Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dachówka płaska czy półpłaska z jakiej firmy ?


zuzinka

Recommended Posts

Najpierw okreśł sobie ILE chcesz wydać na dachówkę, to Ci zdecydowanie ułatwi życie :)

I czy masz zayfanie tylko do ceremiki, czy także do betonu

 

U mnie miał być Tegalit z Braasa, ale im bliżej zakupu tym mniej mnie przekonywał. Teraz Brass ma betonową Tevivę, która bardziej mi się podoba i może bym się skusił...

Póżniej zaczàłem oglądać dachówki płaskie Koramica, Nelskampa i choć były jeszcze w moim zasięgu cenowym, to zacząłem mieć wątpliwości, czy przy dachu 30st pokażą swoją krasę.

I w końcu zainteresowałem się dachówkami reńskimi wg Twojej nomenklatury "półpłaskimi". Wybrałem Reform 11 firmy Bogener (wchodzi teraz wskład Koramica) i jestem zadowolony z efektu wizualnego.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź jednak wcześniej musiałabym ją zobaczyć na dachu, mam już taki mętlik. Dziś też oglądałam dachy z Creatona, płaska Domino jest tu dla mnie za droga, a co sądzisz o Tondachu Figaro Deluxe płaska produkowana w Austrii ?

Dzięki bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tondach, to zakłady ma chyba w Czechach, choć być może Figaro robią w Austrii.

Dachówka, jak dachówka, z płaskich ceramicznych na pewno najtańsza.

W Lubarze mają sporą wystawę dachówek. Jest i Figaro, a obok niego Braas Turmalin - można sobie porównać. Chyba jeszcze Erlus Linea i Koramic Actua, która mnie podoba się najbardziej.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuzinka , ja Ci już współczuję :D Wybór dachówki to strasznie trudna sprawa:rolleyes: Przechodziłam przez to w zimie .

Najlepiej jakbyś sobie pojeździła i pooglądała tu i tam . Gdzie to możliwe to kup sobie po jednej sztuce bo koszt niewielki ( rzędu 5 - 6 zł) a będzie Ci łatwiej porównać .

Daj sobie wycenić różne firmy i wzory , to pomoże Ci w wyborze :yes: zaręczam;)

U mnie podobanie i budżet w ogóle się nie równoważyły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no może i wybór dachówki to bułka z masłem w porównaniu do okien, ale ja się strasznie przy tym dachu męczę. Nie wiem nawet jaki mi się kolor podoba, nie mówiąc już o różnych firmach. Nie wiem na co patrzeć, co jest w dachówce ważne. Nie chcę np antracytu jeśli muszę za niego drożej dużo zapłacić niż za np ceglany, który też mi się trochę podoba. Zazdroszczę wam, że macie 2-3 dachówki do podjęcia decyzji. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... ale ja się strasznie przy tym dachu męczę. Nie wiem nawet jaki mi się kolor podoba, nie mówiąc już o różnych firmach. Nie wiem na co patrzeć, co jest w dachówce ważne. Nie chcę np antracytu jeśli muszę za niego drożej dużo zapłacić niż za np ceglany, który też mi się trochę podoba. Zazdroszczę wam, że macie 2-3 dachówki do podjęcia decyzji. :)

 

My też się męczyliśmy:yes: każdy musi przez to przejść , nie ma wyjścia .:)

To nie jest tak że od razu wybieraliśmy z dwóch czy trzech rodzajów. Dwa , trzy rodzaje to nam zostały po przepatroszeniu wszystkiego co jest dostępne:rolleyes:.

 

Od wyboru koloru dachu zależy potem reszta ( okna, drzwi, brama, elewacja itp ) , żeby to wszystko razem fajnie wyglądało.

Edytowane przez modena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

P1010796.jpgP1010797.jpgP1010832.jpg

 

Może komuś się przyda

 

u góry od lewej

Meyer Holsen Piano (Schieferschwarz, czern łupkowa)

Koramic Actua (kolorów nie pamiętam :) )

Creaton Domino

dół:

Koramic Actua (błyszczący)

Tondach Figaro Deluxe (błyszczący)

I mój dach z MH Piano. Jestem bardzo zadowolony z efektu.

 

Dachówki oddam w dobre ręce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...

Wystawki, albo próbki często wyglądają lepiej, niz to, co przyjeżdża na budowę.

Warto mieć dachówki na budowie, ustawic je sobie pod takim kątem, pod jakim będą leżeć, sprawdzić odcień, przyrównać do rynien, oklein okien, itp.

Niektórzy na koniec przeprowadzają crash testy wytrzymalościowe, choc akurat to to uważam za przesadę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...