Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domeczek.......


Recommended Posts

Hmm. może faktycznie zatrudnić dzieciaki do pracy na działce? Za lody lub czekoladę moja córcia zgodzi się zapewne na przekopanie działki wzdłuż i wszerz ;)

 

dobry pomysł, dzieciaków w koło sporo ...:-)

jak widziałeś u bas teraz pustyni, zryta w trakcie prac. Jak bym teraz złapała budowlańców to :mad::mad::mad: mamy tyle syfu i kamieni, ze nie mogę sobie poradzić z tematem a przed domem juz kupa śmieci do wywiezienia :bash::bash:

Może kiedyś sie z tym uporamy i będzie ładnie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Iwonko my też mamy masę kamieni i śmieci :(

kupiłam dziewczynom wiaderka by mi pomagały zbierać - od dziś popołudniu zaczynamy :)

Łukasz glebogryzarką jeździ a my wybieramy kamolce

 

Dzieciaki lubią zbierac kamienie, szybko Wam pójdzie :yes: a jaki plan trawnikowy, zakładacie w tym roku ?

ja juz co większe okazy mam wyzbierane :cool: ostała mi masa żwiru :mad: u mnie do budowy chyba uzywali samych kamieni bo mam normalnie na dużym kawałku działki żwirowisko :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, trawnik w tym roku nie ma szans raczej

 

chyba że ten z rolki, bo po nim w miarę od razu można chodzić z tego co kojarzę... bo siana trawa to trzeba poczekać aż się ukorzeni by placków nie było... a jak ja dzieci upilnuję?

można na kawałku tylko się zrobi z rolki - tu gdzie grasują maluchy - a resztę obsieje... ciężko powiedzieć, bo mojemu Ł się co i rusz zmienia zdanie i koncepcja :mad: ja już sama nie wiem czy posadzimy te tujki, bo już coś mu niapasuje... ehhhh

ja to muszę kupować od razu jak on tylko się godzi, bo po dwóch dniach mu się odmienia :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopanie to dla dzieci za ciężka praca. Natomiast zbieranie kamieni może być nawet zabawą.

 

I... nie pozbywajcie się tych rodzimych kamulców. można je użyć na rabatach. U nas tona gnejsu (piękne kamulce) kosztuje 420 zł, Sjenity są o 100 tańsze, a zwykłe granity lub kwarcyty o połowę. Kamień w ogrodzie pięknie wygląda, a taniej tylko jako uzupełnienie dokupić. Będą wtedy różne, kolorem, kształtem - będzie ciekawiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, trawnik w tym roku nie ma szans raczej

 

chyba że ten z rolki, bo po nim w miarę od razu można chodzić z tego co kojarzę... bo siana trawa to trzeba poczekać aż się ukorzeni by placków nie było... a jak ja dzieci upilnuję?

można na kawałku tylko się zrobi z rolki - tu gdzie grasują maluchy - a resztę obsieje... ciężko powiedzieć, bo mojemu Ł się co i rusz zmienia zdanie i koncepcja :mad: ja już sama nie wiem czy posadzimy te tujki, bo już coś mu niapasuje... ehhhh

ja to muszę kupować od razu jak on tylko się godzi, bo po dwóch dniach mu się odmienia :lol2:

 

 

czyli wszystko sie może zdarzyć :rolleyes: Dla maluchów tata na pewno coś wymyśli :rolleyes:

Kopanie to dla dzieci za ciężka praca. Natomiast zbieranie kamieni może być nawet zabawą.

 

I... nie pozbywajcie się tych rodzimych kamulców. można je użyć na rabatach. U nas tona gnejsu (piękne kamulce) kosztuje 420 zł, Sjenity są o 100 tańsze, a zwykłe granity lub kwarcyty o połowę. Kamień w ogrodzie pięknie wygląda, a taniej tylko jako uzupełnienie dokupić. Będą wtedy różne, kolorem, kształtem - będzie ciekawiej.

 

U mnie to nie sa rodzime kamulce o wyjatkowej urodzie tylko jakieś otoczaki czy inne taniości uzywane przez budowlańcow do wylewek/fundamentow chyba :bash: nieprzebrana ilość :bash:

A czy to przypadkiem w Polsce jest nielegalne? ;P

 

Raczej tak :rolleyes: dlatego zostaje nam praca samodzielna, i zbieranie tej hurtowej ilości po działce :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A popatrz na moje :) Czy one są wyjątkowej urody?

 

2013-20sierpien-MG_4165w.jpg Miskanty+company_12sierpien2013-IMG_4054.jpg 07_Sobikow-09lipiec2012-01w.jpg Maki_wschodnie+lubiny-02_30maj2012.jpg moj BRUK.jpg

 

Wszystkie są z naszej ziemi :rolleyes: Tzw. polne kamienie, czyli granity. Kilkanaście jest przełupanych, bo potrzebne były płaskie. niektóre same pękły jak ten na zdjęciu z makami. Tona takich kosztuje od 80 do 150 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko, przepiękny ogród. Kamienie super.

