Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Hakuna matata


Recommended Posts

Nelli, kurzy się na podłodze. Ale jak się sprząta to jest ok;)

U nas odkurzanie co 2 dzień. Może ja z tych co lubią sprzątać.

Deska lita 170 m2. Tyle dawał Wojcieszek, bo pisał o tym na wątku. Ceny drewna już obrobionego powalają. ALe na wątku o domach z bala można też przeczytać, że za 120 tys. postawi się dom 120 m2 z bala w stanie pod klucz jak się robi samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Arnika, tak, to działka cioci. Leży z przeznaczeniem dla wnuków, a wnuki i ciocia w Niemczech. Chcieliśmy kupić, ale nie zamierzają sprzedać. Bardzo szkoda :(

Co do podłóg, to cały czas śledzimy oferty w Casto i LM. Owszem, zdarzają się bardzo fajne oferty. Nawet wczoraj byliśmy. Z tym, że najczęściej te deski warstwowe mają obłogi z 2-3 mm. Ale w płytki do spiżarni i górnej łazienki się tam zaopatrzyliśmy i są super. Już nawet leżą na swoim miejscu :)

 

Linoleum nie jest mi obce, bo leży w pokoju, w którym obecnie mamy sypialnię, u moich rodziców :) Nie jest źle, dobrze się myje ;) Ale ja chyba do domu nie chcę. Wolę panele. Mam dobre doświadczenia z nimi, a w Casto ostatnio widziałam takie świetne bardzo szerokie z fazą. Naprawdę ładne. Mogłyby poleżeć ze dwa lata.

 

Byłam 5 minut na budowie. Podłoga w łazience gotowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kurzeniem się jest tak: podlogowka nie stwarza kurzu. Kurz się tworzy z naszego naskórka, z różnych drobinek itd. Każdy wie o co chodzi ;)

Ale. Przy kaloryfery jest ruch powietrza ze wzgledu na wyższą temperaturę. My nie czujemy ale drobinki już tak. Kurz osiada więc w szparach gdzie ruchu takiego nie ma. Za szafami, pod sofa.

Przy podlogowce powietrze tak nie krąży więc opada bądź gdzie i bardziej go widać.

Mając rekuperator z filtrem nie ma problemów z kurzem.

A podlogowka jest zdrowsza od kaloryfery z tego względu że nie wysusza tak powietrza a chyba każdy wie ze zbyt suche powietrze jest koszmarnie niezdrowe (w dużej mierze przyczynia się do wielu chorób gardła) już nie mówiąc o tym że źle działa na nasza piękna skórę ;)

 

A wiesz, jakoś to ART mnie pomyliło i nie skojarzyło z użytkownikiem forum. Myślałam że to jakieś studio ;)

Edytowane przez AnikoPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nelli przywitam się nieśmiało w Twoim wątku ( bloga też podczytuję ;) ) i przy okazji wątku ogrzewania podłogowego zapytam : czy Wy kładąc podłogówkę zupełnie rezygnujecie z kaloryferów? Bo u nas ogrzewanie podłogowe jest ale i pod grzejniki wszystko przygotowane...Tyle że w salonie miały być dwa pionowe a jeden nijak nie pasuje bo wypadnie na wysokości stołu, ciasno tam generalnie. Myślę żeby z niego zrezygnować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sama podłogówka.. choć przygotowałam 4 wyjścia na kaloryfery/grzejniki (bałam się aby nie było za zimno)... 2 w 2 łazienkach.. raczej jako suszarki do ręczników 1 w wiatrołapie i 1 w kotłowni..

Ten pierwszy zamontowany grzejnik w łazience nie został nigdy zalany wodą .. kolejny w drugiej łazience nie został zamontowany wcale a z wiatrołapu i kotłowni zostały zdemontowane i też nigdy nie były użyte......

