Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

praca ludzi do 67 roku?


rojan-58

Recommended Posts

witam,mam na mysli wszystkich jak to będzie mając np.60 lat,a trzeba będzie pracować na budowie,wykonując ciężkie prace?,uważam,że nie damy rady.osoby pracujace,nie fizycznie,może dadzą sobie radę,a my? My powinniśmy mieć już spokuj i mieć czas na odpoczynek,niech dalsze pokolenie pracuje i od nas się czegoś nauczą,bo zawody które posiadamy będą chyba nieznane,przyjdzie czas,że nie będzie nikt umiał zrobić remontu w mieszkaniu,typu szpachlowanie ,malowanie itd.myślę ,że o coś trzeba walczyć. Edytowane przez rojan-58
praca ludzi do 67 lat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby pracujące intelektualnie też nie będą miały lekko. Trudno osobom w wieku 67 być "na czasie", znać się na nowinkach, uczyć się nowych technologii itd. Czy wiele znasz osób w wieku 67 które sprawnie korzystają z komputera, tableta, smartfona, internetu, itd?

 

Ja jestem inżynierem i zastanawiam się często, co trzeba robić aby się "intelektualnie nie przeterminować" aby pracodawcy opłacało się mnie zatrudniać do 67 roku życia bardziej, niż młodych, świeżo po studiach, zapewne za niższą pensję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj ojciec zostal zatrudniony bedac juz na emeryturze, w wieku 68 lat (wielka elektrownia, stanowisko "kierownicze budowlane" - nie wiem dokladnie, ale napewno nie byla to praca biurowa). Nie mial komputera, nie umial go obslugiwac, nawet z obsluga drukarki mial problemy, ale znal sie na "fachu". Jest osoba, ktora ma na tyle duza wiedze, ze nie przeszkadzalo nikomu z zatrudniajacych, ze nie zna "nowinek". Mial pod soba ludzi, znal sie na wszystkim co bylo robione (tez potrafil zakasac rekawy do roboty fizycznej), ale przede wszystkim byl odpowiedzalny za ludzi i wykonana robote... Opowiadal, ze jak byly zebrania "gory", to kazdy wyciagal laptopa, a on jako jedyny zeszyt A4, w ktorym mial wszystkie dane, obliczenia itd. i dla kazdego mlodszego byl to "szacun", ze jeszcze tak mozna pracowac i w niczym nie ustepujac mlodszym czy "nowinkom". Oczywiscie po pewnym czasie dostal laptopa, pokazalam jak obslugiwac podstawowe rzeczy (wszystko dokladnie krok po kroku mial zapisane na kartce) i tak sie nauczyl obslugi...Po 2 latach zrezygnowal - za duza odpowiedzalnosc, za duzo stesu, no i praca po 8-10godz. dziennie na nogach...a chcieli go "wrzucic na jeszcze glebsza wode"...

Nic nie zastapi w odpowiedzialnej pracy lat praktyki - a na ta chwile, niestety, ale ludzie zaraz po studiach nie maja zadnej praktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że mimo młodego wieku czasem zastanawiam się nad tym jak to będzie z pracą przed emeryturą. Z zawodu jestem fizjoterapeutą i nie wyobrażam sobie siebie w tej pracy po 60, nie jest to lekka praca, można powiedzieć, że fizyczna. Kto zna ten zawód ten wie. Tyczy się to także innych zawodów. Ale nie rozumiem dlaczego nauczyciele mogą iść wcześniej na emeryturę, policjanci itp. Strażaków rozumiem. Brak w polsce jakiś regulacji prawnych dotyczących niektórych zawodów. Skoro wymyślono pracę do 67 roku życia, to trzeba zweryfikować kto może pracować w takim wieku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie rozumiem dlaczego nauczyciele mogą iść wcześniej na emeryturę

A skąd masz takie radosne informacje? Czyżby z tego samego źródła co podawane wysokości zarobków nauczycieli?

