają różne produkty i nie zawsze są one takie same. Niemniej jeśli zrobisz dwie sztuki to trzeba będzie jakoś umieścić środkowe prowadnice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koktajl . Dziękuje za podpowiedzi właśnie takiej potrzebowałem .Przypomniałeś mi rozmowę w którejś tam firmie właśnie na tern temat.Rozmawiałem już o tym szerszym profilu ale umknęło mi . Sprzedawca radził mi taki szerszy dla sztywności i z powodu większego niż standardowy wymiar. I fajnie taki jest nawet dla nas ładniejszy.

 

Nadal pozostaje kwestia podziału okna na połowę ,jedna trzecia czy może wo gule no mam problem do rozwiązania i nie wiem jak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...