Nie są potrzebne wcale grzejniki pionowe, jak dobrze masz obliczoną podłogówkę i dobrze rozprowadzone pętle (nie za długie.., np ja w salonie mam cztery nitki/pętle... w innych pomieszczeniach po dwie...)

Dodam tylko, że ja jestem bardzo ciepłolubna... i temp +23*C to u nas jest normalną temp, czasami mam i wyższą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neli :hug: zdrówka życzę

 

Drewno podobno może utrudnić podłodze oddawanie ciepła poza tym to co już pisałyście że może pękać i się wypaczać. Marzy mi się drewniana podłoga najlepiej surowa nie wykończona. W Szwecji u babeczki u której pracowałam była taka w kuchni. Zaplamiona okropnie ale jak ją wyszorowałam to była cudna. A jak się po niej fajnie bosą stopą chodziło, ech.

 

Kiedyś taką zrobię w sypialniach gdzie nie mam podłogówki (drewniane stropy mam). Troszkę żałuję że już kupiłam panele bo z tego co tu czytam to można kupić podłogę drewnianą sosnową niewiele drożej niż panele. Wcale mi nie przeszkadza jej wgniatanie i rysowanie.

 

Też nie lubię stukania paneli ale zastanawia mnie jedno czy deska warstwowa nie daje tego samego efektu.

Deska warstwowa to też dla mnie drogi panel, moim zdaniem nie wart swojej ceny. Może i ładne ale i panele można ładne zdobyć. Ja mam na przykład ładne :p i niedrogie (33zł m2) matowe, z fakturą szczotkowanego drewna i czterostronną fugą. Teraz bym szukała uparcie z dwustronną fugą dającą efekt długiej dechy.

 

Jeśli chodzi o drewno w salonie na podłogówce to bardzo bym chciała ale bałabym się jednak problemów z oddawaniem ciepła. Już teraz płacimy sporo za gaz i mężu nie dał by mi spokoju jakbyśmy przez drewno na podłodze płacili jeszcze więcej.

Moja siostra właśnie zrezygnowała z paneli w salonie na rzecz płytek drewnopodobnych zresztą. Powodem był problem z ogrzewaniem szczególnie przy dużych mrozach. Panele też nie są idealne na podłogówkę.

Edytowane przez Doriko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kurzeniem się jest tak: podlogowka nie stwarza kurzu. Kurz się tworzy z naszego naskórka, z różnych drobinek itd. Każdy wie o co chodzi ;)

 

Aniko, jedno jest pewne, z Tobą naprawdę jest wesoło :lol2::hug:

 

waniliana, tak, wszędzie mamy podłogówkę. Tylko jeden kaloryfer, w łazience na górze, na mokre ręczniki. Ja się bardzo bałam takiego rozwiązania, jakoś kaloryfery bardziej do mnie przemawiały, przynajmniej na górze, ale przystałam na pomysł Pawła. Zobaczymy. Grzać nas będzie powietrzna pompa ciepła, będzie też rekuperator, więc podłogówka po całości była (wedle ekspertów ;) ) najlepszym rozwiązaniem. Arnika mówi, że u niej jest ok, a jest ciepłolubna identycznie jak ja, więc mam nadzieję, że u nas też będzie hulać. Z tym, że u Arniki płytki, a u nas panele.

 

Wiecie co, lubię sobie tak marzyć, wymyślać, przemyślać, prowadzić budowlaną matematykę oczywiście po swojemu ;) zliczać, obliczać, przeliczać, podliczać. I tak sobie wymyśliłam, że dziś, bo taką ładną mamy datę, włączam licznik przeprowadzkowy :) Oczywiście wiem doskonale, naprawdę doskonale, że plany, planami, a życie, życiem..... ale cóż to życie byłoby warte bez marzeń i takich właśnie drobnych szaleństw :p

 

To mamy 30+30+31+30 = 121 dni http://www.cosgan.de/images/smilie/frech/o090.gif

 

Jak nie będę miała o czym pisać to wpadnę chociaż licznik przestawić :rolleyes:

