Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poczatek budowy - projekt domku "Rozwojowy"


Recommended Posts

Witam.

Powoli ruszamy z budowa naszego domku. Wybralismy projekt "rozwojowy" z malymi wlasnymi przerobkami. Powierzchnia domku wyszla 132m2 plus 42m2 garaz. Domek jest budowany na wsi, w terenie otwartym nie osłoniętym od wiatru. Dzialka z ziemia gliniasta dosc mocno podmokla.

Moje pytanie co wybrac co wybrac na budowe domku. Co jest lepsze, co taniej wychodzi itd. Dodam ze jestem laikiem jesli chodzi o murarke.

a - gazobeton klasa 500/600 grubosc 24

b- ceramika grubosc 24 myslalem o wybraniu tej firmy http://www.uciechowski.com.pl/

calosc ocieplona styropianem o gr.12 / 15 mm.

Bede wdzieczny za porade ktory material wybrac, dodam ze kluczowa sprawe odgrywa koszt.

Drugie pytanie: czy za wybudowanie domu od fundametu po dach cena 12000 to duzo czy malo? majstrow nic innego nie interesuje jak tylko dostarczenie materialu, oraz pradu wszystkie narzedzia itd itd maja swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, odnośnie bk kontra ceramika nieraz toczyły się batalie z wynikiem jak można się spodziewać remisowym. Osobiście nie przekonuje mnie ceramika ze względu na trudną obróbkę, paskudnie się bruzduje pod przewody czy rury i jest dziurawa jak sito co przy braku staranności w murowaniu i ocieplaniu może dostarszać "lewe" zimne powietrze do domu. Z bk klejonym na klej cienkowarstwowy nie ma takich problemów. Ja murowałem z bk 600 gr24. Szybko się pracuje, ściany są równe, nie ma mostków cieplnych dzięki cienkiej zaprawie i łączeniach pionowych pióro-wpust, docinanie, wiercenie, bruzdowanie bezproblemowe, mało odpadów, po wymurowaniu dwóch ścian szczytowych zostało tylko kilka sztuk do wyrzucenia. 12000 za taka powierzchnię to bardzo mało. Ja płaciłem za 140m2 15000+5500 za pokrycie dachu i skakałem ze szczęścia, że tak tanio. Ekipę znalazłem kilka dni przed rozpoczęciem budowy. Następna oferta opiewała na 29tys, a kilka następnych nawet koło 50 tys :D. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

mam do was kolejne pytanie a raczej prosbe

powiedzmy ze co do materialu to na 80% bedzie gazobeton 24 plus styropian 12-15, a wracajac do pytania

- dom bedzie budowany na gruncie gliniastym dosc podmoklym, i czy wylewajac fundamenty wykladac je jeszcze folia? szczerze mowiac to dopiero dzis sie dowiedzialem ze cos takiego sie robi :) ja zakladalem wymalowac je bitumixem (jesli dobrze pamietam nazwe) i od zew strony dac folie. plus oczywiscie na sam koniec drenaz w kolo domu co polecacie??

- czy zakladajac w domu ogrzewanie podlogowe trzeba wykladac lawe fundamentowe od srodka styropianem?? co to mialoby za zadanie robic?? oczywiscie kolejny nowy wymysl znaleziony na internecie ;)

- oraz trzecie bardzo dla mnie wazne pytanie jak napisac umowe z ekipa budujaca dom zeby nie miec pozniej problemow. na co zwracac uwage, co powinna zawierac taka umowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...