Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odwiedzcie mnie od wykonania stropu drewnianego!


Recommended Posts

Tak jak mówi mieczo, skoro jeden pokój to nie warto zmieniać.

Ja będę również mieniał drewniany na Terive, ale dzięki temu na górze będę mógł znaleźć miejsce ze spokojem na 2 pokoje. Mimo że będę tej powierzchni potrzebował dopiero za ładnych kilka lat.

W drewnianym stropie trochę mnie zaskoczyło to, że wykończenie go nie jest takie tanie i łatwe, jeżeli nad nim mają być pomieszczenia mieszkalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko sie moze ugiac

musi ci to obliczyc archiekt przekroj "belek" ja np na dolnym stropie mam 24/16cm (spory zapas wytrzymalosci) szer 4 m przy czym na dole po deskowaniu i polozeniu plyt mam nawet sciany wymurowane z bloczkow betonu komurkowego 16 , a u gory 8/4 ale tam same profile i gipskarton wszystko zalezy od obciazen jakie sa przewidywane w danych pomieszczeniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No włąśnie, ja dopiero przymierzam się do budowy, ale w zwiążku z tym, że mam bardzo oganiczony budżet szukam oszczędności. Na początku strasznie nie chciałam stropu drewnianego - mieszkam w kilkudziesięcioletnim domu z takim stropem i niestety trzeszczy, ale ostatnio zaczynam mocno rozważać ten pomysł. Czy da sie tak zrobić ten strop, by nie trzeszczał ?? Planuje normalne uzytkowe poddasze (3 pokoje, łązienka, garderoba) o rozpiętości konstrukcyjnej 4,5 m, czy w tym wypadku strop drewniany to dobry pomysł ?? Czy lepiej dołóżyć parę złotych (no właśnie jaka jest różnica w cenie?) i zrobić zwykły strop gęstożebrowy (leier, terriva itp?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozważałem innych stopów. Drewniany podoba mi sie bo jest ciepły, lekki, nie wymaga prac wilgotnych wymagających długotrwałego suszenia.

 

Ja mam w projekcie belki 7,5x22 cm co 65 cm z przewiązkami. Zamierzam dać na każdą belkę warstwę filcu i na to bezpośrednio dechy sosonowe na pióro i wpust o grubości 3,2 cm. Wewnątrz wypełnione wełną mineralną i od spodu płyty g-k (sufit) oraz siatka stalowa (podłoga). Mam nadzieję, że za bardzo nie będzie skrzypiał ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wwiola,

jesli poddasze ma być intensywanie użytkowane - a tak można wywnioskować z Twojego postu - a zwłaszcze, jeśli mają tam być pokoje dla dzieci, to jednak lepiej strop żelbetowy (gęstożebrowy czy inny - to już kwestia kosztów).

Przy drewnianym na parterze można kota dostać , jak ktoś biega u góry... Ale pewnie o tym wiesz, skoro mieszkasz w takim domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wiele zależy od wykonania? Niemniej jednak jedyny strop drewniany, po którym mam okazję często się poruszać dudni jak bęben (kocioł), ugina się jakby miał się zawalić, i trzeszczy gorzej niż blacha na rozgrzewającym się dachu. Nigdy nie zdecyduję się na coś takiego.

Wierzę, że to jakiś źle wykonany i wyb rakowany egzemplarz, ale pierwsze wrażenie robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanie do MarcinU:

rozumiem, że od spodu idzie k-g potem wełna między belki, na to deski pióro-wpust, a w którym momencie dasz tą siatkę?

 

Ja będę robić taki sam strop na parterze i do tego pustka (wentylowana) pod spodem. Deski będą wycyklinowane i polakierowane. Widziałem taką podłogę i jest extra.

Mam tylko małe wątpliwości czy od spodu nie dać foli aby wilgoć nie podeszła. Co o tym sądzisz?

Powiedz co jeszcze robisz "inaczej" niż wszyscy, sam tak robię i z chęcią wymienię uwagi.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze abyscie odwiedli mnie od wykonania nad parterowym domkiem stropu drewnianego nad ktorym w przyszlosci mam zamiar wygospodarowac ok 40% powierzchni na jeden pokoj. Nie zamierzam podnosic scian kolankowych aby miec wieksza powierzchnie.

 

 

nie ma powodu żeby ciebie odwodzić

sam zadecyduj

strop drewn jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lysymurator

a wg. jakiego projektu budujesz?

 

Indywidualnego (jeszcze sie rodzi). Wersje, 1.1 mozecie zobaczyc

tutaj:

 

http://www.pp.org.pl/lysy/d/

 

Obecnie pracujemy nad wersja 2.0, ktora generalnie rozni sie od 1.1

tym, ze jest nieznacznie obrocona przeciwnie do ruchu wskazowek

zegara. Aby w pokojach bylo bardziej poludniowo. Garaz tez jest

przysuniety nieznacznie blizej wjazdu w stosunku do domu.

Lazienka bedzie zamieniona z Garderoba/schowkiem. A obok

wejscia i sciany garderoby staramy sie wsadzic schody na poddasze,

ktore rozwazam aby bylo drewniane (strop). Nad salonem bylaby

pustka. Nad czescia kuchni taki kacik moze komputerowy, moze

jakas mini biblioteczka jeszcze sam nie wiem. A od polowy pokoju

dziecka do gory dodatkowy pokoj. w pasie o szerokosci 3.cos jest

wysokosc 1,9m wiec sie dwa pokoje nie zmieszcza, a i tak mam w

planach ew. to zagospodarowac za lat kilka. Okno w pokoju byloby

od poludniowo-zachodniej - taka mala lukarna. Inna wersja byla

ze schodami kreconymi z salonu.

 

--

lysy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...