Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

W naszym magicznym domu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 194
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

O cholera! ale tempo pracy :o

na zdjeciach tak super to wyglada :D

 

wiesz ze uklad kuchni mamy taki sam...tzn tylko zamienic stronami miejsce zabudowy i plyty z mini wyspa :D

 

 

Trochę nadrobiliśmy ten zimowy przestój. Szkoda, że tamten termin nam przepadł ale nie jest źle, myślałam, że będziemy w gorszym niedoczasie :)

 

Fajnie, że mamy takie same kuchnie. Mam nadzieję, że ten układ się sprawdzi i będziemy zadowolone :D

 

 

 

Przepiękne łazienki i jakie duże.

 

 

Na początku był wręcz odwrotny efekt, wszystko wydawało się nam małe :) dopiero teraz widać ile można tam upchać i jeszcze zostanie miejsca. Ale to chyba tak jest, przy pustych ścianach zawsze wszystko wydaje się małe :)

 

 

 

Gdzie zamawialiście meble do kuchni? Bardzo mi się podobają! Zanim jeszcze zajmiecie się resztą to dobrze wszystko posprawdzajcie, polecam do poczytania na spokojnie https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/bledy-w-urzadzaniu-kuchni-135.html ja niestety popełniłam kilka błędów jakieś 8 lat temu, ale zbieramy się na remont ;)

 

 

Witam :) Meble do kuchni zamawialiśmy w jednej z naszych lokalnych firm.

Kuchnię starałam się dopasować tak, aby było jak najbardziej praktycznie, ale wiadomo i tak wszystko dopiero w praniu wyjdzie :yes: Zapewne w przyszłości dojdę do wniosku, że to i owo mogło być inaczej :) ale fachowcem w tej dziedzinie niestety nie jestem :no: nie mam żadnej praktyki kulinarnej, więc wszystko opierało się zupełnie na suchej teorii. Mój mąż nawet proponował, że zamiast kuchni w zupełności wystarczy mi mały stolik a na nim czajnik elektryczny :lol2:

 

W takim razie trzymam kciuki za udany remont ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchnia już jest zamontowana :) Czekamy jeszcze tylko na jeden front, bo będziemy mieć dwie opcje i trzeba było domówić większy front :)

 

Wczoraj zamówiłam parapety z aglomarmuru - białe do części dziennej a w sypialniach delikatny odcień beżu.

 

Dzisiaj jadę zamówić blat, tylko mam problem ze zlewozmywakiem. Nie wiem czy dać podwieszany, czy taki montowany na blacie - jedna komora i ociekacz? Nie wiem czy lepszy będzie z fragranitu czy ze stali nierdzewnej. Nasz fachowiec od płytek proponuje żeby dać jednokomorowy ze stali nierdzewnej (podwieszany) i do tego ociekacz wyfrezowany w blacie?

:confused:

 

Może ktoś coś doradzi? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
dzięki :) macie imponujące tempo pracy! wszystkiego dobrego :)

 

:) zależy nam żeby jak najszybciej się wprowadzić więc robimy co możemy ;) niestety pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć i swoje trzeba odczekać :)

Dziękuję bardzo. Również życzę Wam powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam zdjęcie kuchni, oczywiście jeszcze nie skończona :)

 

http://images64.fotosik.pl/1003/85a141de8f1382e0med.jpg

 

 

Dzisiaj kupiłam zlew, długo zastanawiałam się jaki wybrać w końcu zdecydowałam się na taki :) będzie wyglądał tak:

 

http://images64.fotosik.pl/1003/13bd145daf55fe32med.jpg

 

 

Jeszcze trzeba wybrać okap i coś na ścianę :confused: Nie wiem na co się zdecydować. Oglądałam dzisiaj szkło - białe i szare. Może jak już będzie blat zamontowany to będzie łatwiej dobrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Hehe, ja jak zwykle mam zaległości :) ale jeśli nawet chciałabym coś wkleić to w sumie nie mam jak, bo w domu taki syf i bałagan, większość rzeczy przykrytych i zabezpieczonych i trudno o jakąkolwiek fotorelację :D

 

Zmieniliście układ kuchni? Dlaczego?

 

Bo widzisz, mi zamontowali meble na początku maja, już mam je ponad miesiąc, wiele razy analizowałam różne rzeczy i teraz zrobiłabym inaczej, układ był by bardzo podobny ale dużo rzeczy jednak bym zmieniła, najgorsze jest to, że to by dało się jeszcze zrobić ale jest druga strona medalu - blat jest już wycięty i przygotowany na tę kuchnię, wszystko idealnie zwymiarowane i dopasowane więc jednym słowem mam już pozamiatane :(

 

Jeszcze nie mieszkamy :no: niby już tak blisko a jednak ciągle coś :bash: i cały czas mam wrażenie, że to wszystko tak strasznie się wlecze. Ostatnio zamawiałam tapetę do sypialni - musiałam czekać na 3 rolki ponad 2 tygodnie :eek: generalnie z wszystkim tak jest. Blat mieli mi zamontować w sobotę ale zadzwoniłam żeby nie przyjeżdżali bo gość od kuchni miał coś tam jeszcze poprawić, więc mieli przyjechać dzisiaj a tu rano dostaję tel., że mają taki młyn i nie wie czy do soboty przyjadą :bash: no normalnie to zaraz mnie rozniesie. Jestem taka wściekła, że szkoda gadać!!

 

Muszę się uspokoić i wrzucić trochę na luz, bo jak tak dalej pójdzie to urodzę przed terminem, a tego bym nie chciała :no::no::no:

 

Ściskam :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjj to faktycznie utrapienie....

 

pamietasz...pisalam ze moj uklad kuchni podobny do twojego..tylko, ze wysoka zabudwa zamieniona miejscami z indukcja...

niestety nie bede miala mini barku tak jak chcialam... bedzie uklad z wysokimi szafkami gornymi i bez tego mini barku..czyli dol zakonczony na prosto..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocieszę Cię tym, że ja też wiele razy musiałam iść na kompromis :yes: na początku było trudno się z tym pogodzić, że muszę z czegoś zrezygnować ale z biegiem czasu przechodziło :yes: a nawet raz miałam taką sytuację, że prawie z płaczem z czegoś rezygnowałam a potem dziękowałam, że musiałam z tego zrezygnować i jest inaczej :lol2:

 

Wiesz, czasami tak jest, że po prostu trzeba i już ;) nie ma zmiłuj :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie takie podejście jest najlepsze :yes:

Mnie na początku budowy każda obsuwa wkurzała na maksa :) potem doszłam do wniosku, że to i tak nic nie da, nauczyłam się cierpliwości i przymykałam oczy na wiele rzeczy (oczywiście wszystko w granicach rozsądku ;) ) teraz znów tempo podkręciłam :) ale to już inna sprawa :) zależy nam na czasie....... do połowy sierpnia musimy się już wprowadzić a chcemy mieć jak najwięcej zrobione do tego czasu, więc każdy poślizg czy przeciągnięcie strasznie mnie denerwuje :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...