 

Jak dziecko, no naprawdę, jak dziecko :p

No i co z tego http://www.cosgan.de/images/smilie/frech/e025.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doriko, dzięki. Pewnie, że można znaleźć ładne panele, trzeba tylko szukać. Dla mnie deska trójwarstwowa jednak bardzo różni się od paneli. Naprawdę, u mojej kol jest taka i nie ma to nic wspólnego ze stukaniem popanelowym. Chodzi się jak po drewnie, jest przyjemnie ciepło. Do takiej podłogi dążę, i dążyć będę jeszcze długo, ale na horyzoncie ją widzę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, co dać na cokół?

 

a0003.jpg?gl=PL

 

c01_0001.jpg?gl=PL

 

A, zapomniałam dodać, że w rzeczywistości cokół wynosi 60 cm. Od strony wejścia do domu ma 45 cm. Na wizualizacji tego nie widać. Musicie sobie wyobrazić :)

 

Myślimy o takiej płytce, jak jest na kominie, ale nie wiem.

 

Płytka klinkierowa Opoczno Solar

 

http://www.kreocen.pl/img/p/596928/1/Opoczno-Solar-Grafit-Elewacja-3-D-245x65.jpg

 

Paweł ostatnio wypatrzył w LM pytkę ala kamień w kolorze czarnym i to jest druga opcja.

Ale podobałby mi się też prawdziwy kamień, tylko cena....

c01_0000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałabym cokół z tego samego co tarasy, albo ceglany jak ścianka na wizualizacji.

Policz ile masz faktur i kolorów na elewacji. Na wizualizacji są 3 i to jest idealne. Jeśli coś dodasz, zrobi się bałagan i domeczek straci urodę, lekkość wyglądu. Zrobi się przypadkowo i bałaganiarsko :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arnika, myśleliśmy zjechać z tynkiem do samego dołu, ale uznaliśmy, że to strasznie wydłuży optycznie tę białą część. Dlatego zostawiliśmy cokół. 60 cm to nie jest mało i trzeba to dobrze przemyśleć :cool:

 

pestka, taras planujemy drewniany, nie taki jak na wizualizacji, więc raczej nie możemy obić cokołu drewnem, nie wiem, czy tak się robi. Fakturę na razie mam jedną, a kolory dwa, czyli że jest na całym domu położony tynk, u góry (zamiast drewna niestety) szary, na dole biały.

Ale pomysł z cegłą mi się spodobał :) Może mogłabym wykorzystać te cięte, bo środków nam sporo zostanie (?)

 

Mam tylko zdjęcie z zeszłego roku, jak robiliśmy elewację

 

DSCN3348.JPG

 

DSCN3301.JPG

 

DSCN3345.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taras planujemy zrobić od strony wejścia do domu, dlatego, że mamy tam, no jak to powiedzieć, przygotowane podłoże. To znaczy, kiedyś tam był garaż (w poprzednim domu). Teraz dom został pomniejszony o ten garaż właśnie, ale została podłoga, fundament i nawet płytki, które są w dobrym stanie. Bezmyślnie byłoby to wszystko skuwać. Zostawiliśmy. Chcemy zrobić tam taras. Podłoga już jest, a drewno mamy, bo wybraliśmy z całej kupy po pożarze takie, które się idealnie nada.

Nie wiem, czy czytałaś, ale ja od początku budowy pisałam, że tarasu nie będzie od strony południa, tam, gdzie jest przewidziany projektem. Chcieliśmy zrobić go od strony lasu, od wschodu. I dalej tak myślimy, z tym, że pociągniemy go do tej części pogarażowej, o której napisałam wyżej, czyli na północ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, szlag by to :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:nie dostaje od 2 dni powiadomień.

 

Pamiętam o garażu i tarasie. OK. Możesz zrobić cegłę, ale na tarasie musiałabyś położyć pełną cegłę

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...