Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do domku i ogrodu Ani i Bartka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Maluszek

Kupiłam mielone cielęce (choć zawsze robiłam z wołowo- wieprzowego), podsmażę je z czosnkiem, cebulą i ziołami (bazylia, oregano, papryka i takie tam), dodam przecieru pomidorowego i odstawię na chwilę.

 

Ziemniaki (lekko wcześniej podgotowane w mundurkach- właściwie prawie ugotowane) pociacham w plasterki po uprzednim obraniu.

 

Bakłażana też pociacham na plastry i posolę. I odstawię na trochę, aż puści sok i goryczka z niego ucieknie. Do tego plasterki musze być w miarę cienkie.

 

No i to wszystko poukładam warstwami, posypię ziołami, przykryję żółtym serem i wsadzę do piekarnika :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu - narobiłaś mi ogromniastego smaku :D a nie zapiekasz tego wszystkiego pod beszamelem, żeby taka fajowa pianka się na wierzchu zrobiła (coś takiego jadłam w greckiej knajpce)?

 

 

Beszamel mi nie wychodzi :oops:

A ser zawsze :lol:

 

Ale racja- ja też w greckiej knajpce jadłam pod beszamelem i chyba muszę taką musakę nauczyć się robić. Choć pod serem też jest suuper :lol:

 

Aż się głodna zrobiłam, a goście dopiero na 19 przyjadą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu - a może jakoweś przepisy na te zapiekanki nam zapodasz :D

 

Ryżowa

składniki (na 4 osoby):

2 torebki ryżu- ugutowanego (ja lubię basmati)

puszka ananasa w plastrach (smaczniejszy niż w kawałakach)

papryka czerwona

puszka kukurydzy

puszka czerwonej fasoli

podwójna pierś z kurczaka pokrojona w kawałeczki, wytaplane w sosie sojowym, usmażone aż do rumianości :wink:

natka pietruszki (liście świeżej bazylii)

 

Wszystko na drobne kawałki, wymieszać, przykryć serem i do piekarnika.

Tu polecam winko białe :lol:

 

Makaronowa

składniki:

makaron- (ależ będzie niefachowe nazewnictwo tutaj :o )- kokardki, ryrki albo świderki

podsmażona w plasterkach kiełbasa z cebulą

pieczarki (też podsmażone)

kukurydza/groszek/fasola (wg upodobań, można wszystko na raz- wtedy robi się wykwintnie :wink: )

 

I teraz tak- jedna wersja jest z przecierem, pomidorowym, a druga z sosem śmietanowym- obie pycha :lol:

W zależności od wersji wszytsko mieszamy, przykrywamy serem i do piekarnika (wcześniej obsypujemy ulubionymi ziołami)

 

Wersja pomidorow- wino czerwone

Wersja śmietanowa- wino białe

 

Ziemniaczana

składniki:

ugotowane ziemniaki

podgotowany kalafior

podgotowany brokuł (zimą kalafior i brokuł może być z mrożonki)

podsmażone kostki chudego boczku (z cebulą)

śmietana

 

Wszystko razem z ziołami pod ser. I paluszki lizać :lol:

I białe wino :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu - ja to noga jestem z gotowania :D ale nabrałam takiego smaku, że może sama zrobię Twoją musakę w domu. A jaki ser dajesz? A dużo tych ziół, czosnku, cebulki dodajesz? Ile mięska, ziemniaczków i bakłażana - tak na oko? A ser tylko na wierzchu?

 

 

ser zółty gouda, bałtycki, krajankę do pizzy- co tam mam pod ręką :wink:

Zioła, cebula, czosnek- na oko- ziołami sypię porządnie bo lubię. Cebula zazwyczaj jedna a czosnek- ze trzy ząbki.

 

Mięska 1/2 kg

Ziemniaków- zupełnie na oko :wink:

Bakłażan- jeden duży :wink:

Ser tylko na wierzchu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...