Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Castorama - nikomu nie pozwolimy pobić naszych cen...z autopsji


Recommended Posts

Castorama czy tego typu market jest wygodny do zakupów np. armatury sanitarnej, płytek, paneli, farb do ścian, wierteł i pędzli... Można powybierać w muszlach, zlewozmywakach, kranach, farbach, tapetach, bajerach ogrodowych oraz w chińskich gadżetach ...Tak więc jest atrakcyjny przy mniejszym lub większym remoncie mieszkania. Jednak przy budowie domu, przy hurtowych zakupach materiałów budowlanych, instalacji elektrycznej i wodnej itp... - raczej nie ma szans. W hurtowni np. mamy swojego "opiekuna" handlowego z którym jesteśmy w kontakcie i mamy transport najdalej na drugi dzień, co w Castoramie jest niemożliwe... Ponadto gdyby Castorama była tak bardzo trakcyjna, to nie miałyby szansy hurtownie w okolicy, a one jednak funkcjonują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Generalnie różnica ponad 300% to sporo, ale tak funkcjonuja markety (z gazetki poniżej ceny rynkowej, rekompensata na innych produktach)... Ja jako ciekawostkę podam, cena lampy Phillips w LM: ok 190 pln, w salonie z oświetleniem ok 110 pln.... Cóż, zasady rynku... ;)

 

PS: Arturo72 ... przestań w tak agresywny sposób atakować ludzi. Następny samozwańczy Agent Tomek który ochroni nas od wszech ogarniającego podstępu i teorii spiskowej której my nie widzimy ale on owszem tak... i proszę wykrył sprytny podstęp autora wątku. Przepraszam ale obok chamstwa nie potrafię przejść obojętnie... Zawiść i agresja mości Panowie, nasza cecha narodowa ...Nie podobaja Ci się stawki fighter1983, nie korzystaj... (zasada popytu - podaży... stara jak świat), a nie próbuj nas chronić od otaczającego nas zła bo samozwańczy Policjanci są nieporządani...

PS2: Zaraz się okaże że ja też jestem częścią tego spisku i współpracuje z fighterem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo72 Ty masz chyba jakis problem sam ze soba.

Podkreslam po raz kolejny: nie mam tego samego asotrtymentu co Castorama... pokrywaja sie jakies drobiazgi tylko ktore sa wykorzystywane w wielu pracach jak np... taka folia... co nie stanowi nawet 0,3% obrotu dla Casto jak i dla mnie. Wiec jest to pomijalne....

Ty po prostu atakujesz kazdego na tym forum kto jest zwiazany z handlem lub jest wykonawca.. taki mam zawod, malo tego lubie go. W Twoim swiecie byloby tak, ze nie mialbym prawa wypowiedziec sie na zaden inny temat, jak tylko za free godzinami po nocach szukac rozwiazan najlepszych, najtanszych i doradzac i byc wdziecznym za to ze moge to zrobic. Natomiast kazdy inny wpis bylby nieakceptowalny.

Nie jestes kolego nieomylny, masz uczulenie na takich ludzi jak ja, niestety - musimy razem funkcjonowac na tym swiecie.... nic na to nie poradzisz.

Skoro tak bardzo nie spodobal sie Ci moj wpis - zglod go do moderacji.

compi, JacekJ - dzieki za zrozumienie

Edytowane przez fighter1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co dyskusja. Po pierwsze każdy market tak działa, czy sprzedaje żarcie czy cement. W jednym markecie są tańsze takie rzeczy, w drugim inne. Nikt za darmo nic nie da. Zasada działania marketów jest prosta. Dają promocję na jedną rzecz, do której trzeba dokupić drugą, która jest dużo droższa niż w innym markecie lub hurtowni. Jedni kupią w obu marketach, inni kupią w jednym bo nie chce im się jeździć. I tak się ten biznes kręci.

Inna sprawa, że ktoś kto świadomie buduje/remontuje swój dom czy mieszkanie i liczy wydane złotówki, raczej porównuje ceny produktów, które kupuje.

