Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tradycyjny grill to dla mnie tradycyjnie mięso - kurczak i karkówka. :cool: ALE lubię nowinki w postaci wszelkiego rodzaju dipów i dodatków. W tym sezonie moim ulubionym elementem grilla jest Pastena z suszonych pomidorów od OLE. Na bagietkę, do chipsów i do mięsa - pasuje po prostu do wszystkiego i jest dużo smaczniejsza niż np. ketchup, moim zdaniem.

 

Ten w tym wydaniu ....bardzo m i smakuje.:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 7 months później...
Polecam do mies robić np ze dwa dni wcześniej swoją marynatę i dać marynować się te 48h mięsku. Bardzo dobre są ryby we folii na grillu, trzeba tylko uważać żeby skóra się nie przykleiła do folii. Kiedyś robiłem szaszłyki też we folii ale najlepiej pod koniec grillowania wyciągnąć je całkiem albo odwinąć, inaczej warzywa są ugotowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Trudno sie nei zgodzic z tym, ze bez tradycyjnego grilla sezon letni jest jakis taki nijaki .. tylko ja mam takie wrazenie? U nas rodzina lubi sie dobrze posilic wiec bez jakiejs wiekszej porcji miesa nie ma o czym mowic. Zdania sa podzielone glownie na kurczaka w obsypce, a karkowka w marynacie. Nie jest to jakos bardzo skomplikowane do przygotowania gdyz wystarczy kupic gotowa marynate w proszku rozrabiajac ja z olejem. Kluczem do sukcesu bedzie tutaj odpowiednio wczesniej (moim zdaniem conajmniej 2 dni) zamarynowanie tego wszystkiego .. wtedy mamy gwarancje niesamowitego smaku. Jesli chodzi o akcesoria to moze przyda sie nakluwacz do miesa :spam: dzieki czemu mieso jeszcze lepiej przejdzie cala marynata. Do tego nie moze oczywiscie zabraknac pieczonego chleba .. jest to po prostu tak pyszne, ze na sama mysl cieknie mi slinka :) Edytowane przez Greengaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...
Tradycyjny gril to oczywiscie kielbaska i piwko :) Czego potrzeba wiecej?:D

 

W tych czasach trzeba uważać z takimi określeniami. Bo o ile się zgadzam (no, dodałbym skrzydełka + faszerowaną cukinię do urozmaicenia), tak teraz od razu w głowie pojawia się obraz tysiąca produktów w stylu wege burger, wege szaszłyk z sosem 1000 wysp i inne cuda... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...