Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dom Latarnika


Recommended Posts

Witaj Latarniku.

Obecnie planujemy zacząć budowę takiego samego domu jak Twój. Na zdjęciach wygląda super, a zwłaszcza ta zieleń. My niestety do lasu mamy dość daleko. :cry: Bardzo podba mi się dachówka, my też na taki kolor zdecydujemy się.

Powodzenia w budowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 277
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja w sprawie kuchni...

Czy rozważaliście postawienie lodówki z lewej strony ciągu kuchennego (z lewej strony zlewozmywaka)?

Wydaje mi się, że taka zmiana byłaby korzystna, bo:

1. byłoby bliżej do zlewozmywaka (zwłaszcza przy produktach wymagajacych mycia),

2. łatwiej byłoby wyjmować produkty z lodówki - "prawą ręką" (chyba, że jesteście leworęczni),

3. przy przesunięciu zlewu w prawo powstałby większy blat roboczy niż między kuchenką a lodówką (wyobrażam sobie, że przy obecnym ustawieniu blat między lodówką a kuchenką służyłby bardziej odstawianiu produktów wyjmowanych z lodówki, a właściwe przygotowywanie odbywałoby się na innych częściach blatu).

Pozdrawiam,

Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany jak zrobiło mi się cieplutko na duszy, że ktoś jeszcze oprócz mnie zagląda na moja stronkę :lol: .

Jestem wdzięczny za wszystkie uwagi, (niekoniecznie pozytywne, choć nie ukrywam, że jak czytam coś miłego o moim domu to pękam z dumy i zadzieram nosa 8)).

Jęśli chodzi o kuchnię to moja piękniejsza połowa średnio co tydzień ma nowy pomysł na jej urządzenie (z czego nie bardzo zadowolony jest mój elektryk :wink: ale cóż "la donna mobile").

W chwili obecnej szafki kuchanne będą stać po obu stronach kuchni, na przeciw siebie, a niewielki stolik pod oknem. Coś czuję, że największy problem mieć będę z obudową kuchenki, bo żoneczka chce aby wygladała kuchnia podobnie jak na tych zdjęciach

http://www.auroracucine.it/realizations.html

No zobaczymy co wymyśli za tydzień,

Pozdrawiam wszystkie żony!

:lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Dzięki za miłe słowa. Akurat teraz bardzo sie przydały, ponieważ zapadła decyzja o częściowym zburzeniu ściany :evil: a takie ładne były nowe tynki :roll: . Ale cóż, żonka ma wizję to ja staję na wysokości zadania :lol: Oczywiście, była to dobra decyzja bo wygospodarowaliśmy nowe miejsce na prysznic, ale dlaczego nie wpadłem na to jeszcze przed postawieniem ścianek działowych http://www.emotikony.friko.pl/emots/2/glupek2.gif. Ciekawe co jeszcze będzie trzeba zmieniać :wink:

Aktualnie mam na budowie ekipę instalatorską co równa się z ciepłą wodą jeszcze przed zimą :D

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam wszystkich i śpieszę podziękować za miłe słowa :D

Magdzia, niestety jestem zmuszony zrobic normalny sufit i zasłonić belki :cry: , przeważyły względy oszczędnościowe. Musiałbym płacić niezłe rachunki za gaz aby ogrzać taką kubaturę bez sufitu chyba, że dzisiaj wygram w totka 8) .

W tym roku planuję jeszcze ocieplić dom, zrobić sufity i kupić kominek.

I całkowicie wycyckać sie z kasy ale mam nadzieję, że latem będę mógł się wprowadzić.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam

Latarnik superrrrrrrr domek okolica też zawsze blisko po opał

bardzo mi sie domek podoba ten wykusz dodaje uroku domkowi i podziwiam tych co kładli dachówki w zimie mieli zdrowie pewnie co ???

 

Pozdrawiam ARi :wink:

 

PS. Coś mi tu nie gra a LATARNIA gdzie jest czy jeszcze nie wybudowana ??? :D

 

 

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Witam wszystkich i śpieszę podziękować za miłe słowa :D

Magdzia, niestety jestem zmuszony zrobic normalny sufit i zasłonić belki :cry: , przeważyły względy oszczędnościowe. Musiałbym płacić niezłe rachunki za gaz aby ogrzać taką kubaturę bez sufitu chyba, że dzisiaj wygram w totka 8) .

W tym roku planuję jeszcze ocieplić dom, zrobić sufity i kupić kominek.

I całkowicie wycyckać sie z kasy ale mam nadzieję, że latem będę mógł się wprowadzić.

Pozdrawiam wszystkich.

 

 

Nieeeee! Dlaczego? Właśnie chciałam cie o ten drewniany strop zapytać, jak go zrobiłeś, a ty go zasłaniasz? Co to ma wspólnego z ogrzewaniem. Mój kuzyn ma drewniany strop z belkami na wierzchu i płaci normalnie. A jaki to urok? Nie rób tego, proszę cię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga RHM.

Belki, które tak Ci się spodobały, niestety muszę zakryć ponieważ, poddasze na razie będzie nieużytkowe, a więc muszę ocieplic strop z drewnianych belek. Być może dach ocieple jak złapię trochę więcej czasu :lol:

Jeśli zostawiłę tak jak jest czyli pokoje bez sufitu, siegające do dachu a więc około 6 m, to ogrzanie takiej kubatury byłoby niezmiernie kosztowne.

Ale i tak mam w planach założenie na suficie belek, ponieważ chcę urządzić mój domek w rustykalnym stylu, dużo drewna, kamienia, okiennice wewnętrzne no i oczywiście kominek. :lol:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga RHM.

Belki, które tak Ci się spodobały, niestety muszę zakryć ponieważ, poddasze na razie będzie nieużytkowe, a więc muszę ocieplic strop z drewnianych belek. Być może dach ocieple jak złapię trochę więcej czasu :lol:

Jeśli zostawiłę tak jak jest czyli pokoje bez sufitu, siegające do dachu a więc około 6 m, to ogrzanie takiej kubatury byłoby niezmiernie kosztowne.

Ale i tak mam w planach założenie na suficie belek, ponieważ chcę urządzić mój domek w rustykalnym stylu, dużo drewna, kamienia, okiennice wewnętrzne no i oczywiście kominek. :lol:

Pozdrawiam.

 

 

Argumentacja całkiem zrozumiała. Źle ci ę zrozumiałam. Gust podobny do mojego. Też robimy rustykalny styl. Strop drewniany, ocieplany z sufitem podwieszanym z płyty g+k, na to belki. W środku u nas kominek wiejski - bielony, malowany, drewno , np. podłoga z desek, bejcowana. Na zewnątrz okiennice drewniane typ: polskie, takie, jakby zbite z desek, podmurówka kamienna, a! jeszcze: na podbitce pod dachem też drewniane belki. Do tego stanu jeszcze bardzo daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...