Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Lodówka z ekspozycji to dobry interes?


now77ak

Recommended Posts

Witam,

Co sądzicie o kupowaniu lodówki z ekspozycji ? Oczywiście zakładam, że stan wizualny jest "jak nowa", nieuszkodzona..

Czy stoją tam felerne modele? Jakieś ukryte wady? Sam nie wiem...

 

Bo jeżeli nawet mają już jakiś przebieg - to tylko dobrze, bo z tego co słyszałem - najnowsze lodówki psują się zaraz po gwarancji. A jeszcze za ew. różnice w cenie można dopłacić do 5 lat..

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Was,

Lodówki na ekspozycji nie są włączone, szkoda przede wszystkim prądu, a i po co pokazywać samo światełko w środku? Inaczej jest np z telewizorami.

Jakie zaś mogą być minusy lodówki z ekspozycji? Warto patrzeć na zawiasy i przede wszystkim rączki. W większych sklepach, w których jest spory przemiał ludzi takie drzwi mogą być otwierane dziesiątki razy. Często też ten sprzęt jest poobijany, ponieważ obsługa go przestawia z miejsca na miejsce, a klienci rysują ekspresami kurtek... no ale to chyba tyle :)

Życzę udanych zakupów

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Moim zdaniem warto jeśli oczywiscie nie ma żadnych wad meachnicznych. Na pierwszy rzut oka może byc wszytko ok, ale różnie to poźniej bywa Dlatego jeśli się zdecydujesz to KONIECZNIE sprawdz wszytsko dokładnie. A co do tego, czy była włączona to z pewnością NIE BYŁA. Tak jak mój poprzednik napisał- szkoda prądu na oglądanie światełka. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dowiedz się jak wygląda kwestia gwarancji, a po drugi naprawdę sprawdź wszystko dokładnie. Kiedyś znajomy kupił kuchenkę gazową z ekspozycji i nie był to dobry wybór, w trakcie zakupu wszystko było ok, ale potem pokrętła się zepsuły a z gwarancją miał problem bo sprzęt powystawowy i przeceniony. Mam nadzieje, że z lodówką lepiej trafisz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Biorąc pod uwagę to co niektórzy ludzie potrafią robić ze sprzętem z ekspozycji to sam miałbym opory z kupowaniem czegoś drogiego. Szczególnie jeśli byłby to jakiś popularny model. Nie raz i nie dwa widziałem już na ekspozycjach lodówki z wyrwanymi rączkami czy pękniętymi półkami, bo jakiś burak chciał przed kupnem sprawdzić wytrzymałość półki.

Ale wszystko to oczywiście kwestia indywidualna i uzależniona od okoliczności danego przypadku. Niemniej sprzętowi z ekspozycji za cenę magazynowego mówię nie. Powinien być przynajmniej 20% tańszy, na co wskazywali forumowicze powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę zakupy produktów z ekspozycji to jedna wielka loteria. Raz można kupić bubla, innym razem porządny produkt w atrakcyjnej cenie. W przypadku lodówki, tak jak zostało już napisane, należy zwrócić szczególną uwagę na elementy mechaniczne, zawiasy itd.

 

edit: generalnie odradzałbym zakupów sprzętu w dużych marketach, wysłuchałem parę historii od kolegi, który pracuje w dziale RTV/AGD w jednej z większych sieci marketów i skutecznie mnie zniechęcił.

Edytowane przez Wójtala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Przede wszystkim trzeba sprawdzić wszystkie zawiasy i innego tego typu kwestie. Ale zanim się kupi sprzęt "z wystawy" warto sprawdzić czy różnica w cenie faktycznie jest aż tak duża. Moi znajomi ostatnio kupowali pralkę i różnica między taką z wystawy a zupełnie nową, ten sam rodzaj, była 100zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...