Masz może zdjęcie tej ścieżki ukończonej. Walczę z moim mężem żeby wybić mu z głowy polbruk (blee) tylko co w zamian jak nie stać mnie na granitową kostkę. Ostatnio wkręciłam sobie cegłę ułożoną w jodełkę.

Marzą mi się trawy w ogrodzie tylko wszystko co mi się podoba nie bardzo chce współpracować z moją gliną :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie zapisałam sobie te fotki, żeby pokazać u Ciebie. To są zwyczajne granity łupnięte na pół, albo w plastry. Układa się z tego świetne ścieżki i nie tylko. U mnie jest przy garażu podobnie, ale miałam za mało dużych, więc będę to zmieniać. Kamienie są ciężkie, ale nawet ja daję radę. Można potem pomiędzy nimi wysypać piaskiem, zacementować, albo wsypać ziemię i zasadzić np. karmnik ościsty.

Wood-Structure-Inside-Stone-Walls-03.jpgWood-Structure-Inside-Stone-Walls-04-1135x1700.jpgWood-Structure-Inside-Stone-Walls-06-1150x610.jpg

 

Link do firmy, która to sprzedaje kamień łupany i można u nich zamówić także z wykonaniem http://allegro.pl/kamien-lupany-ciosany-elewacyjny-podjazd-tarasy-i5299862000.html Można zamówić różnej grubości i wielkości. Sortują pod zamówienie. Cena się nie zmienia – 35 zł/m2, a z ułożeniem 140. Ta cena za metr kwadratowy jest świetna.

Pytałam, bo zastanawiam się nad zmianą tarasu wejściowego i wtedy zrobiłabym cała podmurówkę tym samym. Będę do nich pisała o kalkulację w wersji tylko dowóz i w wersji z położeniem.

 

Doriko, moja ścieżka jest pociągnięta w tej chwili do połowy szerokości garażu. Reszta rozebrana, bo robimy bordery wzdłuż dojazdówki. Strasznie się bez nich żwir rozlazł na boki :( Zmieniło się nachylenie podjazdu, a poza tym było tam zbyt dużo małych kamieni. Reszta poprzerastała chwastami, bo nie zadbałam, przewidując rozbiórkę, ale jutro uporządkuję to co zostało i zrobię zdjęcia.

Dziękuję za pochwały dla ogrodu :) dziś wreszcie rozpoczęłam poważne prace nad zmniejszeniem ilości trawnika. Będzie ciekawiej i ogród dostanie duuu...użą rabatę różaną, Kawał łąki bylinowo trawiastej i.... pracy tyle, że pewnie skończę główne zmiany dopiero jesienią :)

 

 

UPS ;( i zapomniałam wkleić linki do mojego pinteresta ogrodowego. Mam sporo różnych ścieżek w obu tablicach, ale pod pierwszym linkiem więcej.

https://www.pinterest.com/pestka56/gardening-landscaping-tips/

https://www.pinterest.com/pestka56/gardeners-joy/

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko, przepiękny ogród. Kamienie super.

Masz może zdjęcie tej ścieżki ukończonej. Walczę z moim mężem żeby wybić mu z głowy polbruk (blee) tylko co w zamian jak nie stać mnie na granitową kostkę. Ostatnio wkręciłam sobie cegłę ułożoną w jodełkę.

Marzą mi się trawy w ogrodzie tylko wszystko co mi się podoba nie bardzo chce współpracować z moją gliną :/

 

:yes: My też planujemy cegłę - może niekoniecznie w jodełkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doriko, glina w ogrodzie to mniejszy problem niż piach. Pewnie, że potrafi zastygnąć na kamień, ale też znacznie lepiej zatrzymuje składniki organiczne, wszelkie nawozy. Nie wypłukuje się z niej tak szybko jak z innych struktur glebowych. Wiele roślin świetnie się czuje w glinie. Elfir podczepiła dawno temu na ogrodowym, wątek jakie rośliny na jakie gleby. Sięgnij tam :)

A trawy... hm... najczęściej wystarczy do tej gliny dosypać piasku rzecznego, wymieszać i większość traw będzie rosła. One nie lubią mocnego dożywiania, bo wykładają się. Podobnie wiele bylin.

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?198593-Zestawienia-ro%C5%9Blin-w-zale%C5%BCno%C5%9Bci-od-typu-gleby-wilgotno%C5%9Bci-i-odczynu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A popatrz na moje :) Czy one są wyjątkowej urody?

 

[ATTACH=CONFIG]314952[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]314954[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]314956[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]314957[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]314958[/ATTACH]

 

Wszystkie są z naszej ziemi :rolleyes: Tzw. polne kamienie, czyli granity. Kilkanaście jest przełupanych, bo potrzebne były płaskie. niektóre same pękły jak ten na zdjęciu z makami. Tona takich kosztuje od 80 do 150 zł.

Pestko fajnie u Ciebie :-) Moje to zwykłe otoczaki i żwir :-( Ile kosztuje kamień to wiem bo chcce troche kupić do roznych rabat, opaski wokoł domu itp i ceny mnie zabijaja :sick:

Pestko, przepiękny ogród. Kamienie super.

