Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Hakuna matata


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

doriko, wiem, wiem, że Wasserwaga, ale napisałam tak jak mówię :)

 

ognista, o własnie, poziomica :p dzięki i witaj u mnie :)

 

Arnika, wiadomo, że lite najlepsze, ale my mamy w całym domu położoną podłogówkę i najlepsza jeśli chodzi o przenikanie ciepła chyba trójwarstwowa (pestka ma inaczej, ale u nas są już wylewki i coś na nie trzeba przykleić)

 

Parapetówka :rolleyes:

Hmm, może okolice 20 września, jakaś sobota?

 

Kochani, chciałabym zaprosić wszystkich, którzy tylko mają ochotę spotkać się z nami i zobaczyć leśny domek w nowej odsłonie :)

Wiem, że z zaproszeniami indywidualnymi do wszystkich na pewno nie trafię, dlatego przyjmijcie moje zaproszenie, które kieruję do Was z tego miejsca :wiggle:

 

To jeszcze daleko, ale czas biegnie tak szybko...

Wy rezerwujcie sobie czas, a ja się zaczynam spieszyć :rolleyes:

Będzie mi naprawdę bardzo miło :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parapetówka :rolleyes:

Hmm, może okolice 20 września, jakaś sobota?

 

Kochani, chciałabym zaprosić wszystkich, którzy tylko mają ochotę spotkać się z nami i zobaczyć leśny domek w nowej odsłonie :)

Wiem, że z zaproszeniami indywidualnymi do wszystkich na pewno nie trafię, dlatego przyjmijcie moje zaproszenie, które kieruję do Was z tego miejsca :wiggle:

 

To jeszcze daleko, ale czas biegnie tak szybko...

Wy rezerwujcie sobie czas, a ja się zaczynam spieszyć :rolleyes:

Będzie mi naprawdę bardzo miło :wiggle:

 

Cała Polska? Nelli, czy Ty wiesz, co czynisz ? :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniko, aaaaaaaaaaaaahahahahahahahaaaaa :lol2: Toś wymyśliła :rotfl:Wiesz, aż tak zdesperowana na te podłogi nie jestem :D Ale skądeśty wzięła ten MAHOŃ? ahahahahaaaaaaa http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/a065.gif

 

dorka, tylko Polska? Miałam nadzieję, że ktoś zza granicy też przybędzie, no taka na ten przykład Mmeliska :p

 

pestka, euforiaaaaaaaaaaa, uwielbiam ten stan http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/s010.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nelcia, no wpraszam się :D

Mamy TAKI impregnat. Polecam, bo nie śmierdzi, wystarczy jedna warstwa (druga już spływa), nie robi śladów (nawet jak zostaną krople tam gdzie posmarujesz 2 razy to one wysychają bez śladu). Lekko przyciemnia kolor - wyostrza.

Połowa ściany (góra cegieł) jest zaimpregnowana - widać różnicę, ale te dolne były też trochę zapylone od gładzi, więc weź poprawkę :)

http://naforum.zapodaj.net/images/9ccb194a5bb7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nelli ja na szybko, niestety jedyne co mogę powiedziec na temat deski trójwarstwowej to to - że miałam 5 lat w mieszkaniu i żałowałam bardzo, głównie z powodu przepłacenia. Rysowało się toto koszmarnie, rysowanie paneli (które mam teraz w domu) w porowaniu do rysowania trójwarstwówki to dramat. Poza tym zachowywały się dokładnie tak, jak panele. Tak samo z czasem na łączeniach się deformowały, tak samo trzeba było uważać na wodę i wszystko inne. Wiec jak po taniości, to może weź panele, dzieciaki zajeżdżą wam swoimi sprzętami i za pare lat może sobie odłożycie na wymarzoną podłogę. Jak widzę teraz jak mi dziecioki jeżdżą na hulajnodze, deskorolce, jeździkach po domu (a chcę! chcę żeby jeździły! bo po to mamy duzy dom zeby mogły!) to pewnie serce by mi się kroiło gdyby to było co innego niż panele (no dobra.. na płytki pewnie patrzylabym bez mrugnięcia)..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniko :hug:

julianko, bardzo dziękuję za info, bardzo :hug:Pięknie to wygląda na zdjęciu, a co dopiero na żywo, podejrzewam :) Wpisuję Cię do kajecika na impre ;) A mogę Cię jeszcze zapytać, czym malowaliście deski na skosach?

