Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czytalem kiedys jakies wynurzenia stylistow i bylo tam mniej więcej tak: Długość i szerokość pomieszczenia powinny byc w proporcjach 1 do 0,65 lub max 1 do 0,75, wtedy pomieszczenie jest ustawne, ładne, przyjemne, etc. Nie żebym jakoś szczegolnie cenił co tam styliści bełkoczą, ale pomierzylem na kilku projektach i w "prawdziwych" domach jak były w budowie - i na ogół te pomieszczenia ktore mi sie podobaly, właśnie miały takie proporcje.

Czyli jak jedna ze ścian u Ciebie ma 3,8, to druga powinna mieć od 5,0 do 5,8 (no, niech będzie 6.0).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupilem ten oto http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=62&id_autora=3&spacer=2&proj=PAPROTKA

projekt wydaje mi sie ze salon jest przestronny (mozna zrobic tez otwarta kuchnie i ten wykusz na stol tez sporo daje ale chyba bede sie staral to powiekszyc ...jak sie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście na pierwszy rzut oka nie widać malizny ale 30m na salon z jadalnią ........ maławo :( Spróbuj pogadać z architektem o przeróbce. Zobacz jakie na górze przyzwoite ustawne pokoje a dół taka kicha. Zwróć uwagę, że w tym wykuszu mieści się stół na 6 osób. To dobre na codzień a jak będziesz chciał zaprosić gości to gdzie??? Na twoim miejscu spróbowała bym przeciągnąć wykusz aż do słupa przy wyjściu na taras. Stracisz częściowe zadaszenie nad tarasem ale chyba warto. Pamiętaj też, że kominek strasznie głęboko wychodzi na pokój, będziesz miał przewężenie trudne do przejścia. Kuchnia otwarta tylko optycznie rozluźni, sensownie pozbyć się kuchennej ścianki przy samym oknie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl też co mozna zrobić z wiatrołapem, przy powierzchni nieco ponad 2m2 i 4 parach drzwi pomieszczenie jest pomyłką komunikacyjną! Ciekawe gdzie projektant przewidział szafę czy wieszak na wierzchnie okrycia, stojaki na buty, parasole itd, w 3,5 metrowym "holu"? :wink:

 

Wewnątrz jest trochę do poprawy, żeby wam się lepiej i funkcjonalniej żyło, ale z zewnątrz dom jest bardzo piękny i wygląda na wiekszy niż w rzeczywistości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha, dojrzałam na projekcie szafę- w pomieszczeniu szumnie nazwanym przez projektanta-holem, zanznaczam, ze bedzie to miejsce rowniez bardzo oblegane komunikacyjnie, na przecieciu wejscia z wiatrolapu, wejscia na schody, wyjscia z wc, dojscia do gabinetu, salonu i kuchni

 

poza tym kuchnia jest daleko od wejscia, czyli z wszystkimi zakupami maszerujesz przez salon

 

przepraszam, nie chcę cię załamywać, poprostu czeka was rzetelna praca nad tym projektem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z Honoratą. Faktycznie w wiatrołapie są 4 pary drzwi ale popatrz do jakich pomieszczeń! Nie wyobrażam sobie aby jednocześnie ktos wchodził do domu , wychodził do garażu i robił coś w pom. gospodarczym. Wg. mnie to główne drzwi wejściowe można zlikwidować... .Powstanie wtedy podcień czy jak to zwał, czyli zadaszona przestrzeń z której mozna wejść do domu, do garażu albo do kotłowni. Jesli chodzi o poprawianie proporcji salonu to jego poszerzenie, chociaż przydatne nie musi być jedynym wyjściem. Jeśli zdecydujesz się na całkowicie lub częściowo otwartą kuchnię to powstałe w ten sposób pomieszczenie przestanie być "kiszką". Trzeba by tylko trochę zmienić proponowane w projekcie ustawienie mebli.

Ogólnie dla mnie jest to bardzo sympatyczny dom i myślę ,że sporo zależy właśnie od zagospodarowania wnętrza. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie popatrzyłem jeszce przez sekundę na ten projekt i wydaje mi się, że wyrównanie ściany zewnętrznej może być bardziej skomplikowane niz się to się wydaje w pierwszej chwili. Mam na myśli dach. Jest on symetreczny nad główną częścią domu. Wykusz ma własny daszek wysunięty bardziej "na zewnątrz". Nie jestem fachowcem ale wydaje mi się , że aby przesunąć ścianę zewnętrzną trzeba by albo przedłużyć krokwie z tej strony co będzie powodowało obniżenie okapu, albo przesunąć kalenicę o połowę odległości o którą przesuwasz ścianę (czyli w sumie przekonstruować więźbę dachową). :roll:

To wszystko przy założeniu , że chciałbyś równać ścianę na całej długości domu zyskując trochę powierzchni również w mniejszym pokoju.

Chociaż oczywiście mogę się mylić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...