 

PS. Moim zdanie każdy forumowicz, który kręci jakiś biznes związany z tematyką forum, powinien być specjalnie oznaczony, czy to płatny profil, czy jakoś inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście do Castoramy mam mieszane uczucia. Parę razy zraziłem się kompletną niekompetencją pracowników (nie wszyscy), myślą że można każdemu byle kit wcisnąć.

 

Co do cen nie do pobicia to tajemnica tkwi w produktach promocyjnych chyba, nie wszystkich.

 

Zawsze jak coś kupuje w castoramie to sprawdzam cenę z lokalnym marketem, w casto kupuje jak juz poprostu nie mam gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

A to ze market ma za zalety wlasnie w stylu zwrot 1 plytki... chociaz osobiscie ja bym jej nie zwracal z kilku powodow... ale co kto lubi...

[...]

 

O, to chyba do mnie. Dlaczego byś nie zwracał?

 

Przykładowo płytki kuchenne ścienne były pakowane po 50szt. w 1 pudełku. Kupiłam, jak zawsze z zapasem.

Zostało mi jedno całe pudełko, a w drugim ok. 25 sztuk. Mam małą kuchnie, mało płytek i nie potrzebuję aż tyle na ewentualna wymianę. Zostawiłam 10 sztuk (i tak sporo moim zdaniem), a pozostałe oddałam. Ty byś zostawił wszystkie?

Mój dom to nie magazyn, a każda płytka to gotówka, za którą mogę kupić kolejne rzeczy do remontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to chyba do mnie. Dlaczego byś nie zwracał?

 

Przykładowo płytki kuchenne ścienne były pakowane po 50szt. w 1 pudełku. Kupiłam, jak zawsze z zapasem.

Zostało mi jedno całe pudełko, a w drugim ok. 25 sztuk. Mam małą kuchnie, mało płytek i nie potrzebuję aż tyle na ewentualna wymianę. Zostawiłam 10 sztuk (i tak sporo moim zdaniem), a pozostałe oddałam. Ty byś zostawił wszystkie?

Mój dom to nie magazyn, a każda płytka to gotówka, za którą mogę kupić kolejne rzeczy do remontu.

 

strasznie "duży zapas" doliczyłaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja z dzisiaj - kupowałem elementy do kanalizacji pod posadzkę - rury, kolanka itp... W Castoramie rury były tańsze nawet o 10 zł na sztuce, kolanka, trójniki, nawet zaślepki - dużo droższe. Miałem wycenę ze ze składu fabrycznego - produkt tej samej firmy - i zapytałem o obniżenie cen na pozostały asortyment. Niestety ale kierownik w Castoramie nie obniżył mi cen - koniec, kropka. Stwierdziłem więc, że rury kupię w Castoramie, resztę w składzie. Będąc w składzie zapytałem o obniżenie ceny do cen z Castoramy i co - obniżyli mi ceny na rury! Okazuje się, że hurtownia prędzej obniży ceny niż market reklamujący się "podbijaniem cen" .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat się zrobił, może tak zaczniemy pisać nasze spostrzeżenia na co się nie dać nacją w marketach

 

ja z ostatnich rzeczy co widziałem to paczka krzyżyków do płytek za 12 zł a w sklepie 2 / 3zł

 

ogólnie, przynajmniej mnie się wydaje że wszystko co drobne liczą kilka razy więcej niż w zwykłym sklepie ale gdzieś muszą odbić resztę cen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Arturo72 ... przestań w tak agresywny sposób atakować ludzi. Następny samozwańczy Agent Tomek który ochroni nas od wszech ogarniającego podstępu i teorii spiskowej której my nie widzimy ale on owszem tak... i proszę wykrył sprytny podstęp autora wątku. Przepraszam ale obok chamstwa nie potrafię przejść obojętnie... Zawiść i agresja mości Panowie, nasza cecha narodowa ...Nie podobaja Ci się stawki fighter1983, nie korzystaj... (zasada popytu - podaży... stara jak świat), a nie próbuj nas chronić od otaczającego nas zła bo samozwańczy Policjanci są nieporządani...

