Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Hakuna matata


Recommended Posts

No już, już :hug::hug::hug::hug::hug:więcej nie będę się wspinać. Słowo :) Zresztą, już nie dałabym rady :sick: ale wtedy to normalnie tak mnie podkusiło, że nie mogłam nie wejść. Wcześniej nie było tam drabiny :p W końcu mogłam zobaczyć, jak tam jest i powiem wam, poezja :) Chętnie sama dla siebie wykroiłabym tam pokoik :rolleyes:

Fajnie, że się Wam podoba :)

marta, za jakieś 3-4 tygodnie, ale już nie mam sił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ach! Tych wszystkich okien, to trochę zazdroszczę, bo sama mam CZTERY dosłownie... ale tylko trochę, bo wiadomo zazdrość, to nic fajnego, trzeba się cieszyć tym co się ma! :)

DSCN3900.JPG?gl=PL

... widziałam co tam zrobiłaś. Ale brzusio śliczny i fajnie, że już praktycznie na dniach będziesz miała dzieciątko. Tylko się umęczysz, bo upały są straszne.

http://forum.muratordom.pl/images/smilies/hug.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny! :hug:

 

Ostatnie wiadomości budowlane nie są niestety optymistyczne :( http://www.cosgan.de/images/smilie/verschiedene/h075.gif

Montażu pompy ciepła nie będzie, a już na pewno nie na dniach. Ech, życie....

Nie podpisaliśmy umowy na którą czekaliśmy pół roku! Tyle zachodu i właściwie wszystko na nic. Kwota za wykonanie kompleksowej instalacji sanitarnej po prostu nas przerosła. Miała być inna, albo się nie dogadaliśmy.

Szkoda straconego czasu.

Trudno.

Będziemy szukać dalej :confused:

 

A, dooobra, opowiem Wam, wygadam się :popcorn:

W naszym pechowym przypadku wszystko było takie rozmemłane, cena do końca nie była znana, bo się "tworzyła", na co wpływ miało wiele czynników i okoliczności. (Napiszę kiedyś o nich, dla pełnego oglądu sytuacji, cobyście nie pomyśleli, że jesteśmy frajerami do potęgi, a tylko frajerami :sick:)

Jacie, nie wierzę!

Pierwsza wycena była w grudniu! Od razu przez nas nie do zaakceptowania. Chcieliśmy więc szukać dalej. Ale firma zaczęła dyskusje, że są w stanie zejść z tej kwoty. Mieliśmy czekać bo decyzje zależały od wielu ludzi a każdy z nich ciężko uchwytny, czy coś. I tak to się przeciągało, aż do lipca :bash:

 

Państwo przedstawiciele przyjechali więc z ostateczną ofertą i z potwierdzeniem informacji, że panowie monterzy wchodzą do naszego domku na dniach!

Ja cała podjarana, ledwo co umiem usiedzieć w fotelu bo przecież ważne rzeczy się zaraz dokonają. Yhhhyyy.....

Pan przeprasza, że to tak długo trwało, mówi dosyć składnie i jest bardzo miły :) Cooooo tam,spoko, jestem w stanie mu wszystko wybaczyć, byleby już, byleby wchodzili i robili te instalacje bo nas naprawdę czas goni (a ja mam dosyć jeżdżenia z dziećmi do i ze szkoły, kilka razy dziennie, kilka miejscowości dalej)

No więc dobrze, UMOWA. Oglądam, czytam...... :jawdrop::jawdrop::jawdrop:

Prima aprilis mamy w kwietniu zdaje się, prawda?

Nagle pani zabiera ją z powrotem, mówiąc, że wkradła się LITERÓWKA (!!!) i szybkim ruchem ręki przekreśla napis Cena brutto, wpisując na jego miejsce Cena netto :jawdrop::jawdrop::jawdrop:Znalazło się jeszcze kilka innych "literówek" tego typu :evil:

W takich chwilach wyobrażam sobie, że mam narwanego męża, który tylko by się bił żądając sprawiedliwości ;) No niestety, do rękoczynów nie doszło, spokojnie pożegnaliśmy się z Państwem, wcześniej uzyskawszy odpowiedzi na interesujące nas pytania. Mieliśmy się zastanowić, przemyśleć, chociaż nie było to chyba na rękę pani, machającej mi przed nosem długopisem.

