Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Z czego izolacja pozioma fundamentów


Z czego robisz izolacje poziomą fundamentów?  

31 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Z czego robisz izolacje poziomą fundamentów?

    • Papa na pod


Recommended Posts

W Ładnym Domu nr 5/2004 jest b. dokładnie o izolacji poziomej fundamentów. Ponieważ jeszcze nie buduję, to nie głosowałam, ale w ślad za pismem, oczywiście chodzi tylko o izolacje poziomą:

Na ławie fundamentowej 2 razy papa na lepiku. Potem sciana fundamentowa np. z bloczków i na szczycie sciany cienka warstwa mocnej zaprawy cementowej, której zadaniem jest wyrównanie powierzchni, potem pierwsza warstwa lepiku, potem pierwsza warstwa papy podkładowej szerszej niż sciana (o 20 cm), potem druga warstwa lepiku naniesiona tylko na szerokość ściany fund., potem drugi pas papy podkładowej, szerokości równej grubosci sciany, czyli jej szerokości.

Taka jestem mądra jak...zrzynam.

Najlepiej używać papy na osnowie z włókna szklanego lub polipropylenu. Na osnowie tekturowej papa ma tendencje do rozrywania i nie jest elastyczna.

Nie wolno używać: drogich pap wierzchniego krycia dobre: :wink: i pap izolacyjnych, któe wprawdzie są najtańsze, ale nie są odporne na długotrwałe zawilgocenie. KONIEC CYTATU. Heh ! Może cos Wam jeszcze doczytać? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię tak:

Najpierw warstwa albo dwie Wodera S (Atlas) - to przykryje i ochroni styropianową izolację pionową. Wyrówna też i wzomcni podłoże, no i oczywiście będzie chyba niezłą izolacją przeciwwilgociową.

Jednak na wszelki wypadek na Wodera dam jeszcze lepik (raczej na zimno - i tak nie ruszy już styropianu) i jedną warstwę papy wierchniego krycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izolację poziomą mam w trzech miejscach.

Pomiędzy chudziakiem a ławą – papa na lepiku.

Pomiędzy ławą a ścianą – papa termozgrzewalna – kontynuacja izolacji pionowej

Pomiędzy stropem piwnicy a ścianami parteru – folia.

Przed położeniem każdej z warstw wcześniej przemalowałem podłoże abizolem lub dysperbitem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
najpierw poszła folia izolacyjna pcv 8 mm na ławy fundamentowe, zawijana na pół czyli izolacja wyszła 16mm i na koniec ścian fundametowych z bloczków identycznie 16 mm pcv :lol:

 

sidney chyba zapomniałeś o przecinku, czyżbyś faktycznie dał izolację 1,5 centymetra. Folia pcv ma typowo 0,8-1,0mm, czy może sie mylę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
witam :lol: :lol: ja w budynku BM 81 do izolacji poziomej fundamentów uzyłem folii dorkena 1,2 mm kładzionej podwójnie , na scianie fundamentowej i na 3-ciej warstwie podmurówki, ponieważ budynek jest bez podpiwniczenia fundamentów inaczej raczej nie będę izolował , zobaczę póżniej, folia wygląda bardzo solidnie, dość dużo kosztuje , ale zostało trochę , to uzyję do innych izolaci , np na tarasach pozdrawiam JACQUES :wink: :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...