 

BasiuMC bardzo dziękuję za podzielenie się swoim doświadczeniem. Ja podobnie, jak ty, też zgadzam się na używanie podłogi przez dzieci zgodnie z ich potrzebami, no może w granicach rozsądku ;) W leśnym domku, mieliśmy deski sosnowe, lite grubaśne, pamiętam jak Mikołaj jeździł takim samochodzikiem na odpychanie. Koło wyjeżdżone na podłodze było :) ale jakoś nie rzucało się to w oczy.

Wiesz, panele na dole odpadają ze względu na to, że pan płytkarz skończył nam właśnie kłaść płytki w wiatrołapie i spiżarce. Chodzi o to, że podniósł się z płytami do takiej wysokości, żeby się zeszły na równo właśnie z deskami, to znaczy na grubość 15 mm. I jakbyśmy teraz położyli panele to byłby uskok. Pewnie dałoby się to wyrównać, ale nie chcę już tego zmieniać. Założyliśmy, że n dole jednak ta deska.

To może jednak zdecydujemy się na tę sosnę, bo nie jest trójwarstwowa i będzie do nas pasować :rolleyes: A jak się zżółci to ją przeszlifujemy i rozbielimy najwyżej. Może to jest jakaś alternatywa :rolleyes:

 

P. na budowie, a ja niestety muszę na spokojnie siedzieć w domu :sick: bo mam kilka sznit na ciele po krojeniu przez chirurga :(

Trzymajcie kciuki cobym się szybko wygoiła bo budowa czeka, lato idzie, Pani! ;)

Edytowane przez Nelli Sza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby to było balowanie.... to spoko

 

Miałam pierwszą turę wycinki znamion. Mam tego dziadostwa tyle, że muszę iść na 5 razy jak na razie. Teraz wycięli mi 6 sztuk.Pani doktor mi mówi "Jakie pani ma ładne piersi przy karmieniu, a ja tu teraz taką sznitę zrobię". A ja: "Tnij Pani, zdrowie ważniejsze"

Jak na drugi dzień zdjęłam plaster z piersi, rozbeczałam się :( ale już ok :)

Wieczorem pytałam P, czy będzie mnie dalej tak kochał, z tymi sznitami (:p), a On, że "jeszcze bardziej" :wiggle:

Teraz czekam na wyniki, boję się :(

 

Mój tata jest po czerniaku. Od 1,5 roku cały czas na kontrole. Dwie operacje. Teraz wycięli mu węzły chłonne bo coś tam znaleźli :( Ale właśnie wrócił ze szpitala i czuje się dobrze.

 

A ja miałam już mieć to wycinanie 2 lata temu, ale musiałam przesunąć bo byłam w ciąży z Zojcią I teraz na cito.

 

Trzymaj kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:bye:

Olcia :hug: :hug: :hug:

Deski bieliłam transparentną farbą Bloom, firmy Liberton, kolor "zimowy szron" - kliknij w nazwę to przeczytasz pełny opis.

Dostępna TUTAJ

Jest super - matowa, a taką bardzo chciałam i szukałam trochę. Jedna warstwa ładnie rozjaśnia, a dwie kryją już na biało. Ja zostawiłam jedną. POLECAM :yes:

Tak wygląda jedna warstwa

http://naforum.zapodaj.net/images/9c344a6f1486.jpg

 

Tutaj ja w akcji (wrzucam na chwilkę) ;)

 

:bye::bye::bye:

 

Tutaj już prawie na gotowo (prawie, bo szpachlowałam jeszcze szpary przy jętkach i teraz wygląda to lepiej)

http://naforum.zapodaj.net/images/61b4d76113f3.jpg

 

Polecam malowanie pędzlem, a zaraz potem wygładzanie małym wałkiem - przydaje się do usuwania nadmiaru z brzegów. Przed malowaniem nasze deski trzeba było w niektórych miejscach przeszlifować. Mieliśmy też sporo sęków i pęknięć, które łataliśmy jasną masą szpachlową do drewna (sosna).

Znalazłam jeszcze zdjęcie zaimpregnowanej ścianki z płytek licowych

http://naforum.zapodaj.net/images/6c9649eb1bde.jpg

Edytowane przez julianna16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...