Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

SOFATH Caliane opinie ,uwagi


gruby220

Recommended Posts

Witam

Odświeżę temat. Mam zainstalowaną pompę Sofath Caliane w roku 2013. Mam zamontowane w sumie 3 obiegi:

- grzanie c.w.u.,

- grzanie parteru,

- grzanie piętra,

1. Grzanie c.w.u. – z tego rozwiązania jestem bardzo zadowolony. Zbiornik jest ok. 300 litrów, zużycie energii na utrzymanie ciepłej wody jest ok 1,5kWh na dobę. Jeżeli grzeje wodę od temperatury z wodociągu zużycie wynosi ok 2-3kWh.

2. Grzanie parteru – tutaj już jest tragedia, nie idzie dogrzać domu. Pompa chodzi po 6h, a temperatura podnosi się o 1°C. W niektórych miejscach podłoga jest gorąca w innych ledwo ciepła. W łazience jest równomiernie ciepła, ale nie tak gorąca jak w ciągu komunikacyjnym.

3. Grzanie pietra – sytuacja jak na parterze.

 

Sezon grzewczy 2021/2022

Zużycie energii - 5645kWh,

Temperatura w domu

Parter śr. 18°C,

Piętro śr. 17,5°C.

 

Sezon grzewczy 2022/2023 25.10-19.11.2022

Zużycie energii - 290kWh,

Temperatura w domu

Parter śr. 18°C,

Piętro śr. 17,5°C.

 

Najgorsze w tym wszystkim jest to że siedziba Sofath jest we Wrocławiu, Północna 15/19 65 km od miejsca zamontowania pompy, a serwis jest tragiczny. Po prostu jest brak serwisu.

 

Przepraszam, ale chyba czegoś nie rozumiem...

Masz "gorącą" podłogę (znaczy się, jak dotykasz, to podloga faktycznie wyczuwalnie ciepła jest?), a w domu masz zimno i winisz za to pompę ciepła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 81
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...