Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domeczek.......


Recommended Posts

Mnie się podobają z frezem:) Oba

 

:rolleyes: po cichu powiem ze mi tez jedna z nich :-)

Też jestem za prostą, bez rowka, ale z nieco innego powodu niż kurz (tego raczej nie było by widać :no:) - po prostu bardziej mi się podoba. Właśnie takie mi się marzą :rolleyes:

Wszystkie to ten sam profil tylko z rowkiem lub nie , gładka jest brana mocno pod uwagę :wiggle:

Iwonka,

 

do Ciebie najbardziej pasuję nr 2 i 3, ale ponieważ 3 jest tak "gołe" (jak dla mnie), więc głosuję na nr 2 (z cienkim frezem)

Aniu dziekuję

oooo glosowanie :D

 

to ja jestem za 3.

Jak dla mnie 3, ale ja jestem subiektywna. Sama podobne u siebie planuję ;)

 

Dla mnie nr 3 (sama takie mam, z tym że nie białe:(, ale za to drewniane:rolleyes:).

Listwy raczej dopasowuje się do ościeżnicy drzwi, a nie do nich samych. Czyli jeśli planujesz ościeżnicę o ostrych kątach, to takich listew szukaj. A czy z frezem, czy bez.... Te z Twojego głosowania takie delikatne, że raczej różnicy nie robi;)

A wycierać kurz będziesz z całych listew, więc rowek "śmigniesz" przy okazji, no ty, albo Marysia/Zosia, czy jak jej tam:lol2:

 

Ja to samo :)

 

Ivy głosuje za listwą nr 3 :-)

widze ze listwa nr 3 ma duże grono zwolenników :-) Mi tez sie bardzo podoba

Co do drzwi to jeszcze nie wiem dokładnie co będzie :sick:

Ivy, mnie tez najbardziej podoba się nr 3 :):rolleyes:

 

Piekarnik mam Samsung BT62TDBCT, jest w porządku i wygląda też chyba OK :)

piekarnik juz zobaczyłam :-) jest jako jedn z kilku do listy dopisany, muszę zrobić selekcję :rolleyes:

Ja przekornie - listwa nr 1 rządzi (i to numer jeden od lewej). Najwięcej kurzu zbiera się nie we frezie, a na szczycie listwy, więc wycierać trzeba i tak...

...i do tej mi bliżej ....

Ivy przyszłam pochwalic łazienke z nacre -pieknie wyszła ta sciana :-)) Coraz bardziej podobaja mi sie te płytki (kolejna zauroczona :-) zwlaszcza ze ja nie zauwazam tam wogole łazczen (fug )

Faktycznie fugi gina na tym wzorze?

Powiedz jeszcze prosze jakie w koncu dobralas do nich białe płytki bo pamietam ze mialas problem z formatem .

Juz masz tak blizutko do koncowki ze tylko pozazdroscic :-)

 

Płytki mają w sobie to coś :-) Na żywo delikatnie widac fuge bo jest tam, jednak jest to dość mało widoczne. Fuga jest tej samej grubości co "namalowana" fuga na plytce wiec bardzo dobrze oszukuje oko. W związku z tym ze te fugi sa właśnie takie niewidoczne uznałam ze wyłamie sie z zasady ze muszą byćt akie same i białe płytki są w formacie 30 x 60 . Na zywo nie rzuca się w oczy zupełnie ta różnica w formatach:rolleyes:

 

 

------------------------------------------------------

 

mam pytanie o układ paneli w sypialni- sypialnia ma z garderobą - dłuższa sciana 9,8 m a krótsza ok 3,8( powierzchnia jest mniejsza bo trzeba odjąć łazienke itp) ...czy panele położyć prostopadle czy równolegle do okna ??? okna balkonowe sa na dłuższej scianie :rolleyes: Panele sa z V fugą :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zasada jest taka, że układa się prostopadle do okien :yes:

 

hmmm w sumie to wiem ...ale jakoś wydawało mi sie ze gdzieś widzialam przy takim długim pokoju jakoś inaczej ułożone :rolleyes:

 

i pytanie nr 2...przy balkonach jak macie wykończone panele - jakaś listwa?? oraz jak wyglądają w tym miejscu listwy przyscienne , jakoś pocieniane ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivy,

 

To prawda, ze zasada mówi o tym, że powinno się układać panele prostopadle do okien.

 

Ale ta zasada powstała lata temu, kiedy panele były liche i miały tendencje do "łódkowania" :/

 

Jeżeli pokój jest wąski i długi, a na węższej ścianie są okna i panele mają go jeszcze bardziej optycznie wydłużyć, to lepiej złamać zasadę :D

 

Uważam, że przy dzisiejszej jakości paneli powinien rządzić układ pokoju. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivy,

 

To prawda, ze zasada mówi o tym, że powinno się układać panele prostopadle do okien.

 

Ale ta zasada powstała lata temu, kiedy panele były liche i miały tendencje do "łódkowania" :/

 

Jeżeli pokój jest wąski i długi, a na węższej ścianie są okna i panele mają go jeszcze bardziej optycznie wydłużyć, to lepiej złamać zasadę :D

 

Uważam, że przy dzisiejszej jakości paneli powinien rządzić układ pokoju. :rolleyes:

 

 

Aniu okna sa na dłuższej scianie - dwa balkonowe :rolleyes: tylko zastanawiam sie czy z ta widoczna fugą nie bedzie on jeszcze dłuższzzzzy właśnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu okna sa na dłuższej scianie - dwa balkonowe :rolleyes: tylko zastanawiam sie czy z ta widoczna fugą nie bedzie on jeszcze dłuższzzzzy właśnie :-)

 

No ale przecież to oznacza, że położenie paneli zgodnie z zasadą optycznie wydłuży krótszą ścianę, czyli nie ma konfliktu interesów ;) dylematów i problemu...

 

Ivy,

 

A masz może "rysunek techniczny" problemu? :rotfl:

 

 

chyba sie zamotałam sama :sick:

 

tak wygląda sypilnia widziana z garderoby , wejscie jest po lewej :-)

http://img833.imageshack.us/img833/5898/rkel.jpg

 

chodziło mi o to czy nie polożyc paneli odwrotnie do zasady po pierwsze nie pamiętam, po drugie bo...tak gdzieś widzialam, po trzecie mniej trzeba docinać i mniej strat:-) ale chyba jak pisze Asi anie ma problemu tylko sama go stwarzam :-) To teraz jak wykończyć panle przy tych oknach , listwa ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nooo teraz zaniemowilam :D

 

projekt przed wykonaniem zrobiony swietny..ale wykonanie...

nie jeden moze pozazdroscic zdolnych raczek :lol2:

teraz tylko dokonczyc ulozenie, polozyc listwy, zwiesic lampy i pokoj gotowy :D

 

Mmelisa,

 

Dziękować :rolleyes:

 

Zapraszam do pomocy :lol2::lol2::lol2:

 

Aniu prawie jak :cool:

http://media-cache-ak0.pinimg.com/736x/8c/a4/1a/8ca41ae7184cc946a61532c48bfdba1b.jpg

 

Ivy,

 

Jakie prawie, jakie prawie :o :o :o Miszczostwo :p :lol2::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...