Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do domku i ogrodu Ani i Bartka


Recommended Posts

Tola

Wcale nie słowopotwory :lol:

Poetka z Ciebie jak się patrzy. Już po wyglądzie Twojej działeczki widać, że jesteś poetyczną i pięknolubną duszą :wink:

 

Aga

No pewnie, że zostanę tutaj po przeprowadzce! Będą sobie Luuulać w Kawiarence :lol:

A poza tym i tak będę jeszcze wykańczała przez lata :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Aguś

Jeszcze nie jedno mam do zrobienia i pokazania.

Cała góra- obiecałam zdjęcia po doprowadzeniu jej do stanu mieszkalnego, a to przed zimą się raczej nie stanie.

Ogród- zamierzam korzystać z porad Toli ile się da i ile będzie chciała mnie słuchać i odpowiedać na moje naiwne pytania :lol: A potem te cuda trzeba przecież pokazać! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, pytaj ile potrzebujesz! Kto pyta, nie błądzi, tylko czy ja będę umiała na wszystkie odpowiedzieć ??? Podnosicie mi poprzeczkę dziewczyny! Chyba rzucę sie w wir fachowej lektury celem dokształtu.

POZDRAWIAM :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tola twoja działak taka piękna że napewno Twojej wiedzy wytsraczy :)

Ania to czekamy na te zdjęcia czekamy powolutku i wszystko zobaczymy a szczególnie Twoją ciężką pracę, potem skorzystam z doświadczeń :wink: :)

Jak widze zielsko na mojej działce to ciężka będzie praca przedemną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toluś

To ja nieśmiało pierwsze pytanie. Czym i kiedy najlepiej nawozić skalniaczki? Kwiatki malutkie, żadne krzaczki :wink:

 

I jeszcze kiedy najlepiej sadzić rododendrony? Czy mają one jakieś specjalne wymagania glebowe? (na mojej działce wszędzie jest III)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, ja roślin skalniaczkowych nie rozpieszczam i nie nawożę. To są roślinki niewymagające nawet częstego podlewania.

Kupując rododendron w doniczce, mozesz go sadzić od wiosny, do późnej jesieni. Przygotuj mu większy dołek wypełniony ziemią zakwaszoną /możesz kupić gotową do rododendronów/ przesadź, podlej i już. Nawóz dopiero w przyszłym roku. Zaczynaj swoją przygodę z ogrodem od roślin mało wymagających! Będziesz widzieć efekty,dadzą Ci satysfakcję, doświadczenie, a potem powoli gatunki "trudniejsze".

Będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynaj swoją przygodę z ogrodem od roślin mało wymagających! Będziesz widzieć efekty,dadzą Ci satysfakcję, doświadczenie, a potem powoli gatunki "trudniejsze".

Będzie dobrze.

 

Tola, tylko dla mnie małym problemem jest odróżnienie roślin małowymagających od tych trudniejszych :wink:

 

W zasadzie wiem, jak chciałabym, żeby wyglądał mój ogród. I będę do tego dochodzić małymi kroczkami. A pytałam o rododendrony, bo widziałam ogród, w którym te akurat rosliny królowały i wyglądał on przepięknie. Planuję też zrobić sobie taki rododendronowy zakątek u siebie :wink:

 

Najtrudniejszą sztuka wydaje mi się takie rozplanowanie krzewów i kwiató, żeby ogród żył i przyciągał kolorami od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Już wiem, że żeby ta sztuka się udała, dużej wiedzy i doświadczenia potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...