Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

SOFATH Caliane opinie ,uwagi


gruby220

Recommended Posts

Naprawde nie ma uzytkownikow tego sysyemy PC na forum aby podzielic sie uwagami z eksploatacji?

 

A moze popros koncesjonera o namiary na juz zainstalowane pompy?

 

Mi tez podoba sie system bezposredniego odparowania, ale cena mi sie nie podoba...

W moim przypadku wychodzi to wiecej o ok 20 000zl w porownaniu do powietrznego Panasonica (porownuje cene calego system ogrzewania razem z podlogowka, SOFATH kolektor poziomy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
  • Odpowiedzi 81
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie ,nic takiego nie odkrylem azeby to byl zly produkt ,poprostu na mojej dzialce mieszcze sie z kolektorem poziomym na styk...

Jedyne co mnie troche niepokoi to dlugi obieg freonu w instalacji z tego co sie orientuje w nowoczesnych ukladach chlodniczych buduje sie jak najkrotsze obiegi.

Bezposrednie parowanie jest raczej niszowym rozwiazaniem niewiem czy do konca sprawdzonym przetestowanym przez uzytkownikow co bylo latwo sprawdzic zakladajac ten wlasnie temat na forum.

Porownajmy ilu uzytkownikow zabiera glos w sprawie pomp inncy producentow...zaden temat nie pozostaje bez odzewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ,nic takiego nie odkrylem azeby to byl zly produkt ,poprostu na mojej dzialce mieszcze sie z kolektorem poziomym na styk...

 

Zastanawiałem się nad pompą - Sofath i innymi też (powietrznymi), ale w końcu stanęło na gazie.

 

Jeśli jednak idziesz w kierunku pompy, to znalazłem na forum ciekawe rozwiązanie, o którym wcześniej nie słyszałem. Pompa powietrzno-gruntowa.

Poczytaj dziennik Gargamelll 'a :

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?213155-Poziomkowy-dziennik-projekt-indywidualny-z-antresol%C4%85

 

Dla mnie to ciekawa opcja, bo nie do końca przekonywała mnie pompa powietrzna, a koszty odwiertów czy kopania poziomego też nie ciekawe.

 

Podaję tą informację dla zainteresowanych. Sam nie znam szczegółów tego rozwiązania, a decyzja co do gazu u mnie już zapadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

No i stanęło u nas na Sofath Caliane. Jak już będzie zainstalowana to chętnie podzielę się wrażeniami na forum (może komuś po mnie się przyda taka informacja).

Ale generalnie skorzystaliśmy z rad formowiczów aby zacząć od wyboru instalatora a człowiek który będzie nam montował pompę jest naprawdę świetnym fachowcem (opinie sprawdzone u źródeł kilkunastu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale generalnie skorzystaliśmy z rad formowiczów aby zacząć od wyboru instalatora a człowiek który będzie nam montował pompę jest naprawdę świetnym fachowcem (opinie sprawdzone u źródeł kilkunastu).

 

na mnie też zrobił dobre wrażenie solidnego, doświadczonego fachowca, gdyby nie ciut duża cena miałbym już nateo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Chciałbym odświeżyć temat: jak sprawują się pompy ciepła sofath natea i caliane.

Obecnie zastanawiamy się która opcję wybrać- caliane czy natea.

Za caliane przemawia to że posiada również opcję grzania CWU, natomiast natea żeby grzać CWU w lecie musi posiadać dodatkowa nitkę(rosną koszty) lub zestaw solarów. Oczywiście można nic nie zmieniać i grzać grzałka CWU w lecie, tylko boje sie o koszty tego grzania. Instalacja caliane i natea pod katem cen (wersja standard) nie róźnią się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
No i stanęło u nas na Sofath Caliane. Jak już będzie zainstalowana to chętnie podzielę się wrażeniami na forum (może komuś po mnie się przyda taka informacja).

Ale generalnie skorzystaliśmy z rad formowiczów aby zacząć od wyboru instalatora a człowiek który będzie nam montował pompę jest naprawdę świetnym fachowcem (opinie sprawdzone u źródeł kilkunastu).

 

Witam,

Aktualnie stoję przed decyzją w sprawie wyboru systemu CO i między innymi rozważam zakup Sofath Caliane lub NATEA.

Jednak mam spore obawy jeśli chodzi o trwałość (szczelność) gruntowego wymiennika z bezpośrednim odparowaniem.

I tutaj pytanie: Na jakim etapie jest Wasza inwestycja PC, możecie coś więcej powiedzieć na temat funkcjonowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Instalacja montowana była rok temu w gruntownie remontowanym domu. Ostatecznie wybralem system Caliane, w tym roku

zdecydowałem się na montaż dodatkowo ogniw fotowoltaicznych i po rachunkach widzę że to jest to o co mi chodziło, panele prawie

całkowicie pokrywają zapotrzebowanie na energie pompy.

