Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Hakuna matata


Recommended Posts

O ile pamiętam i to co widzę na zdjęciach, to jednobiegowe, prawda?

Mam na pintereście kilka „niewymuskanych” :) Zobacz https://www.pinterest.com/pestka56/going-up-down/

 

Patrz na kształt i sposób podparcia stopni. Cała reszta to rzecz nabyta. Wykończyć drewno można różnie. Sama wiesz :) A Wasze stopnice jeśli okażą się zbyt cienkie po szlifowaniu, to wydaje mi się, że można będzie podkleić.

 

Może stopnie mocowane pomiędzy dwiema stalowymi belkami, jak tu. Wyglądają lekko i delikatnie

House-2413-13-1150x766.jpgHouse-2413-14-1150x766.jpg

 

Stopnie podparte dwiema drewnianymi belkami. U Ciebie musiałyby te belki być cieńsze, bo by przytłaczały

Miwa-Phil-Kean-Design-Group-05-1-Kindesign.jpg

 

Najważniejsza będzie balustrada. Ona nada szyku. Na tych fotkach są szklane, ale ja nie lubię jakoś szkła. Wolę metal lub drewno.

Lasek D ostatnio pokazał zrobione przez siebie schody na schodowym, któraś forumka robiła ostatnio śliczną drewnianą balustradę (też dzieło Laska). Piękne schody na jednej belce pokazała Edyta M, ale to produkcja Kaisera, więc nie mało kosztowały na pewno. Pokazywał schody Radek (f.5). On ma między dwiema belkami, b. ładne.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aniko, ta szansa to sprzedaż działki. Okazuje się jednak, że jeszcze nie ma planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu, gdzie ona leży, a w związku z tym na razie z tego nici. Czekamy na ten plan już bardzo długo. W styczniu tego roku plan się pojawił, ale że tak powiem- wybrakowany. Naszej części nie objął bo coś tam. Musimy dalej czekać.

 

coban, serdecznie witam Cię w moim wątku :) Dobrze, że jesteś :) Wpadaj, kiedy tylko chcesz :) :hug:

 

ida, pewnie, podziel się namiarem, dzięki :hug:

 

pestka, dziękuję za piękne inspiracje. Bardzo podobają mi się te na metalowym wsparciu. Ostatnio dużo o takich mówimy i rozmyślamy. Właściwie, od czasu kiedy zobaczyliśmy podobne u Roberta.

 

Arnika, jakie schody masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schody Roberta są zaraźliwe :D

Celowałabym w ten typ. Pamiętasz jaką cenę za swoje podawał Robert? A wyglądają na 3krotnie droższe :)

Poza tym taka konstrukcja ma tę zaletę, że belkę przyścienną można pomalowaćna kolor ściany i wtedy zrobi się jeszcze lżej wizualnie. Nie ma też znaczenia, czy stopnice będą cieńsze, czy grubsze. W razie czego można je podeprzeć stalowymi stopniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pestka, ale wiesz, myślę też o takich klasycznych. Coś jak to

http://i.deccoria.strefa.com.pl/files/64460/105774/dzgd98886ff2a0ccc0b537145caeea117c5.jpg

 

I do tego klasyczne, białe tralki...ale to już zupełnie inny kierunek. Oj, to będzie naprawdę trudny wybór i ciężka decyzja:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miała mieć takie jak te wyżej, to koniecznie z podstopnicami. Tak mi się wydaje. Podobają mi się schody cos w deseń takich starych, skrzypiących, babcinych, które zaczynały swój bieg zaraz po wejściu do domu, w sieni, były waskie, często właśnie z dywanem a pod nimi komórka :)

U mnie to jednak inaczej, ale jakby to było niesamowicie osiągnąć coś podobnego w tym naszym korytarzu :rolleyes: Niedawno widziałam taką cudną inspirację ze schodami, pod którymi była zabudowana szafa na kurtki i buty. Wyglądało to cudnie. Oczywiście szczególną uwagę zwróciłam na schody, bo u nas o takiej zabudowie raczej nie ma mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nel, pomieszaj te schody z Twojego poprzedniego postu (na belkach drewnianych) i tę balustradę. Dywan zawsze możesz położyć. Wystarczy umieścić na stopniach przy brzegach mocowania do prętów przytrzymujących dywan.

Tamte schody z belkami bielonymi + stopnie ciemniejsze + ta balustrada – CUDNE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neluś taka podpowiedź;) nawet jak planu nie ma możesz wystąpić o wydanie decyzji o warunkach zabudowy i jak możliwa zabudowa to Ci decyzję pozytywną wydadzą i już możesz sprzedać tą działkę jako budowlaną ;) przenosząc na nabywcę decyzję o warunkach ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nelli, jeśli dacie cenę rozsądną, tzn. taką do sprzedania, a nie sprzedawania, to pójdzie szybko. Wszystko zależy z wyceną ile potrzebujecie i co ważniejsze, sprzedać i mieć na dom, czy wyciągnąć więcej kasy, ale nie wiadomo w jakim terminie.

Trzymam kciuki :) Oby Wam poszło jak mnie – 2 tygodnie i potem pozostało pozałatwiać wszystkie formalności, co niestety też trwało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nic z tego drogie panie :bash:Rozmawiałam właśnie z P i sprawa jest bardziej skomplikowana. Działka jest rolna. Trzeba wydzielić z niej kawałek minimum 30 arowy, żeby móc go przekwalifikować, a później podzielić na ewentualnie mniejsze działki. To wymaga dwukrotnej interwencji geodety plus liczne opłaty administracyjne (co na tym etapie jest dla nas zbyt dużym obciążeniem). A zważywszy na to, że plan zagospodarowania miał być już dawno przyjęty, myśleliśmy, że unikniemy tych kosztów. W urzędzie pani poinformowała nas, że w marcu będzie przyjęta ostatnia część planu dla terenu, na którym leży ta działka. Wtedy będzie łatwiej wydzielić działki od razu pod sprzedaż. Trzeba jednak dodać, że miejsce choć atrakcyjne to narażone na niezbyt miłe zapachy w otoczeniu (produkcja podłoża pod pieczarki), króre jednak nie pojawiają się zbyt często. pestka, co zaś się tyczy ceny to oczywiście odpowiedź a ;) Tanio i szybko i do domu :cool:

Tyyyyle to wszystko trwa, ech.....

 

Ps. Tak mi podyktował Paweł ;)

Edytowane przez Nelli Sza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...