Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Łupek granitowy - wydajność


Recommended Posts

witam

Mam pytanie ile wyjdzie metrów kwadratowych z tony łupka granitowego?, szukałem na forum i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi

 

pozdrawiam

 

Nikt ci konkretnie nie odpowie, "łupek granitowy" to taka łagodna nazwa dla odpadu poprodukcyjnego, kupując ten odpad nie wiesz za bardzo co dostaniesz , jeśli będzie drobnica do 6cm to około 7-8m2 jeśli grubsze kawałki to mniej o ile ? trudno powiedzieć, na pewno część odpadu nie będzie nadawała się do układania. Jeśli już się decydujesz na odpad poprodukcyjny to wybierz taki który jest sortowany, jest większa szansa że uda się ładnie wybrukować plac.

Ja ten "łupek" u siebie na zakładzie po prostu wywożę na wysyp.

Edytowane przez k***a*z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo układny łupek wchodzi pionowo w ścieżkę lub w plac - żeby później nie wylatywało. Wtedy wychodzi z tony około 6 m2, ale klienci często układają na płasko, co powoduje że z tony mają około 9 m2.

 

dzięki

 

zamówiłem 24 tony a podjazd ma jakieś 110m2 więc powinno wystarczyć

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przystepna cena moim zdaniem,

a powiedz bedziesz sam ukladal, czy wynajmujesz ekipe?

 

witam

 

dziś dostałem łupek, będę układał sam z teściem.

tylko muszę się dowiedzieć jakie kawałki pionowo a jakie poziomo chodzi o grubość -(miej więcej) w necie o kładzeniu łupka mało informacji

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam Ci kilka rad z perspektywy praktyka;)

1) Jeśli kładziesz na betonie, to nie na suchym, tylko półsuchym ( to taka konsystencja, ze jak ściśniesz ręką, to beton się nie rozsypuje ale nie pojawia się woda na powierzchni)

2) Pasuj kamienie ciasno ale bez przesady, prawidłowa fuga to 1/10 wielkości kamienia, nie będziesz miał później kłopotu z zafugowaniem. Fuga przy kładzeniu kostki granitowej to nie tylko wypełnienie, jak przy puzzlach, to integralna cześć konstrukcji, musi mieć trochę "mięsa"

3) Koryguj na bieżąco nierówności, najpóźniej następnego dnia, przy kładzeniu na betonie późniejsza przekładka to makabra, ( tak w ogóle to mozna łupek położyć na mączce granitowej)

4) Fuguj dopiero gdy jesteś pewien prawidłowego ułożenia, jeśli posłuchasz rady nr 2, fugowanie to przyjemność. Ja fuguję również betonem półsuchym i myję kostkę na bieżąco.

5) Zabezpieczaj na fajrant skrajne kostki przed obsuwaniem.

Festina lente i powodzenia.

witam

 

dziś dostałem łupek, będę układał sam z teściem.

tylko muszę się dowiedzieć jakie kawałki pionowo a jakie poziomo chodzi o grubość -(miej więcej) w necie o kładzeniu łupka mało informacji

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam Ci kilka rad z perspektywy praktyka;)

1) Jeśli kładziesz na betonie, to nie na suchym, tylko półsuchym ( to taka konsystencja, ze jak ściśniesz ręką, to beton się nie rozsypuje ale nie pojawia się woda na powierzchni)

2) Pasuj kamienie ciasno ale bez przesady, prawidłowa fuga to 1/10 wielkości kamienia, nie będziesz miał później kłopotu z zafugowaniem. Fuga przy kładzeniu kostki granitowej to nie tylko wypełnienie, jak przy puzzlach, to integralna cześć konstrukcji, musi mieć trochę "mięsa"

3) Koryguj na bieżąco nierówności, najpóźniej następnego dnia, przy kładzeniu na betonie późniejsza przekładka to makabra, ( tak w ogóle to mozna łupek położyć na mączce granitowej)

4) Fuguj dopiero gdy jesteś pewien prawidłowego ułożenia, jeśli posłuchasz rady nr 2, fugowanie to przyjemność. Ja fuguję również betonem półsuchym i myję kostkę na bieżąco.

5) Zabezpieczaj na fajrant skrajne kostki przed obsuwaniem.

Festina lente i powodzenia.

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

witam

 

plac do układania praktyczie przygotowany tylko jedno zostało do zrobienia:

- zebrać odpowiednią ilość piachu , tylko jak ustalić ile gdzie zebrać obecnie nie jest wypoziomowane( z jednej strony niżej z drugiej wyżej a z trzeciej jeszcze inaczej..), trzeba zebrać tyle żeby było na dosypanie betonu a podjazd był równy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...