Można powiedzieć że wszystko działa jak powinno, szkoda tylko całkowicie zniszczonego trawnika

przez wykopy pod poziomy wymiennik. A czasu na zajmowanie się ogródkiem aktualnie brak.

Ogólnie z działania systemu jestem zadowolony, wczesniejsza instalacja na ekogroszek mimo wszytsko pochlaniala

duzo czasu, nie zawsze mialem sile i ochote schodzic do piwnicy i ladowac zasobnik ze wzgledu na moj charakter pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja montowana była rok temu w gruntownie remontowanym domu. Ostatecznie wybralem system Caliane, w tym roku

zdecydowałem się na montaż dodatkowo ogniw fotowoltaicznych i po rachunkach widzę że to jest to o co mi chodziło, panele prawie

całkowicie pokrywają zapotrzebowanie na energie pompy.

Można powiedzieć że wszystko działa jak powinno...

Jaka moc grzewcza PC?

Jaka moc fotoogniw?

Jaka pojemność akumulatorów?

Jaki dzienny uzysk energii (obecnie) w słoneczny dzień, a jaki przy zachmurzeniu 100%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Doskonałą alternatywą dla kolektora poziomego stanowi kolektor pionowy, dzięki któremu unikniemy konieczności rozkopywania oraz naruszania niemal całego ogrodu. Zajmuje on zdecydowanie niewielką przestrzeń, dlatego też jest najskuteczniejszym rozwiązaniem w przypadku ograniczonej ilości miejsca na działce.

Obecność kolektorów gruntowych – poziomych lub pionowych – nie wyklucza posiadania pięknego ogrodu. Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami aranżacji na łamach Kwartalnika Eko-Ciepło w rubryce Ogrody SOFATH: http://www.sofath.pl/eko_cieplo/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam,

mam zainstalowaną Caliane 9 od grudnia 2013r. ale użytkuję ją w zasadzie dopiero od połowy września br. Jak na razie wszystko jest w porządku. Jest kilka elementów, które mi się nie do końca podobają. Mam sąsiada, który zdecydował się na produkt IVT więc jak się wprowadzi bedę miał z kim porównywać pewne aspekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór pompy ciepła Caliane, jakiego Pan dokonał, jest bardzo dobrą inwestycją. Stabilna wydajność tego układu wiąże się z technologią bezpośredniego parowania. Czynnik roboczy R410A, który w nim krąży nie traci swoich własności, zatem nie występuje konieczność jego wymiany. Ta oszczędna i ekologiczna pompa ciepła może być wykorzystywana także do wytwarzania ciepłej wody użytkowej i ogrzewania wody w basenie. Dodatkowo, została wyposażona w opcję chłodzenia.

Liczymy na opinie dotyczące pracy pompy zainstalowanej u Pana – będą to dla nas cenne wskazówki. Pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam,

Również zdecydowałem się na PC Caliane 9kW. Aktualnie mam zakopany wymiennik poziomy (180m2) i poprowadzoną podłogówkę.

Czekam do końca stycznia 2015r aż wyschną wylewki i myślę że ok połowy lutego odbędzie się montaż i uruchomienie PC.

Więcej informacji po zakończeniu sezonu grzewczego.

Przeprowadzę dokładną analizę działania oraz kosztów w odniesieniu do temp. zewn./wewn. ustawionej na regulatorze pokojowym oraz temp. gruntu na poziomie wymiennika (na etapie budowy dolnego źródła, umieściłem w gruncie dwa czujniki PT100).

Będzie rejestracja w/w parametrów, ilość załączeń oraz zużytej energii elektrycznej.

Jeżeli system się sprawdzi, to mój koncesjoner może liczyć na najlepsze referencje jakie kiedykolwiek otrzymał.

Jeśli nie, to opiszę mankamenty systemu na możliwie wszystkich forach dokumentując je zebranymi pomiarami.

Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeżeli system się sprawdzi, to mój koncesjoner może liczyć na najlepsze referencje jakie kiedykolwiek otrzymał.

Jeśli nie, to opiszę mankamenty systemu na możliwie wszystkich forach dokumentując je zebranymi pomiarami.

Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji.

 

Niezły szantażyk twój instalator powinien zrezygnować z dalszych prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczymy na opinie dotyczące pracy pompy zainstalowanej u Pana – będą to dla nas cenne wskazówki. Pozdrawiamy!

Myślałem że macie to już przetestowane na setkach i tysiącach instalacji we Francji i "cenne wskazówki" od klienta z Polski nie są potrzebne??

 

Czy to jakiś prototyp nowej pompy ciepła???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...