Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domeczek.......


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dla mnie 3 v 4. Co byś Ivy nie wybrała nie bój sie łączenia, mam połączona mozaikę z białymi kaflami i jest ok, tyle, że są one połączone pod kątem prostym, na zlaczeniu ścian. Pomimo zmiekczacza i naprawdę miękkiej wody widać zacieki wyschnietej wody, nie ma mocnych.

 

Jak tematy schodowe? Faktycznie Ivy z tym dolnym schodkiem warto zawalczyc o brak cokolikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem do czego dąży Narendil ;). Jeśli będzie szkło w ramie, ewentualne różnice pomiędzy mozaiką a białą płytką nie będą rzucać się w oczy.

 

ja dalej 3.

niespasowania bym się nie obawiała, bo kafle są gładkie, a na mozaice jest wzór. "zgubi" się to :)

 

Dla mnie 3 v 4. Co byś Ivy nie wybrała nie bój sie łączenia, mam połączona mozaikę z białymi kaflami i jest ok, tyle, że są one połączone pod kątem prostym, na zlaczeniu ścian. Pomimo zmiekczacza i naprawdę miękkiej wody widać zacieki wyschnietej wody, nie ma mocnych.

 

 

Muszę pogadać jeszcze z P. ale chyba któraś z wersji 3 lub 4 wygra :rolleyes:

 

Jak tematy schodowe? Faktycznie Ivy z tym dolnym schodkiem warto zawalczyc o brak cokolikow.

Schodek a raczej wielki kolos jest średni ...też myślę ze bez cokołów będzie mu lepiej :rolleyes:

 

---------------------------------------

W domku prace trwają ...zimno, ciemno i trochę do przodu ;)

Dzisiaj do kawki mieliśmy małe co nie co na rozgrzanie, w domu 10 stopni :rolleyes:

http://media-cache-ec0.pinimg.com/736x/f1/fb/f0/f1fbf0b50e2b3689ad8c902cc29da348.jpg

Aniu :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam Ivy, jak my siedzieliśmy przy stole zrobionym z 2 kobyłek i płyty OSB, piliśmy herbatę, jedliśmy kanapki i ogórki roboty mojego taty, to są niezwykłe wspomnienia :) A jak się cieszyliśmy!! :)

Super uczucie jak zaczyna być widac postępy...chcociaz aktualne prace zaraz schowają sie pod wylewkami :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko/prośba może ktos ma, może ktos wie ...

 

Czy ma może ktos gdzies w swoich zasobach stare fotografie z Warszawy ?? Najlepiej jakies stare klisze z których można zrobić odbitki :cool:

Planuje taką mała galerię z widokami Warszawy i pewnie nie tylko...Mam takie stare klisze z lat 70 i chciała bym jeszcze coś może starszego dołożyc ...mogą byc rozmazane, nie chodzi mi o idealne reprodukcje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko/prośba może ktos ma, może ktos wie ...

 

Czy ma może ktos gdzies w swoich zasobach stare fotografie z Warszawy ?? Najlepiej jakies stare klisze z których można zrobić odbitki :cool:

Planuje taką mała galerię z widokami Warszawy i pewnie nie tylko...Mam takie stare klisze z lat 70 i chciała bym jeszcze coś może starszego dołożyc ...mogą byc rozmazane, nie chodzi mi o idealne reprodukcje...

 

Ivy, jeśli Ci się bardzo nie spieszy, to gdy w końcu dobiorę się do tego co pozostało w archiwum mojego taty-fotografa, poszukam zdjęć z lat 1950 i później.

 

http://my.opera.com/Leszek1927/albums/showpic.dml?album=9635372&picture=131303292#bigimg

Tu są udostępnione zdjęcia W-wy z 1947 roku, ale czy Tobie o takie też chodzi? Warszawa_1947-032w.jpg

to początek II wojny, ale może być równie dobrze jakiś 1935 r. Most_Kierbedzia-aleksandryjski-01w.jpg Most Kierbedzia zwany też Aleksandryjskim

to jest 1963 Krakowskie_Przedmieście_1963(fot_L_Święcki)w.jpg Krakowskie Przedmieście

to lata 50-e Plac_Zamkowy-lata_50-ew.jpg Plac Zamkowy

to całkiem współczesne Wilcza-32-.jpg Wilcza 32

Wkleiłam pomniejszone. Oryginały są takie, że można A4 wydrukować, a Plac Zamkowy nawet prawie A3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tramwaj na Filtrowej, 1936 r. Tramwaj_na_Filtrowej-(1936r)w.jpg

Te sa ze strony, do której podałam link Warszawa_1947-01w.jpg Warszawa_1947-012w.jpg Warszawa_1947-013w.jpg

Ta ściana z oknem jeszcze kilka lat temu tak wyglądała – przed II wojną był tu bank Warszawa_1947-015w.jpg Teraz róg Solidarności i Bielańskiej stoi biurowiec Senator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To prawda Mmelisko, ale większość jest wielkości znaczka pocztowego jeśli chodzi możliwość wydrukowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To prawda Mmelisko, ale większość jest wielkości znaczka pocztowego jeśli chodzi możliwość wydrukowania.

 

Właśnie o wydruk mi chodziło , mogą byc nieostre same w sobie ale żeby nadawały sie do wydruku .

Pesteczko dziękuję ,poszperam na tej stronce i pewnie coś znajdę fajnego

to jest fajne

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=214768&d=1380223947

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmeliska, spoko :hug: Wiedzą o tym Ci, którzy pracują jak ja w grafice wydawniczej. Jeśli chcesz sobie ściągnąć z netu coś, żeby pooglądać szczegóły, albo dla siebie do wydrukowania na ścianę w wielkości A4 (21x29,7 cm), to w narzędziach wyszukiwania grafiki w „rozmiar” musisz wybrać opcję „większe niż 4Mpx”. To wystarcza czasem nawet na wielkość A3. Tam jest sporo innych rozmiarów, bywa, że wystarcza 2 Mpx. To zależy od jakości skompresowania obrazu, bo wszystko co jest umieszczane w necie musi być skompresowane, co pozbawia czasem szczegółów. Inaczej nasze komputery chodziłyby jak ślimaki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pesteczka... mowilam ci juz, ze cie kocham :lol::hug:

 

teraz wiem, skad od ciebie tyle propozycji graficznych w watkach :yes:

 

Pesta w tych kwestiach jest niezastąpiona. Wprawne oko zawsze zobaczy wiecej, inaczej patrzy na pewne kompozycje. Te uwagi sa zawsze bardzo cenne.

 

 

To ja jeszcze podpytam - Pestko czy wiesz gdzie w warszawie można zrobić skany ze starych negatywów lub odbitki - z takich starych bez numerków z lat 50/60/70 w wiekszej rodzielczości niż do zwykłego 10 x 15 zdjęcia. Mam kila negatywów i z nich chciała bym zrobić maksymalne dobre wersje . Wiem ze same negatywy mogą być probleme ale moze gdzies jest jakiś magik. Mam tez kilka portretowych negatywów na szkle z których też chciała bym zrobić odbitki. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...