Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dachówka płaska czy półpłaska z jakiej firmy ?


zuzinka

Recommended Posts

fotohobby ma racje, ważne jaki odcień ma dachówka, i pod jakim kątem lezy, czasami zupelnie inaczje wygląda na zdjęciach nawet próbkach, niż połozona w calości na dachu :)

 

U mnie był podobny dylemat - oglądanie w składzie budowlanym to nie to samo co oglądanie gotowych realizacji na dachu... Nam chodziło o konkretne realizacje z dachówek Wienerbergera - najlepiej przejść się po nowych osiedlach domów jednorodzinnych i zagadać z właścicielami, jak już namierzycie taki dach, o jaki wam chodzi. Metoda trochę inwazyjna, ale sprawdzona... :D

 

Zawsze zostają też zdjęcia z realizacji całych połaci dachowych - akurat wienerb... ma takich fot u siebie mnóstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że kolega miał podobną metode wyboru dachówek :D ja osobiście miałem szczęście że znajomy dekarz zabrał mnie na kilka swoich i kolegów z branżzy budów i miałem okazje zobaczyć różne achówki na róznych etapach pokrycia i pogadałem sobie z samymi właścicielami jak i robotnikami którzy to kładli i wybór padł na braasa, nie był to łątwy wybór ale jak na raize nie załuje bo wyglada bardzo ładnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
To prawda , ja mam dachówkę Brass Tegalit i wygląda ekstra. Tylko zwróćcie uwagę na palety. Ja zapłaciłam za palety- 18 sztuk 910 zł i nie chcą mi oddać kasy , bo twierdza ,ze te palety nie są do zwrotu. To jakiś wielki przekręt , w końcu kupowałam dachówkę a nie palety . N afakturze mam napisane ,że zwtot palet do 90 dni a tu echo. Jestem wściekła na Brassa z tego powodu , no chyba ,że to tak hurtownia ze mną pogrywa . Ktoś ma jakąś radę ? Czy z palet mam sobie zrobić łóżko? Bo to chyba ostatnio modne :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Widze że kolega miał podobną metode wyboru dachówek :D ja osobiście miałem szczęście że znajomy dekarz zabrał mnie na kilka swoich i kolegów z branżzy budów i miałem okazje zobaczyć różne achówki na róznych etapach pokrycia i pogadałem sobie z samymi właścicielami jak i robotnikami którzy to kładli i wybór padł na braasa, nie był to łątwy wybór ale jak na raize nie załuje bo wyglada bardzo ładnie :)

 

A po co oglądałeś dachówki na różnych etapach pokrycia? Mnie się wydaje, że na każdym etapie konkretna dachówka wygląda dokładnie tak samo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...
  • 1 year później...
  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

wg mojego wykonawcy ceramiczne płaskie nie wyglądają po ułożeniu tak dobrze jak betonowe płaskie (nie są idealnie płaskie)

wg mojej subiektywnej oceny te z połyskiem są paskudne :)

sam mam matowego tegalita grafitowego, rozważałem też tańszą teviva, ale po oglądnięciu na żywo skutecznie się wyleczyłem

 

polecam zobaczyć na żywo u kogoś na dachu a nie tylko w hurtowni czy necie ! na priv mogę wysłać fotki jak coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dachówki betonowe/cementowe są najczęściej polecane przez firmy wykonawcze bo są tańsze od ceramiki i mogą dać wyższą marżę do sprzedaży. Ile razy rozmawiałem z przedstawicielami różnych producentów, czy doradców z hurtowni budowlanych to każdy jeden mówi że lepsza będzie tańsza dachówka ceramiczna niż droższa betonowa.

U mnie ostatecznie wybór padł na Reform 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 year później...

Jestem dekarzem. Nie rozumiem po co takie dywagacje. Dachówki płaskie ceramiczne antracytowe sprzedaje cegielnia bezpośrednio dekarzom lub klientom za 39,99 brutto za m2. W składzie dachowym zapłaciłbym 45 netto za mkw. Ja zapłaciłem parę tysiaków mniej na całym dachu. Przywieźli pod dom z pocałowaniem ręki. Palety bezpłatne. Transport gratis. Kupuje się przez internet. Kontakty do handlowców można znaleźć na serwisach ogłoszeniowych lub aukcyjnych. Polskojęzyczni. Kupuję tak od pół roku.P1000948.jpg

załączam zdjęcie dachówki Reńskiej i Płaskiej.

E48B4E0B-7DB2-47DA-B6CA-311F50658438.jpg

Edytowane przez ted.zapatta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dekarzem...[ATTACH=CONFIG]402317[/ATTACH]

Jesteś dekarzem? Tak rozmierzyłeś dach? Nie wypisuj dyrdymałów, że producent dachówki sprzedaje dachówkę bezpośrednio inwestorom czy nawet dekarzom. A no jaki dekarz takie wpisy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...