Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja w nowym domu


Recommended Posts

Witam

Mam pytanie dotyczące wyprowadzeń kominów wentylacyjnych (przepraszam, jeśli używam nietechnicznej terminologii) nowego domu. Mianowicie zamierzam kupić dom od developera (umowa przedwstępna i zadatek). Budynek jest w 90% ukończony. Pośród licznych niedociągnięć uwagę moją zwróciły kominy wentylacyjne, które kończą się na poddaszu, a nie ponad dachem. Innymi słowy kilka rur PCV ma swój koniec na poddaszu. Czy jest to właściwy sposób wykonania wentylacji pomieszczeń budynku? Czy też developer poszedł "na łatwiznę"?

Proszę o porady pomocne przy wyegzekwowaniu doprowadzenia stanu do zgodnego z normami (jeśli takie są).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
... uwagę moją zwróciły kominy wentylacyjne, które kończą się na poddaszu, a nie ponad dachem. Innymi słowy kilka rur PCV ma swój koniec na poddaszu. Czy jest to właściwy sposób wykonania wentylacji pomieszczeń budynku?

Oznacza to ni mniej, ni więcej, tylko że W OGÓLE nie będzie wentylacji :(

1. dla poprawnej wentylacji naturalnej powinny być wykonane murowane lub ceramiczne kominy wentylacyjne

2. "wentylacja" polegająca na doprowadzeniu rur z PVC na poddasze skutkować będzie koniecznością ich zaślepiania w chłodnych porach roku, bo inaczej będzie z nich niemiłosiernie "ciągnąć" zimno :sick: a latem nie będzie zachodziło tak potrzebne zjawisko konwekcji (na poddaszu zwykle jest cieplej, niż w pomieszczeniach znajdujących się poniżej). Szczególnie dotyczy to poddaszy nieocieplonych.

Swoją drogą dziwię się, że w dobie drastycznego zaniżania jakości (w celu wyciągnięcia jakiegoś zysku) ktoś jeszcze kupuje mieszkania u developerów ;)

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...