Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jaki sprawdzony napęd do bramy przesuwnej polecacie


Recommended Posts

  • 3 weeks później...
Czyżby nice podupadł,są jakieś potwierdzone statystyki psucia się modeli.

No tez się zastanawiałan nad Nice albo FAACem. Od firmy, ktora robiła mi 2 lata temu ogrodzenie i brame dostałam kontakt na przedstawiciela f-my King, włoskie napędy, słyszeliście cos o nich? Nikogo od Nice i FAAC-a nie mają, ale odradzali mi Nice, bo ostatnio podobno było sporo reklamacji na i ich zdaniem Nice zeszło na psy. Nie posądzam ich o działania antykonkurencyjne, bo jednoczesnie o FAAC-u dobrze sie wypowiadali.

 

Pozdr

zielony_listek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Mam FAAC i właściwie wszyscy znajomi również. Ta firma to już chyba legenda wśród napędów pod względem jakości wykonania i bezawaryjności, popularności, pomocy technicznej.

 

Zapewne jest też kilka innych dobrych firm, nie warto kupować jedynie marketowego typu no-name. Wcale nie są dużo tańsze, a ryzyko spore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
A co sądzicie o napędzie firmy BFT Deimos 500 ???

Przy bramie garażowej mam też BFT i jak na razie dwa lata pracuje bez zarzutu.

Czy jak kupie napęd Faac do bramy przesuwnej to czy będzie możliwość otwierania obu bram tym samym pilotem (tym od bft lub faac) ?

 

Jak kupisz napęd Faac to wystarczy że dokupisz do niego radioodbiornik BFT i będziesz mógł używać do obu napędów pilota marki BFT. Do tego równolegle będziesz mógł używać pilota Faac do napędu bramy ogrodzeniowej.

 

A jak kupisz 2 radioodbiorniki, jeden Faac, drugi BFT to będziesz mógł z każdego pilota obsługiwać obydwa napędy, super nie ? Koszt radia to jakieś 100-200 zł

 

P.S. napędy do bram garażowych rzadziej się psują, bo nie są narażone na działanie warunków atmosferycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz napęd Faac to wystarczy że dokupisz do niego radioodbiornik BFT i będziesz mógł używać do obu napędów pilota marki BFT. Do tego równolegle będziesz mógł używać pilota Faac do napędu bramy ogrodzeniowej.

 

To wtedy montuje się drugi radioodbiornik do faac-a ? Myślałem, że jak oba odbiorniki (faac i bft) pracują na tej samej częstotliwości 433,92 MHz, to można do nich po prostu zaprogramować różne piloty. Źle myślałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wtedy montuje się drugi radioodbiornik do faac-a ? Myślałem, że jak oba odbiorniki (faac i bft) pracują na tej samej częstotliwości 433,92 MHz, to można do nich po prostu zaprogramować różne piloty. Źle myślałem ?

 

Zobacz jak wielki zarobek stracili by producenci markowych napędów i pilotów gdyby można było każdy pilot do każdego radia zastosować. Może tak napiszę żeby było łatwiej zrozumieć:

 

Napęd przesuwny Faac + radio Faac (zawsze jest w zestawie, ale możesz je sprzedać razem z pilotami jeśli chcesz obsługiwać tylko pilotami bft) -> działa pilot Faac

 

Napęd przesuwny Faac + radio Faac + radio bft -> działają obydwa piloty (faac i bft) do napędu przesuwnego.

 

Napęd garażowy bft z radiem + radio faac -> również obsługa obydwoma pilotami napędu garażowego.

 

Podsumowując:

chcesz mieć tylko piloty bft -> kupujesz dodatkowo radio bft do napędu faac

chcesz mieć tylko piloty faac -> kupujesz dodatkowo radio faac do napędu bft

chcesz móc obdługiwać obydwoma rodzajami pilotów napędy -> kupujesz dwa radia

chcesz mieć obsługę 2 różnych napędów z 2 odpowiednich pilotów -> nic nie robisz i masz najtaniej ale musisz nosić przy sobie 2 piloty

 

sam już nie wiem czy czegoś nie namieszałem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok teraz rozumiem. Czyli można zamontować dwa radia do jednego napędu ?

Kiedyś widziałem napęd nice od środka i tam radio było takie jakby wpinane w płytkę. Nie wiem czy tam było można dwa wpiąć.

Ale jakbym zdecydował się na napęd bft do przesuwnej (w garażu mam pilot mitto), to będzie działać i tu i tu ? Czy raczej nie polecasz bft ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok teraz rozumiem. Czyli można zamontować dwa radia do jednego napędu ?

Kiedyś widziałem napęd nice od środka i tam radio było takie jakby wpinane w płytkę. Nie wiem czy tam było można dwa wpiąć.

Ale jakbym zdecydował się na napęd bft do przesuwnej (w garażu mam pilot mitto), to będzie działać i tu i tu ? Czy raczej nie polecasz bft ?

 

1) można 2 radia do jednego napędu, nawet widziałem raz 3

2) nie wiem czy w 100% napędów tak jest, ale jak masz napęd firmy X to możesz wpiąć tylko radio firmy X w płytę, inne radia musisz podłączyć za pomocą kabelków.

3) jeśli zdecydujesz się na BFT to musi być ta sama droga radiowa, tu najlepiej podpowie Ci osoba z firmy BFT, można zadzwonić na infolinię.

4) Ani nie polecam, ani nie odradzam. Polecam za to wybrać montażystę z doświadczeniem, najlepiej z okolicy i wtedy masz duże szanse że każdy napęd będzie długo działał poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...