Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domeczek.......


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziewczyny, wygląda na to, że jestem mocno stuknięta, jeżeli chodzi o sprawunki :lol2: Podziwiam Waszą powściągliwość w zakupach. Ewa, ja te duże pudła wzięłam dwa, postawiłam w kuchni na szafkach, żeby je podwyższyć. Nawet fajnie to wygląda. Resztę też już porozstawiałam i wygląda, jak bym nic nie kupiła :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivy, od razu pomyślałam o Tobie i Twoich biało-czarnych wnętrzach, jak dziś weszłam do Pepco :) Miałam rozejrzeć się za ubrankami dla siostrzenicy, a wyszłam z tym :lol2:

[ATTACH=CONFIG]305369[/ATTACH]

 

ale extra!!!

 

szkoda ze nie mam pepco u siebie :(

wszystko pasuje do moich zamowien od Diany..:cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli czuć wiosnę - czas zabrać sie za zewnetrza :sick: Sasiedzi już w ten weekend zabrali sie za szaleństwa z areatorami /kultywatorami czy czymś taki :yes:

Niestety nie mamy pojecia co i jak, na firmę od wszystkiego brak środków wiec będziemy kombinować :D

Zobaczymy co z tego wyjdzie - koniecznie musimy zerwac to co mamy , dosypać ziemi, wymieszać ja z tym co juz jest, wyrównać i posadzić trawę. Oczywiście jeszcze kilka innych prac w miedzy czasie ale ogólnie sporoooo roboty :-(

 

Zobaczymy co z tego wyniknie :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivy, popytaj u osob co maja gospodarke:)

moze ci podjada i zrobia to po "rolniczemu" :yes:

i zawsze to taniej niz firma ogrodnicza ;)

 

właśnie taki ma plan na te ciężkie roboty - zrywanie darni, rozplantowanie ziemi + zmieszanie :p Podobno w okolicy jest ktos taki, musze podjechac i dogadać temat :rolleyes: Na firmę ogrodnicza niestety w tej chwili nie damy rady , musimy to jakoś własnie po "gospodarsku" zrobić :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivy, jeśli masz wjazd do ogrodu, to poszukaj chłopa z traktorem. Niech zaorze, potem przejedzie talerzówką. Dalej po nadsypaniu i rozgarnięciu ziemi będziecie mogli już sami pojechać glebogryzarką. Jest sporo miejsc gdzie wypożyczają. To bardzo ładnie rozdrabnia i miesza. Grabienie z wyrównaniem potem to już bajka.

My kupiliśmy małą tanią glebogryzarkę elektryczną. J sam przekopał cały ogród łopatą, bo u nas tyle kamieni, że było, że nie chcieli orać. Potem rozdrabniał tą glebogryzarką. Nie było łatwo, bo 2000 ogrodu to dużo. Nadal się przydaje, bo można wjechać nawet na małe rabaty i w skrzynie warzywnikowe też. Nawet ja daję nią radę pracować. Łatwiej niż łopatą.

 

ALE... jeśli macie zachwaszczone to wszystko bez sensu. Potniecie chwasty na kawałeczki – szczególnie perz to lubi. wzejdą chwasty, które się wysiały jesienią. Zdjęcie wierzchniej warstwy nic nie da. Poza tym jeśli to dobra ziemia to szkoda. Chwasty przekopane wzejdą tym łatwiej i zabiją trawę.

 

Najpierw trzeba odchwaścić i to najmocniej jak się da.

Są zasadniczo 2 sposoby – chemią i bez chemii.

 

Chemią – jak wszystko powschodzi tak na 6-8 cm wysoko zlać mocno mieszanką Roundapu i Chwastoxu (1 porcja wody + 1 miarka roundapu + 1 miarka chwastoxu). UWAGA - dzień na oprysk musi być bez deszczu. Po 3-4 dniach powinno być widać co żółknie i więdnie. Powtórzyć oprysk po 2 tygodniach od pierwszego.

Jak zobaczycie, że żółknie wszystko ( a przynajmniej większość) można zabrać się za prace mechaniczne.

 

Bez chemii – albo rączkami własnymi pracowicie wyskubywać, kopać, przesiewać ziemię w poszukiwaniu korzeni perzu; albo przykryć teren czarną folią budowlaną i poczekać aż słońce upiecze wszystko co pod nią jest. A upiecze nawet nasiona lekko zagrzebane w ziemi.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas szukam lampy do wc...wiem ze temat był juz obgadany ale mam ale :rolleyes: Lampa z załozenia miała wisieć po prawej od lustra, jednak przez błąd wszystkich pomiarów kabel który został zostawiony na suficie wchodzi w świtało lustra :sick: Nie bardzo jest jak przesunąć to w prawo bo jest tam wyciag od reku :sick: i teraz jaką lampę wybrać ???

 

c918f3dd589eaaefd655c3568edb6772.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...