Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Z284 w Kątach Węgierskich - komentarze


Recommended Posts

  • 4 months później...

Wyceny SSO (wraz z pokryciem dachu dachówką cementową) otrzymałem w zakresie od 150 do 310 tyś (brutto).

Z firmą, którą wybrałem podpisałem umowę na ok 190tyś brutto.

 

Na wprowadzanie zmian do tego projektu mieliśmy duży apetyt, jednak po dłuższym przemyśleniu okazywało się, że projekt w wersji pierwotnej jest dobrze przemyślany i zmiany by były ale na gorsze. Zdecydowaliśmy się jedynie na:

- zamianę stropu na żelbetowy (wytrzymalsza konstrukcja, lepsze walory akustyczne, możliwość wybudowania ścian działowych poddasza w technologi murowanej)

- zamiana ścian działowych na murowane z silikatów (parter i piętro) ze względu na walory akustyczne i możliwości mocowania szafek

- zwiększenie izolacji podłogi na gruncie

- przesunięcie drzwi spiżarni na krótszą ścianę

 

W trakcie adaptacji projektu do warunków gruntowych zostały wprowadzone wzmocnienia konstrukcji (dodatkowe słupy żelbetowe).

 

Wg mnie kluczowe dla tego projektu jest ustawienie względem stron świata. Jeśli strona z balkonem i tarasem miała by wypadać od strony północnej, to raczej bym odradzał ten projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 months później...

Przybiłem ją gwoździami ale przez deskę. Dwie półmetrowe deski u góry i dwie po bokach.

W trzecim przypadku (nie widać na zdjęciu) założyłem plandekę tymczasowo tylko na gwoździach - ta plandeka ma zarobione metalowe oczka mniej więcej co 1m - i na tych oczkach ją powiesiłem - też całkiem nieźle się trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 4 weeks później...

H+H wydają się być bardzo dobrej jakości - przynajmniej te na pióro wpust. Mur z cienką spoiną wygląda solidnie a murarzom układanie szło gładko - do cienkiej spoiny jest taka paca do nakładania kleju i idzie piorunem.

Na działce jestem kilka razy w tygodniu właśnie wieczorem - po pracy. Zapraszam - ale dopiero po świętach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 months później...

Ten akurat jest przeznaczony do wody, nie do ścieków. Ja zainstalowałem konkretnie to: http://www.mac3.pl/product.php?id_product=132139

Działa to tak, że pływak przełącza styki w dwóch położeniach - tu jest schemat: http://www.czujnikipoziomu.pomp.pl/images/schemat_el.htm

Można to podpiąć pod żarówkę tak by się zaświecała przy określonym zapełnieniu szamba albo pod pompę, by załączyć przepompowanie ścieków do oczyszczalni. Są gotowe sygnalizatory do podpięcia tego pływaka, np: http://elektron-zgora.firmy.net/czujnik-poziomu-do-szamba,YP65.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
  • 2 months później...

jaki kladles styropian pod podlogowkę?

ja sie wacham miedzy 0,31 a 0,37

eps 100 swisspora

roznica okolo 1700zl...

 

widac w postepie prac u Ciebie duzy porzadek, widzę,że kilka rzeczy moglismy zrobic inaczej, np rozlozyc hydraulikę po 1 warstwie styropianu na podlodze

ale my jestesmy laikami kompletnymi, przed kazdym etapem spedzam dlugie godziny tutaj, a potem muszę rozmawiac z wykonawcami I nie dac sie zrobic w jajo (jestem kobietą, na starcie mam ciezko :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobra droga - ja też zaczynałem od czytania forum. Bardzo dużo ciekawych pomysłów i rozwiązań można podpatrzeć na forum.

Co do styro - dawałem 0,037 (na parterze) ale warstwa około 20cm. Przy doborze izolacji (posadzek, ścian, dachu) przyjąłem takie założenie, by parametry związane ze stratami ciepła wszędzie były podobne - posiłkowałem się tu kalkulatorem ze strony Organiki.

Jeśli chodzi o styropian pod posadzkę, to grubość jest narzucona - grubość styro + grubość wylewki + 1,5cm okładziny musi wyjść na zaprojektowany poziom "zero". To co istotne, to by parametr CS(10) [naprężenie ściskające] styropianu podłogowego wynosił min 100. To, że styropian ma w nazwie EPS100 to nie zawsze oznacza, że jest tak twardy. U Swisspora styropian podłogowy z tym parametrem to jedynie:

EPS 100 dach podłoga: CS(10)100; 0,037

LAMBDA 100 dach podłoga: CS(10)100; 0,030 (grafitowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety właśnie ogranicza nas poziom okien tarasowych, mamy do dyspozycji 22 cm na wszystko,na styropian 13cm mamy, nie za dużo

dlatego szukam najlepszego rozwiązania i wstępnie zdecydowałam na swisspora 100 dach podłoga: CS(10)100; 0,030 (grafitowy)

myslisz,że wybór ok? czy coś lepszego przychodzi Ci do głowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...