Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Brak wentylacji po zmianie układu pomieszczeń.


Recommended Posts

Witam, planuję z obecnej kuchni zrobić sypialnię natomiast w pokoju, który znajduje się obok za ścianą wydzielić aneks kuchenny. Niestety będzie się to wiązać z brakiem dostępu do kratki wentylacyjnej z nowej kuchni. Wentylacja w budynku jest grawitacyjna, mam osobny pion, wiem że wykonanie poziomego kanału (ok. 3m. długości) łączącego "nową" kuchnię z oryginalną kratką wentylacyjną jest niezgodne z przepisami oraz nie zapewni wymiany powietrza przy wentylacji grawitacyjnej. W mieszkaniu nie mam gazu a w łazience jest wentylacja grawitacyjna, blok 3piętrowy, mieszkanie na I piętrze. Zastanawiam się nad zastosowaniem w "nowej" kuchni wentylacji mechanicznej i podłączenie kanałem poziomym do otworu wentylacyjnego w obecnej kuchni a przyszłej sypialni ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie oraz czy jest zgodne z prawem. Czy może ktoś rozwiać moje wątpliwości? Edytowane przez info136
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety - tak robić nie można :no:

Poczytaj sobie w dziale o wentylacji:

http://www.ciop.pl/5544.html - par. 148.2

W myśl przywołanego paragrafu nie można łączyć grawitacyjnej z mechaniczną ale całość (łazienka + kuchnia) chyba mogę przerobić na mechaniczną?

 

 

Poza aspektem prawny, jest też duże prawdopodobieństwo, że zepsujesz wentylacje pozostałym mieszkańcom budynku.

Napisałem, że mam osobny pion wentylacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
W myśl przywołanego paragrafu nie można łączyć grawitacyjnej z mechaniczną ale całość (łazienka + kuchnia) chyba mogę przerobić na mechaniczną?

Każde dmuchanie w kanał wspólnej WG najprawdopodobniej skończy się protestami współlokatorów z tego samego pionu.

Najmniej "inwazyjna" byłaby w tym przypadku wentylacja nadciśnieniowa (nawiewna, a nie wywiewna). Ale czy administrator pozwoliłby na zamontowanie czerpni na elewacji:confused::rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...