Masz może zdjęcie tej ścieżki ukończonej. Walczę z moim mężem żeby wybić mu z głowy polbruk (blee) tylko co w zamian jak nie stać mnie na granitową kostkę. Ostatnio wkręciłam sobie cegłę ułożoną w jodełkę.

Marzą mi się trawy w ogrodzie tylko wszystko co mi się podoba nie bardzo chce współpracować z moją gliną :/

 

Poszukajcie jeszcze kostek, poza zwyklakami czasem można cos fajne znaleźć w dobrej cenie :rolleyes:

Specjalnie zapisałam sobie te fotki, żeby pokazać u Ciebie. To są zwyczajne granity łupnięte na pół, albo w plastry. Układa się z tego świetne ścieżki i nie tylko. U mnie jest przy garażu podobnie, ale miałam za mało dużych, więc będę to zmieniać. Kamienie są ciężkie, ale nawet ja daję radę. Można potem pomiędzy nimi wysypać piaskiem, zacementować, albo wsypać ziemię i zasadzić np. karmnik ościsty.

[ATTACH=CONFIG]315624[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]315625[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]315627[/ATTACH]

 

Link do firmy, która to sprzedaje kamień łupany i można u nich zamówić także z wykonaniem http://allegro.pl/kamien-lupany-ciosany-elewacyjny-podjazd-tarasy-i5299862000.html Można zamówić różnej grubości i wielkości. Sortują pod zamówienie. Cena się nie zmienia – 35 zł/m2, a z ułożeniem 140. Ta cena za metr kwadratowy jest świetna.

Pytałam, bo zastanawiam się nad zmianą tarasu wejściowego i wtedy zrobiłabym cała podmurówkę tym samym. Będę do nich pisała o kalkulację w wersji tylko dowóz i w wersji z położeniem.

 

Doriko, moja ścieżka jest pociągnięta w tej chwili do połowy szerokości garażu. Reszta rozebrana, bo robimy bordery wzdłuż dojazdówki. Strasznie się bez nich żwir rozlazł na boki :( Zmieniło się nachylenie podjazdu, a poza tym było tam zbyt dużo małych kamieni. Reszta poprzerastała chwastami, bo nie zadbałam, przewidując rozbiórkę, ale jutro uporządkuję to co zostało i zrobię zdjęcia.

Dziękuję za pochwały dla ogrodu :) dziś wreszcie rozpoczęłam poważne prace nad zmniejszeniem ilości trawnika. Będzie ciekawiej i ogród dostanie duuu...użą rabatę różaną, Kawał łąki bylinowo trawiastej i.... pracy tyle, że pewnie skończę główne zmiany dopiero jesienią :)

 

 

UPS ;( i zapomniałam wkleić linki do mojego pinteresta ogrodowego. Mam sporo różnych ścieżek w obu tablicach, ale pod pierwszym linkiem więcej.

https://www.pinterest.com/pestka56/gardening-landscaping-tips/

https://www.pinterest.com/pestka56/gardeners-joy/

 

super linki, u mni eraczej scieżek specjalnie nie będzi ebo na tej powierzchni nie ma do czego, ale podobaja mi sie róznego typu płyty w ogrodzie :rolleyes:

:yes: My też planujemy cegłę - może niekoniecznie w jodełkę

 

Ciekawa jestem jak wyjdzie :rolleyes:

Doriko, glina w ogrodzie to mniejszy problem niż piach. Pewnie, że potrafi zastygnąć na kamień, ale też znacznie lepiej zatrzymuje składniki organiczne, wszelkie nawozy. Nie wypłukuje się z niej tak szybko jak z innych struktur glebowych. Wiele roślin świetnie się czuje w glinie. Elfir podczepiła dawno temu na ogrodowym, wątek jakie rośliny na jakie gleby. Sięgnij tam :)

A trawy... hm... najczęściej wystarczy do tej gliny dosypać piasku rzecznego, wymieszać i większość traw będzie rosła. One nie lubią mocnego dożywiania, bo wykładają się. Podobnie wiele bylin.

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?198593-Zestawienia-ro%C5%9Blin-w-zale%C5%BCno%C5%9Bci-od-typu-gleby-wilgotno%C5%9Bci-i-odczynu

 

u mnie tez glina :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonko jak czyścisz swój blat? bo u mnie jakieś tłuste plamy zostają- np. jak przycisnę palcem, boję się go użytkować...czy jak robisz herbate to stawiasz szklanki kubki na podkładce czy bezpośrednio na blacie?

 

Wszytsko stawiam bezpośrednio na blacie:rolleyes: Czyszczę go albo samą ściereczką z mikrofibry wypłukana w ciepłej wodzie, ale pryszkam jakimś tam sprawyem do kuchni - Ajax czy coś albo cleanem. Na początku tez wydaje mi sie ze gorzej sie czyścił, nie wiem czy to nie powłoka z kleju od tej folii zabezpieczajecej. Umyj parę razy i zobaczysz. u mnie poza okruchami które jak pisalam widac na każdym czarnym blacie nie widzę jakis plam strasznych :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...