Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Doradźcie w zakresie pieca


Gierga

Recommended Posts

Posiadam dom 128 m z poddaszem użytkowym. Dom został wybudowany w 2005 roku, ma bdb docieplenie elewacja - styropian, poddasze wełna - wszystko dane jest powiem szczerze z nakładką w grubości ocieplenia, podobnie rzecz ma się z podłogą.

Od momentu budowy domu funkcjonowałam na ogrzewaniu kominkiem z rozprowadzeniem ciepła (bez nadmuchu). Niestety dzięki takiemu rozwiązaniu (łazienki korzystałam z farelki), jeden pokój boczny na parterze i górny - nie były dogrzewane i tyle co ciepło wleciało drzwiami. Woda grzana jest z bojlera na prąd

W domu również są podłączone grzejniki i piec na prad, którego nie uzywam wiadomo czemu :)

 

W tym roku chciałabym zmienić sposób ogrzewania - ze wzgędu na uciązliwość (codzienne rozpalanie w kominku, niedogrzane pomieszczenia) i chciałabym zakupić Piec na ekogroszek. Tylko kompletnie nie wiem jaki ? a po drugie - mam w domu pomieszczenie gospodarcze ok (6 m2) gdzie na ten moment zamontowany jest bojler do grzania wody, piec elektryczny z którego nie korzystam, pralka oraz inne graty,

W odległości ok 3 m od domu usytuowany jest garaż wolnostojący.

 

Moje pytania

1. Jaki piec na ekogroszek będzie najlepszy, co z grzaniem wody ?

2. Gdzie usytuować piec w domu w pomieszczeniu czy w garażu

3. Kro instaluje piec i jakie są koszty instalacji (czy to firma od której kupuje piec)

 

Przy ogrodzeniu podciągnięty jest gaz - który nie jest podłączony do domu, wiem , że koszt skrzynki i przyłącza do samego domu wychodzi sporo (dom oddalony od przyłącza ok 50-70m - wieć nie biorę tego ogrzewania pod uwagę.

 

Dziękuję za rady i pomoc w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia netto domu 125,16 m2

Powierzchnia zabudowy 91,64 m2

Powierzchnia podłóg 136,28 m2

Kubatura 611,07 m3

Wysokość 8,68 m

Min. wymiary działki 18,00x17,80 m

* po adaptacji 17,00x16,80 m

* po adaptacji

dla działki do 16m 16,00x16,80 m

 

a projekt jest z archonu

 

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-paprociach/m400b99e9310ec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam takich kotłów. Jak maja coś o mocy 10-12kW, to trzeba samodzielnie podjąc decyzję.

 

Tak, kocioł na eko ogrzewa także bojler, kwestia wykonania instalacji.

Może być kocioł w pom.gospodarczym, ale musisz wychodzić z założenia, że to jest kotłownia i wieszanie prania tam odpada......

W garażu tez można.

 

Polecam kontakt z jakims miejscowym instalatorem, byle nie takim, co lubi wypić, tylko z fachowcem.....

 

Sam pracuję także w firmie produkującej kotły, jak Pani chce ofertę, prosze odezwać się na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że kotłownię masz niedostosowaną do kotła na paliwa stałe /5,6 m2/.

Trudno do niej będzie "wcisnąć" kocioł z podajnikiem + zasobnik + podręczną ilość paliwa.

Brak komunikacji z kotłownią np. przez garaż powoduje, że paliwo będziesz targać drzwiami frontowymi. Nawiasem mówiąc to masz go gdzie trzymać?

 

Koledzy od kotów na paliwa stałe niech się wypowiedzą, bo podejrzewam, że nikt nie zajrzał do projektu.

 

Jeśli mam rację pozostaje Ci grzanie bezpośrednio prądem, PC lub propan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę, że do wykorzystania jest praktycznie pow. 2 m x 1,4 m. Kotłownia ma kształt litery L.

 

Gierga ma już kocioł elektryczny i zasobnik na prąd, nie pozostaje nic innego jak się z nimi przeprosić.

Edytowane przez Greengaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho tylko kocioł na pellet.

Kotłownia ma wyjście bezpośrednio na hol, więc siłą rzeczy przy sypaniu ekogroszku syf będzie wydostawał się tez na hol.

Poza tym przenoszenie ekogroszku przez 7 metrów domu nie jest zbyt ciekawe.

Mam zainstalowany Minibio (przy holu) do kotłowni o wym. 1,2 x 1,4 m, i jakoś nie mam problemów z kurzem, dymem, etc.

Grzanie wody (bojler 120 l tez w ww kotłowni) to tez tylko ustawienie wybranych godzin i nawet nie zaglądam.

PS. Nie jestem instalatorem, sprzedawcą tylko użytkownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...