Owszem policja, wojsko, straż ma utrzymane nabyte prawa do wcześniejszej emerytury, ale nauczycieli to nie dotyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie w przeciętnych firmach nie dają umów na czas nieokreślony albo w ogóle nie dają tylko się na czarno robi.

Zawsze lepiej zatrudnić młodych i wykształconych niż trzymać starych na posadach.

Nie tworzy się nowych stanowisk pracy, a ludzie tyrają za 4-ech za te same pieniądze.

W takim wieku to tylko z oświadczeniem o niepełnosprawności mogą Cię zatrudnić, aby czerpać z tego profity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postulat

Wystąpię w obronie Świętego Mikołaja

Bo przecież to robota czysto sezonowa

Mimo, że w sklepach obroty potraja

Nie chroni go żadna centrala związkowa

 

Leży prawie rok cały do góry wentylem

Wątroba gnije i worek stary się pruje

Nos czerwony od zwalczania nudy etylem

A postojowego mu nic nie przysługuje

 

Problemów z kasą ma on powyżej uszu

Są ku temu pewne poważne powody

Kiedy ma płacić składki do OFE i ZUS-u

Skoro nie pracuje, gdy jest młody

 

Jest to sytuacja po prostu nadzwyczajna

Dlatego muszą być uchwalone wyjątki

By Mikołaja praca była naprawdę wydajna

Emeryturę powinien mieć do sześćdziesiątki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby pracujące intelektualnie też nie będą miały lekko. Trudno osobom w wieku 67 być "na czasie", znać się na nowinkach, uczyć się nowych technologii itd. Czy wiele znasz osób w wieku 67 które sprawnie korzystają z komputera, tableta, smartfona, internetu, itd?

 

Ja jestem inżynierem i zastanawiam się często, co trzeba robić aby się "intelektualnie nie przeterminować" aby pracodawcy opłacało się mnie zatrudniać do 67 roku życia bardziej, niż młodych, świeżo po studiach, zapewne za niższą pensję.

Ogólnie po tych dwu postach i po moim życiowym doświadczeniu będziemy mieli przejechane chociaż z drugiej strony patrząc mam 59 lat w przeszłości miałem sporą firmę budowlaną jak się zaczęła "Irlandia" pracownicy chcieli zarabiać tyle co ja to sprzedałem im rusztowania i sprzęt i zaczęli ha ha ha zarabiać ja działam dalej jako 1- osobowa firma i najbardziej się ciesze jak mogę 10 godzin zapylać na suficie i zdrowie mi na to pozwala.Od 30 lat mam własną działalność i do emerytury mi nie bardzo śpieszno-kokosów nie będzie, toteż żeby te sufity mnie nie wykończyły to robię instalacje i jakieś białe montaże i myślę że do tych 67 jakoś dociągnę chyba żeby wcześniej pani z kosą skróci mój okres oczekiwania a jednocześnie wyrówna budżet naszej RP moją głodową emeryturą. Żyję więc spokojnie od jednego drobnego zlecenia do drugiego i mam wszystko głęboko w d...Dwóch synów spłodziłem dom pobudowałem, drzewa tyż zasadziłem, a reszta --to jak bóg da. Z budowlany pozdrowieniem Krzysiek z Łodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś fachura to czym się martwisz, otwórz działalność i nie zajmuj się tym jak kto zatrudnia tylko popróbuj na własną rękę . Zobaczysz wtedy ile w RP kosztuje

utrzymanie pracownika i wszystko Ci się rozjaśni pozdro Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś pojawił się ciekawy pomysł, żeby na wysokość emerytury miała wpływ liczba dzieci :) w końcu to z ich składek bedziemy je otrzymywać, pomysł ciekawy :)

 

co do wieku emerytalnego nauczycieli to przechodzą na wcześniejsze, chyba że ktoś mi kity wciskał, ale policjant emeryt w wieku 45 lat ? zdrowy chłop, do pracy wynocha, mundurowe nieroby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...