Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

P?ytki matowe


wojptak

Recommended Posts

Matowe czyli matowa glazura i terakota czy matowe na wzór kamienia (gresy)???

Ja mam same matowe podłogi - terakota, oraz matową terakotę na ścianie w łazience i jestem bardzo zadowolona.

W łazience podłoga jest drewnopodobna i żadnych plamek oraz włosów nie widać!!!! Śmieję się, że myję podłogę w łazience dopiero jak zaczyna cmokać przy chodzeniu :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam dylemat:grin:

W łazience mam błyszczce i refleksy tak odbijają swiatło,ze trudno sie dopatrzec jakiegolwiek zacieku.

W kuchni zas matowa glazura, ktora niestety przyjmuje kazde pociagniecie nawet sama woda. Zalezy , gdzie sie siedzi :wink: , ale widac smugi, z ktormi walcze-wycieram sucha szmatka o sterylnych wrecz własciwosciach...i to tez widac.

Mimo,ze podobaja mi sie matowe, to z tych wzgledow zastanowie sie na pzryszlosc. Ma to znaczenie , ze jest to w pionie, tak sądzę. Podejrzewam,ze z podłoga jest lepiej.

A takie ładne matowe płytki ceresitu widziałam. :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam (tzn teściowie) pod prysznicem błyszczące płytki, które właściwie są matowe, z powodu osadzającego się kamienia. Dlatego też zamierzam u siebie mieć matowe.

Znalazłam 2 w 1. Paradyż ma takie płytki (seria Apis/Apia) niby matowe, ale z refleksami błyszczącymi. A może to jest tak zwany półmat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 1 month później...

Kasiu Atlas to firma a Delfin to własnie preparat impregnujący do gresow,płytek kamiennych tejże firmy.Zastosowalem Delfina w sklepie u ślubnej 3 lata temu,nadal płytki wyglądają jak nowe(na gresach powstaje taka jedwabista powloka)Mario

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Kasiu na pewno jesteś w temacie.Ja z produktami Atlasa miałem do czynienia parę lat temu i dlatego proponowalem Delfina i tak sobie myślę że chyba nie wszystkie produkty Atlasa są be.A jeżeli tak jest to proszę zaproponuj coś innej firmy(jesteś ekspertem)Mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie, tylko człowiek troche podsłucha. gresy to inna historia. maja otwarte pory i zwłaszcza polery są bardzo cięzkiew utrzymaniu-wylej kawę lub wino i nie doczyścisz poleru. Trzeba zainpregnować -zamknać otwaRTE PORY - TU FIRMA HG, DYCKERHOFF SOPRO, ALE PODEJRZEWAM,ŻE WIĘKSZOŚĆ LEPSZYCH FIRM Z CHEMIA MA COŚ TAKIEGO
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie jeszcze nie użytkuję. Płytki są położone i zafugowane. Jeszcze ich nie doczyściłam z tego fugowania i nie zaimpregnowałam (zrobię to jednak Delfinem), ponieważ robimy drobne wykończenia i w całym domu strasznie się pyli i nosi. Wszystkim znajomym, którzy nas odwiedzają bardzo się łazienka podoba, a zwłaszcza refleksy na Zefirze. Pomieszkujemy już, ale narazie nic nie mogę na temat użytkowania powiedzieć. Odezwę się za jakiś czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...