Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja kiedys robilem grilla na balkonie, nawet postawilismy w drzwiach balkonowych duzy wiatrak, ktory dmuchal na zewnatrz. Nie do konca to pomoglo i mielismy troche siekiery w domu. Po chwili skoczylem dokupic piwka i kiedy wracalem, wszedlem do klatki schodowej, a tam... siekiera! :D Policja przyjechala, ale mandatu nie dali, bo balkon jest fragmentem domu i tylko w spoldzielni moga sasiedzi skarge zlozyc :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesada, od tego są działki, różne miejsca wyznaczone w mieście.

Zawsze można zapakować grilla i pojechać nad wodę czy polanę, pogoda piękna smaczny grill. Bo raczej nie wyobrażam sobie grilla przy mocnej ulewie czy minusowej temperaturze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, czy przesada? Nie każdy ma dzialkę, nie kazdy ma możliwość przejażdżki gdzieś nad wodę, poza tym nad wodą też może jakiś strażnik przyjść i się przyczepić... Ja tam bardzo bym chciała zrobić grilla na balkonie, ale podejrzewam, że by to przeszkadzało sąsiadom...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEEE nie, grill na balkonie, takie rzeczy to może kiedyś, ale no w Warszawie to by nie przeszło. Sąsiedzi z pewnością nie będą zadowoleni. Poza tym mała to przyjemność. Lepiej wyjść z rodzinką, znajomymi na polankę, w miejsca do tego dostoswane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Zgadzam się z tym, że grillowanie na balkonie to kiepski pomysł i chociaż jestem amatorką potraw z grilla nie zmuszałabym sąsiadów do wdychania dymu. Jeżeli jednak macie kawałek działki, to polecam grillowanego dorsza z cytryną, po prostu niebo w gębie.

Aby go przygotować będzie wam potrzebne 6 średnich i świeżych filetów z Dorsza, świeża natka pietruszki i koperek, liście botwiny, wytrawne białe wino,

oliwa z oliwek lub ewentualnie olej i przyprawy (sól, pieprz, cukier, czosnek, cytryna, cebula). A teraz jak go przygotować. Najpierw robimy marynatę: Pół szklanki wina wlewamy do miski i dodajemy posiekany świeży koperek i pietruszkę, łączymy z 2 łyżkami oliwy, a następnie doprawiamy solą, pieprzem i szczyptą cukru. Aby wszystko się dobrze przegryzło, to odstawiamy na pół godziny. Filet dorsza należy opłukać i zalać marynatą i odstawić do lodówki na około 2 godziny. Po tym czasie wyjmujemy ryby z marynaty i grillujemy przez około 9 – 10 minut, gdy ryby się grillują, to kroimy sparzoną cytrynę i cebulę w grube plastry, moczymy je w marynacie i układamy wokół filetów na ruszcie. Filety odwracamy na drugą stronę, smarujemy marynatą i grillujemy z drugiej strony przez kolejne 10 minut. W tym czasie oczyszczamy liście botwiny, które razem z posiekanym czosnkiem smażymy na patelni z łyżką oliwy z oliwek. Doprawiamy je solą i pieprzem. Dorsza podajemy w liściach botwiny i ozdabiamy grillowaną cebulą i cytryną. Palce lizać. Jeżeli macie ochotę na jeszcze inne sprawdzone przepisy zapraszam na stronę http://przepisy.twojerss.info/ znajdziecie tu przepisy na potrawy z grilla, super zupy i zapiekanki.

Edytowane przez Tola58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...