 

No i chciałoby się napisać DUPA! Taki mamy the end całej historii :bash:

 

Paweł zalogował się po latach na forum i zbiera informacje. Może ktoś doradzi nam - frajerom do potęgi jednak, jak z tego wybrnąć i jak zrobić, żeby koszt pompy ciepła, rozłożenia ogrzewania podłogowego, rekuperacji i wszystkiego, co jest z tym związane nie opiewał na kwotę 76 tysięcy złotych. Tak, tu pada kwota :spam:

Z dotychczasowych info na wątku z pompami wynika, że da się dużo taniej.

Każdy tysiąc jest na wagę złota przecież, szczególnie teraz, gdy zbliża się wykończeniówka.

 

Zaczynamy więc poszukiwania od nowa. Chcemy wysłać pytania o wycenę tej instalacji do innych firm. Mam nadzieję, że takie oferty są w stanie spłynąć w miarę szybko. I że cena będzie znana od razu.

 

Tak sobie jeszcze tylko pobiję głową w mur, życząc Wam miłego dnia :bash::bash::bash:.

 

Ale nie martwcie się czasem o mnie. Jestem całkowicie spokojna. Układam sobie ubranka dla maleństwa, które dostałam od koleżanek, bo już tak jakby, chyba czas... No i trzeba by było spakować się do szpitala, bo kończy się 36 tydzień, a pamiętam, że Julka i Mikołaj urodzili się w 38.

Boję się.

 

:bye:

Edytowane przez Nelli Sza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bój się. Będzie szybciej niż myślisz a potem wielkie szczęście wypełni Ci serce. A z pompą się ułoży - już Paweł kogoś znajdzie kto mu doradzi albo nawet konkretny namiar na jakąś świetną firmę poda, która Was nie zrujnuje. Trzeba wierzyć w ludzi i w cuda :D

 

Jak ja Ci zazdroszczę Maleństwa. Ach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ta pani zasłużyła sobie na wykopanie za drzwi a nie miłe pożegnanie. Mała pomyłka zamiast ceny brutto cena netto, ech dla niektórych może i mała. Chcieli was wziąć na przeczekanie i wiedząc że będzie wam zależeć na czasie liczyli że się zgodzicie tak czy siak. Niestety są firmy co tak łapią klienta. Sama właśnie się przejechałam na wycenie drzwi :(

 

Życzę wam abyście szybciutko znaleźli firmę co wam wykona wszystko w zadowalającej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nelka... złóż ofertę na oferii... ja tak zrobiłam jak szukałam wykonawcy do zrobienia przydomowej oczyszczalni ścieków. Odezwało się ok 7 firm z okolicy i nie tylko. Podałam mniej więcej cenę na jaką mogę sobie pozwolić a reszta była do dogadania. Powiem ,że było w czym wybierać.... na prawdę ;) Może i Wam się poszczęści i uda się coś wybrać. To nic nie kosztuje..... jak teraz będę potrzebować firmy na pewno znów napiszę tam ofertę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety etyczny biznes to dla wielu firm coś niezrozumiałego, a najbardziej wkurzające jest to, że takie cwaniaki mają się świetnie, głowa do góry Nelli, najważniejsze, że nie daliście się naciągnąć tym sępom, a z mojego doświadczenia wynika, że jak się coś opóźni, to jeszcze wyjdzie na plus w sumie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż siedzę za tym krzakiem, co to zza niego podglądam. :hug:

I wciąż kciuki trzymam za Malutką i za domek.

Pięknie wygląda w tych tynkach, kolorystycznie wspaniale jest!

Pogratuluję, jak będzie Maleńka i nowy domek... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olunia :hug: :hug: :hug:

Strasznie mi przykro. Wierzę, że znajdzie się firma z "normalną" ceną. Na FM dużo piszą o pompach. Ludzie sami chyba nawet coś działają. Na pewno pomogą Wam szybko znaleźć rozwiązanie.

 

i... nie bój się :hug: BĘDZIE DOBRZE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neli wszystko będzie dobrze :) poukłada się ..........

nie stresuj się ........... teraz myśl o tym co najważniejsze :) dasz radę :) bardzo mocno przytulam :hug:

 

na firmę od pompy brak słów .......... mam nadzieje, ze znajdziecie lepsza ofertę i to już niedługo !!!!

 

 

a domek super i okno narożne przepiękne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nelli dołączam się do trzymania kciuków za szczęśliwy poród :hug: Oglądając twoje zdjęcia domu przypomniało mi się jak sama rok temu biegałam z brzuchem po budowie, układając strategie dalszych etapów budowy.

 

Twój dom zapowiada się bajecznie, tyle przestrzeni! Rogowe okno to wisienka na torcie z całego projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...