Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, czy ktoś ma zamontowane panele fotowoltaiczne wraz z podgrzewaczem ciepłej wody(bojlerem) wykorzystującym prąd stały, sprzedaje to firma z Częstochowy. Zastanawiam się na zakupem, tylko nie mam żadnego doświadczenia z takimi instalacjami, a nic na ten temat nie moge znaleźć.

Z tego co wiem są jedynym dystrybutorem takich bojlerów. Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 11 months później...
Instalacja fotowoltaiczna wykorzystywana jedynie do podgrzewania wody ma swoje mocne strony:

- możliwość wykorzystania istniejącego zasobnika na wodę

- brak elementów hydraulicznych

- brak glikolu który należy wymieniać w instalacjach kolektorów słonecznych

- prostota montażu

 

To prawda, ale...

- nie każdy istniejący zasobnik ma flanszę odpowiedniej średnicy na grzałkę

- za to kupa połączeń elektrycznych i to nie takich niskonapięciowych jak wtyczka do gniazdka

- Rapczyn zaraz napisze, że CPC działają na wodę, a kolektor1, że Drain czy jak to tam się zwie

- równie prosto kolektory

 

ale fakt - PV fajna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
No i na wymianę akumulatorów które tez nie są wieczne.

Jakich akumulatorów ? W instalacji on-grid nie ma akumulatorów, produkowany prąd zużywają na bieżąco włączone w domu urządzenia, nadmiarem można grzać cwu, a to czego nie jesteśmy w stanie zagospodarować można odsprzedać do sieci, za marne grosze, ale jednak. Wiele osób grzeje cwu za pomocą pv, polecam do poczytania np: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2603993.html , jakie są uzyski z instalacji pv można sprawdzić na stronie z monitoringiem prosumenckich instalacji http://pvmonitor.pl .

W wątku o wydajności solarów od lutego 2014 porównujemy wydajności solarów tradycyjnych z moją instalacją pv (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?166997-Wydajno%C5%9B%C4%87-solar%C3%B3w&p=6379502&viewfull=1#post6379502).

Edytowane przez rwxw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

moj znajomy zaomtowal sobie ostatnio austryjacka instalacje tj. 2kW ogniw fotowoltaicznych + grzalka. Grzalka chodzi na prad podlaczony bezposrednio z paneli PV i dotego jest tez wtyczka na 230 v jak ci braknie kiedys w nocy cieplej wody. Mowil mi ze prace grzalki mozna ustawic recznie tj. tylko temperatura lub podpiac laptopa i ustawic np. godziny pracy. Grzalke wkrecili mu poprosu do bojlera 400 litrow w miejsce przeznaczone dla standardowej grzalki. Z tego wychodzi, ze to standardowe gwinty ma jak w wielu bojlerach - chyba 1 1/4 cala. Byl u niego Problem z zalozeniem normalnych solarow bo dach domu ma od strony wschodniej lub zachoniej. Stodola miala idealny uklad - strona poludniowa, ale niestety byl dach dosc daleko. Dlatego zdecydowal sie na ta inastalacje bo tu tylko 2 kable ciagniesz i po sprawie - bez kilkuset litrow plynu chlodniczego. Moj znajomy jest bardzo zadowolony z tej instalacji, podobno sprawuje sie doskonale. Dal za calosc z montazem 18 000 zlotych.

Tez zastanawiam sie nad zamontowaniem tego ustrojstwa. Mam jeszcze od niego ulotke tej instlacji tak wiec jesli ktos chce moge podeslac.

 

 

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj znajomy zaomtowal sobie ostatnio austryjacka instalacje tj. 2kW ogniw fotowoltaicznych + grzalka. Grzalka chodzi na prad podlaczony bezposrednio z paneli PV i dotego jest tez wtyczka na 230 v jak ci braknie kiedys w nocy cieplej wody. Mowil mi ze prace grzalki mozna ustawic recznie tj. tylko temperatura lub podpiac laptopa i ustawic np. godziny pracy. Grzalke wkrecili mu poprosu do bojlera 400 litrow w miejsce przeznaczone dla standardowej grzalki. Z tego wychodzi, ze to standardowe gwinty ma jak w wielu bojlerach - chyba 1 1/4 cala. Byl u niego Problem z zalozeniem normalnych solarow bo dach domu ma od strony wschodniej lub zachoniej. Stodola miala idealny uklad - strona poludniowa, ale niestety byl dach dosc daleko. Dlatego zdecydowal sie na ta inastalacje bo tu tylko 2 kable ciagniesz i po sprawie - bez kilkuset litrow plynu chlodniczego. Moj znajomy jest bardzo zadowolony z tej instalacji, podobno sprawuje sie doskonale. Dal za calosc z montazem 18 000 zlotych.

Tez zastanawiam sie nad zamontowaniem tego ustrojstwa. Mam jeszcze od niego ulotke tej instlacji tak wiec jesli ktos chce moge podeslac.

 

 

[email protected]

 

A ten twój znajomy,bardzo zadowolony, policzył ile wody,przez ile lat można podgrzać z gniazdka do celów higienicznych za 18ooo PLN?

Ty czytałeś co ci kazali napisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj znajomy zaomtowal sobie ostatnio austryjacka instalacje tj. 2kW ogniw fotowoltaicznych + grzalka. Grzalka chodzi na prad podlaczony bezposrednio z paneli PV i dotego jest tez wtyczka na 230 v jak ci braknie kiedys w nocy cieplej wody. Mowil mi ze prace grzalki mozna ustawic recznie tj. tylko temperatura lub podpiac laptopa i ustawic np. godziny pracy. Grzalke wkrecili mu poprosu do bojlera 400 litrow w miejsce przeznaczone dla standardowej grzalki. Z tego wychodzi, ze to standardowe gwinty ma jak w wielu bojlerach - chyba 1 1/4 cala. Byl u niego Problem z zalozeniem normalnych solarow bo dach domu ma od strony wschodniej lub zachoniej. Stodola miala idealny uklad - strona poludniowa, ale niestety byl dach dosc daleko. Dlatego zdecydowal sie na ta inastalacje bo tu tylko 2 kable ciagniesz i po sprawie - bez kilkuset litrow plynu chlodniczego. Moj znajomy jest bardzo zadowolony z tej instalacji, podobno sprawuje sie doskonale. Dal za calosc z montazem 18 000 zlotych.

Tez zastanawiam sie nad zamontowaniem tego ustrojstwa. Mam jeszcze od niego ulotke tej instlacji tak wiec jesli ktos chce moge podeslac.

 

 

[email protected]

 

300 l zasobnik z pompą ciepła ( za 6500) ogrzewa 1m3 wody do 55 st. Zimą za 8 zł latem za 6 - dajmy średnio za 7 . Z 1000 l wody 55st. mamy 1500 l wody prysznicowej . 18000 - 6500 = 11500 .

 

Przy zużyciu 200 litrów dziennie przez 330 dni ( tyle maksymalnie jesteśmy w domu ) wychodzi 460 zł rocznie.

A więc :

za 11500 mamy 25 lat ciepłą wodę ( tyle ogniwa nie wytrzymają)

wpłacając 11500 na 4% do banku mamy 460 zł odsetek i wodę za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 5 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...