Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Docieplenie od środka


krol44

Recommended Posts

Witam

Podejrzewam,że mnie Państwo zaraz zlinczujecie ale nie mam wyjścia- muszę ocieplać od środka, a sprawa wygląda tak, przenoszę się piętro wyżej w naszym domu całe piętro ok 120mkw, poniżej dom ma ścianę warstwową od zewnątrz 5cm styropianu, cegła kratówka 2 cm styropianu cegła kratówka, piętro na które się przenoszę i muszę wykończyć ma już tylko od wschodu 5 cm styropianu i gazobeton 24 od zachodu 5cm styropianu i pustak żużlowy a raczej keramzytowy, dom stawiany pewnie z 25 lat temu .Teraz zasadnicze pytanie chciałbym to ocieplić i są 2 warianty

1- wełna 15cm na stelażu folia i rigips- nie bardzo mi się to podoba

2-wełna 10cm na styk do ściany i do tego dobuduję od środka ściankę 12cm z gazobetonu- ta wersja bardziej mi się podoba ściana wewnętrzna stanie na jednej z warstw ściany piętra poniżej.

Bardzo proszę o propozycję i rady co będzie lepsze. Nic innego nie wchodzi w grę. Mam sporo miejsca więc te 40 cm nie robi mi różnicy, nie chcę jednak zawilgocić ścian, czy opcja 2 nie jest bezpieczniejsza, robię wtedy ścianę taka jak jest piętro niżej ale z większą ilością ocieplenia pomiędzy warstwami.

Sprawa nagli muszę zdecydować w ciągu 2 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne bloczki można wykonać samemu z perlitu. Albo wykonać tynk ciepłochronny na bazie perlitu o grubości nawet 5 cm. No ale to partyzantka. Albo zrobić ścianę z rigipsu 10 cm od ściany a przestrzeń zasypać perlitem wymieszanym z wapnem najlepiej palonym. Jest jeszcze ekofiber . Skoro działa na suficie bez paroizolacji to zadziała i na ścianie.

Jest jednak olbrzymia zaleta systemu wspomnianego powyżej. Ytong całym swoim doświadczeniem gwarantuje, że to zadziała nawet jeżeli wykona się izolację samemu więc w razie prolemów jest się do kogo zwrócić z prośba o wyjaśnienie co poszło nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze ekofiber . Skoro działa na suficie bez paroizolacji to zadziała i na ścianie.

Nie słyszałem jeszcze o tym ale po Pańskiej odpowiedzi troszkę poczytałem i przemawia to do mnie, jeżeli postawiłbym ściankę to jaką 6 czy 12 cm i zasypał ekofibrem 10 cm , jest napisane,że nie daje się paroizolacji więc de facto najlepsze z możliwych rozwiązań bo ściana sobie oddycha . Wie ktoś może jak to kosztuje, jestem z Elbląga i tutaj może byc ciężko na tym polu. Ścian mam ok 100m2 do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Nie wiem tylko czy nie będzie problemu z zawilgoceniem wełny pomiędzy ścianami.

 

Wykonaj obliczenia cieplno-wilgotnościowe. Na stronie producenta wełny mineralnej są do ściągnięcia bezpłatne programy służące do takiej analizy. Musisz znać poszczególne warstwy przegrody budowlanej, parametry techniczne, grubości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wielkie dzięki już taki znalazłem , wychodzi na to, że przy 5 cm styropianu od zewnątrz 24 cm gazobetonu i 10 cm ekofibru od wewnątrz będzie wszystko ok. Nie wiem tylko czy pod rigipsy dawać folię paroizolacyjna podobno przy ekofibrze tego robic nie trzeba, ale zawsze to jakieś dodatkowe zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...