Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

montaż płyty indukcyjnej nad szufladą - jak?


Piotr Grabarski

Recommended Posts

Producent wypowiada się mętnie. Informacje uzyskane w sklepie, w serwisie i od firmy montującej kuchnię są sprzeczne (to co jedni zalecają - drudzy uznają za rozwiązanie fatalne). Wdzięczny będę za wasze wskazówki i uwagi:

 

Płyta indukcyjna (AEG, standardowa 56cm), montowana w blat 38mm. Wystaje pod blat około 2-3 mm. Dół płyty gładki, metalowy, bez wystających (możliwych do zahaczenia, urwania, porysowania elementów. Pod płytą szuflada (Blum Tandembox) z wytłoczką na sztućce. Możliwości są trzy:

 

1. 2cm pod blatem dodatkowa, "ochronna" płyta korpusowa poziomo, nad całą szufladą; przestrzeń szuflady niższa o ok. 5 cm,

2. "tak po prostu" - płyta włożona w blat, szuflada dobrana tak, że krawędzie szuflady są minimum 3 cm poniżej płyty, szuflady nie przepełniać i już,

3. zakup i montaż obudowy AEG ProBox pod płytą.

 

ad 1. Tak proponuje firma od kuchni, że niby "zawsze tak robią". Mam wątpliwości: szuflada staje się bardzo płytka, wentylacja płyty IMO gorsza niż w 2., porysować się i tak nie ma co ani jak. No, chyba, że płyta może ot' tak kopnąć 400V, ale jeśli są możliwe takie przebicia to ogólnie niefajnie...

ad 2. Tak wydaje mi się najprościej, najtaniej i najlepiej z powodów podanych powyżej.

ad 3. Skoro producent takie coś robi... Tyle, że w sklepach tego nie ma, a gdy pytałem w autoryzowanym serwisie - długo szukali o co mi chodzi, a potem raczej odradzili ("po co? nie używa się, no... chyba, że montuje Pan płytę nad zmywarką, no to może jeszcze..").

 

Wdzięczny będę za opinie - informacje jak jest u Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy nad szufladą, żadnych osłon, żadnych problemów. Szuflada siłą rzeczy nie jest szczelna i wiatraki chłodzące elektronikę mają szanse przepchnąć jakoś powietrze. Po prostu będziesz miał czasami ciepłe sztućce ; ). Żadnego "kopnięcia" nie będzie , jeśli masz dobrze podłączoną instalację, szczególnie z zabezpieczeniem różnicowoprądowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...