PS2: Zaraz się okaże że ja też jestem częścią tego spisku i współpracuje z fighterem

 

Arturo72 akurat słynie z chamstwa na forum muratora, więc ja bym specjalnie się tym nie przejmował.

 

Co do cen w Castoramie, cóż, większych ilości często nie opłaca się tam kupować, choć np. ogrodzenie u nich nabyłem, kafle (większość) również i nie straciłem na tym. Większości elementów do stanu surowego zamkniętego nie kupiłbym tam, ponieważ się nie opłaca lub nie maja w ofercie. Niektórych elementów wykończenia np. panele, drzwi również, lepiej w specjalistycznych sklepach. O artykułach elektronicznych nawet nie wspominam, gdyż te dużo taniej wychodzą na allegro. Na drobne zakupy jednak praktycznie chodzę tylko tam lub Obi/LM itd., duży wybór, możliwość łatwego zwrotu, godziny otwarcia, tani transport, ktoś wyżej o tym już pisał, ma swoje plusy.

 

Nie wiem czy również macie takie wrażenie kompletnego burdelu w bateriach (do zlewu, wanny, prysznica itd.) w każdym markecie? Ustawiając to np. wg ceny (czyt. często jakości) lub producentem byłoby łatwiej wyszukać to co nas interesuje, tymczasem wszystko leży przemielone i panuje kompletny chaos jakby w opozycji np. do działu farb.

Edytowane przez Christo24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bałagan jest we wszystkim w marketach... towar masz tak wystawiony żeby sprzedawać to co najgorzej schodzi, bądź ma najwyższą marże...

 

Nie do końca masz rację. To, że można towar dobrze poustawiać pokazuje np. dział farb czy impregnatów, olejów do tarasów, wszystko jest bardzo ładnie poukładane firmami, kolorami, takie zakupy to przyjemność. Generalnie działy np. w Castoramie są dobrze przygotowane, nie zauważyłem w większości problemu ze znalezieniem czegokolwiek jeśli nie jest to pierwsza wizyta w markecie. Przy bateriach panuje zwyczajny niekontrolowany burdel i tyle. Sami pracownicy nie wiedzą co gdzie jest w tym dziale. Nie tyczy się to tylko Casto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Castoramie najbardziej podobają mi się koncówki serii. Na całą resztę trzeba bardzo uważać. Dla przykładu z ostatnich zakupów: stopnie granitowe cena normalna to 162 PLN/szt, końcówce serii kupiłem za 75 PLN/szt.Przy zakupie 15 szt to dosyć duża oszczędność.

Zauważyłem też, że Leroy Merlin podchwycił temat tylko oni nie zmniejszając ceny tylko piszą że końcówka serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Castoramie najbardziej podobają mi się koncówki serii. Na całą resztę trzeba bardzo uważać. Dla przykładu z ostatnich zakupów: stopnie granitowe cena normalna to 162 PLN/szt, końcówce serii kupiłem za 75 PLN/szt.Przy zakupie 15 szt to dosyć duża oszczędność.

Zauważyłem też, że Leroy Merlin podchwycił temat tylko oni nie zmniejszając ceny tylko piszą że końcówka serii.

A wiesz skąd się biorą te końcówki serii? To żadne końcówki :) To w większości zwroty klientów, którzy tak jak ja, lubią nakupić na zapas. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz skąd się biorą te końcówki serii? To żadne końcówki :) To w większości zwroty klientów, którzy tak jak ja, lubią nakupić na zapas. :)

 

Zatem to już wiem kto sponsoruje moje zakupy, bo nie chciało mi się wierzyć, że to robiła Castorama. A tak na poważnie to zauważyłem, że końcówki serii mają gdy się kończy na coś sezon lub gdy więcej nie będą prowadzić tego materiału. Na jesien kupiłem np magnolię Anabel 2,5 m za 50 PLN - oryginalnie kosztowała 300 PLN i chciałem ją kupić ale dobrze że się wstrzymałem.

Edytowane przez tomsurm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...