Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Hakuna matata


Recommended Posts

Neluś ajjjjjjjjjjj uważaj Kochana bo jak plan uchwalą to z kasą po tyłku dostaniesz za sprzedaż:( w każdej uchwale dot. planu określana jest tzw. opłata planistyczna od wzrostu wartości działki po zmianie planu, maksymalnie może wynosić 30 %, liczone to jest tak że wyceniają działkę przed planem np wartość 10 tysi bo rola, potem ile jest warta po zmianie przeznaczenia na budowlaną np 30 tysi różnica jest 20 tysi i z tych 20 tysi gmina zgarnia na czysto 30 % jeśli sprzedacie przed upływem 5 lat od wejścia w życie planu :( mało tego mogą Was obedrzeć kolejny raz jak podzielicie działki:( procedura taka sama:( ile warta była przed podziałem potem ile są warte wydzielone działki i jak wykażą że podział spowodował wzrost wartości to naliczą opłatę :(

możesz od gminy żądać naliczenia opłaty planistycznej przed sprzedażą żeby wiedzieć ile będzie wynosiła opłata żeby ewentualnie dorzucić do ceny ale to znowu może dosyć zawyżyć cenę działki i zniechęcić potencjalnego nabywcę:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

O, Matyldo święta kangurzyco :bash: Cóż to za potworność jakaś. Wuśka, czy to w całej PL tak? Zaraza jakaś.

Nie da się tego jakoś obejść? !!!

 

 

 

Aniko, piękna kolekcja schodów i okolic :) Czuję żezabiłaś Nelli ćwieka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie zdziwiłam się (chodzi mi o te "podatki") - to wszystko jeszcze spadek po PIS i ich Walki Ze Spekulantami z tego co pamiętam. Drążyłam temat w chwili gdy dostaliśmy na ślub ziemię i zastanawialiśmy się czy budować się czy sprzedać.

A w zeszłym tygodniu musiałam drałować z 2 chorych dzieci pół polski by odebrać "wyrok sądu" w sprawie mojego zadłużenia. Nie wiem czy słyszeliście o ogólnopolskim przekręcie z e-sądami? Ja czytałam rok temu i współczułam ofiarom tej akcji. Teraz sama do nich dołączyłam. Cała rozprawa toczy się bez wiedzy oskarżonego, bez jakichkolwiek dowodów - przychodzi "pokrzywdzony" do tego e-sądu, zgłasza "dłużnika" i ten jest od razu skazany. Ma 2 tygodnie na odebranie przesyłki sądowej - jeśli tego nie zrobi to z automatu przyznaje się do winy, w innym przypadku może słać odwołania i czekać na ich łaskawe rozpatrywanie. Cała zabawa polega na tym by zgłosić kogoś kto zmienił adres zamieszkania i nie może o tym liście się dowiedzieć a wtedy już wkracza komornik. Moje szczęście w nieszczęściu jest takie że wcześniej mieszkałam u mojego taty, ja się wyprowadziłam ale dalej ktoś z rodziny tam mieszka i mógł mnie powiadomić. Cała moja wina to kredyt na 2 tyś sprzed 6 lat, przedawnienie następuje po chyba 3 albo 5 latach ale to nie ważne bo go spłaciłam (pozwał mnie nawet nie bank w którym brałam kredyt a firma która kupiła od tego banku informację o starych kredytach). Oczywiście sądu to nie obchodzi - ja mam się tłumaczyć i szukać dowodów niewinności. A to wszystko tuż przed staraniem się o hipotekę :/

Edytowane przez AnikoPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wusia, raczej nie przeklinam publicznie, ale w zaciszu swoich myśli to jak szewc :bash:w sumie nie tylko myśli, bo P słyszy ;)

Czytamy, co piszesz z wypiekami na twarzy. Nie wiedzieliśmy nic o takiej opłacie. Może dlatego, że przed laty nasza działka pod leśnym domkiem też była rolna (warta 4 tysiące ;)) Po uchwaleniu pzp na nasz wniosek została ujęta jako działka z przeznaczeniem pod budowę. Nie uiszczaliśmy wówczas takiej opłąty. No ale to było w 2004 roku. Wusia, zadzwonimy do Ciebie na dniach w celu pozyskania szczegółowych info, bo widzę, żeś oblatana :)

Mam wrażenie, że jakbyśmy z tą działką nie postąpili to i tak będzie niedobrze :cool: Nie wiem, jakie jest najlepsze wyjście w takiej sytuacji :cool:

 

Anikoooooooooooooooooooooooooooooooooooo, o tak, pestka mnie przejrzała - zabiłaś mi ćwieka :)

Widziałam te schody u Ciebie i się nimi zachwycałam. Potem temat odłożyłam na bok i teraz mi przypomniałaś te cuda. Wszystkie mi się podobają. Niektóre przecudowne. Jest na czym oko zawiesić i w czym wybrać. Dzięki http://www.cosgan.de/images/smilie/liebe/d010.gif Chyba jesteśmy w tej samej bajce ;) Ale to już wiem od dawna :rolleyes:

 

pestka :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pesteczko niestety drą w całej Polsce jak leci tylko w różnej wysokości bo 30 % to maksymalna wysokość :(

 

Nelusia dzwońcie co wiem to powiem przez telefon lepiej bo na bieżąco na pytania odpowiadać można :) oblatana?? hmmmmmm w sumie nie mam wyjścia muszę się na tym znać ;) a co do Waszej działki to skoro nie sprzedawaliście to nie było powodu Wam opłaty naliczać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, ja tak przeżywam bo nie byłam tam od wylewek, czyli od połowy września, czyli 5 miesięcy :o

Paweł cały czas ociepla poddasze. Zrobił już nad połową domu (nad sypialniami dzieci), teraz musi jeszcze nad drugą połową, czyli nad sypialnią i łazienką. Ale robi już tak na gotowo pod boazerię :) Także dzieje się.

Powiem wam, że ciężko sobie przetłumaczyć niektóre rzeczy, ciężko zrozumieć, ale właśnie w takich chwilach trzeba zmienić punkt widzenia i nagle -jakby-się zmienia. Można odbić się od dna, nawet bez kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mam pałera to wam jeszcze popiszę :)

Dziś na budowie był nasz kolega, który - uwaga - obłoży nam komin cegłą :rolleyes:

Ma zacząć w przyszłym tygodniu, więc teraz na szybciora musimy kupić cegłę. Może macie jakieś namiary, chodzi o taką prawdziwa, rozbiórkową cegłę, tylko ciętą.

 

Coś , jak tu

http://img19.olx.pl/images_tablicapl/60009107_3_644x461_stare-cegly-plytki-z-cegly-stara-cegla-cegla-rozbiorkowa-materialy-budowlane.jpg

źródło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...