Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domeczek.......


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Holender, nic nie poradzę - chodzą za mną te z frezem:)

 

 

za mną też :rolleyes:

Ivy, dowiedz się, jaką mają grubość te "specjalne" listwy (ja sobie cały czas wyobrażam, że muszą być "chudsze", niż zwykłe), bo na zdjęciu widzę, że szczelina jest akurat pod grubość "zwyklaka".

Ta listwa jest takiej samej grubości, tylko to pocienienie ma min 5 mm grubości czyli tam gdzie jest zawias...wydaje mi sie ze wtedy dało by sie otworzyć okno :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj głosu serca:)

 

:yes::yes::yes:

 

Ivy, przecież to twój dom i Tobie ma się podobać. Bierz co chcesz;)

 

Oczywiście tak zrobię :yes: Mi sie te trójki bardzo podobaja i takie miały być "od zawsze" ale te z frezem takie ładne na żywo :cool:

Jeszcze chwila do zamówienia wiec pewnie postoją w różnych miejscach i zobaczymy co najlepiej pasuje. Cena ta sama prawie wiec nie ma różnicy :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz, co Ci serce mówi, żeby potem nie było, że małpy z FM Ci źle doradziły!!!:lol2: - Tobie się ma podobać najbardziej!!!!

 

lubię bardzo te małpy z FM, takie kochane są :rolleyes: wiem że na nie zawsze można liczyć w tych problemach dnia jak wybór listew czy kolor scian jak i tych dużo ważniejszych i trudniejszych :hug::hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz, co Ci serce mówi, żeby potem nie było, że małpy z FM Ci źle doradziły!!!:lol2: - Tobie się ma podobać najbardziej!!!!

 

:lol2::lol2::lol2:

 

Sharlotka...no wlasnie..dokladnie tak ;) :D

 

Ivy..wiec juz wiesz i znasz zdanie tych co doradzili i doradzaja dalej :D sluchaj co ci serce mowi :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d

a masz moze jakieś foto/inspiracje tak inaczej z panelami położonymi, hmm??

 

Nie mam :no: (tzn. nie mam nic pod ręką, bo nie katalogowałam pod tym względem), ale mam coś własnej produkcji :D

 

Odpowiadając też Asi, o ułożenie paneli w drugą stronę.

Przeczytałam (chyba na instrukcji kładzenia paneli), że w wąskich pomieszczeniach układa się panele wzdłuż. U Ciebie co prawda nie jest wąsko, ale prostokąt jest wyraźny.

Mam dwa podobne pomieszczenia (wym. 3,2 x 5,5) i w obu położę deskę trójwarstwową właśnie wzdłuż.

Jeden z nich to gabinet, który kiedyś próbowałam umeblować na FM.

Wrzucam porównanie ułożenia podłóg.

http://naforum.zapodaj.net/images/7fd7b824acba.jpg

http://naforum.zapodaj.net/images/196d9d25471a.jpg

 

Do mnie bardziej przemawia położenie paneli wzdłuż (podkreśla ich urodę), ale to oczywiście kwestia gustu :).

Szukałam w sieci i w zasadzie jest spora dowolność. Może spróbuj najlepszy sposób - połóż panele "na sucho" i oceń co Tobie bardziej odpowiada, albo wrzuć zdjęcia na FM jeśli nadal nie będziesz pewna :). Tylko wiesz... małpy miewają odmienne zdania :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol2::lol2::lol2:

 

Sharlotka...no wlasnie..dokladnie tak ;) :D

 

Ivy..wiec juz wiesz i znasz zdanie tych co doradzili i doradzaja dalej :D sluchaj co ci serce mowi :lol2:

 

Frez:rolleyes::lol::lol:

serce mówi to co Chloe :...frez :cool: biala sama jakaś taka "pusta" ...

 

Jeszcze ja jestem za listwą nr.1 :D

Na panelach sie nie zmam, mam ułożone prostopadle do okien,

a tak mam wykończone przy oknie balkonowym DSCN7924.JPG po lewej stronie listwa jest przykręcona do ściany dwoma wkrętami, które sa zamalowane.

Dziękuję za fotkę. Mam wybrane listwy i chyba firme gdzie bedziemy je zamawiać, Pan ma mi jeszcze przygotować "podgląd" na montaż u mnie bo jak to w deweloperce każde okno ma inne odległości mimo ze na każdym etapie było ok :cool: firma ma mi przygotować jak beda wyglądaly te listwy i zamowię u nich normalne i te niższe pod okna. Inaczej sie nie da. Nawet te pocienienia są sa duże w niektórych oknach- mam 5 wiec fajnie jak by miały to samo rozwiązanie.

Nie mam :no: (tzn. nie mam nic pod ręką, bo nie katalogowałam pod tym względem), ale mam coś własnej produkcji :D

 

Odpowiadając też Asi, o ułożenie paneli w drugą stronę.

Przeczytałam (chyba na instrukcji kładzenia paneli), że w wąskich pomieszczeniach układa się panele wzdłuż. U Ciebie co prawda nie jest wąsko, ale prostokąt jest wyraźny.

Mam dwa podobne pomieszczenia (wym. 3,2 x 5,5) i w obu położę deskę trójwarstwową właśnie wzdłuż.

Jeden z nich to gabinet, który kiedyś próbowałam umeblować na FM.

Wrzucam porównanie ułożenia podłóg.

http://naforum.zapodaj.net/images/7fd7b824acba.jpg

http://naforum.zapodaj.net/images/196d9d25471a.jpg

 

Do mnie bardziej przemawia położenie paneli wzdłuż (podkreśla ich urodę), ale to oczywiście kwestia gustu :).

Szukałam w sieci i w zasadzie jest spora dowolność. Może spróbuj najlepszy sposób - połóż panele "na sucho" i oceń co Tobie bardziej odpowiada, albo wrzuć zdjęcia na FM jeśli nadal nie będziesz pewna :). Tylko wiesz... małpy miewają odmienne zdania :lol2:

 

Ewo jeszcze nie wiem jak ułożę :cool: Zabrakło nam trochę paneli bo robimy sami i chyba mamy wiecej odpadów niż montażyści :-) Ale i tak sie ciesze bo trochę PLN zostało w związku z wkładem własnym :-)

 

 

--------------------------

 

Weekend minął nam miło, mieliśmy gości którzy po każdej wizycie utwierdzają mnie w przekonaniu ze płytki na dole to słuszny wybór :-) Ciocia może w spokoju pic kawkę z przyjaciołką :cool:

Wyścigi samochodów z lódkami nie są straszne, nawet jakiś crash test londyńskiego autobusu nie zagroził im mimo ze autobus stracił trochę lakieru :cool:

 

Pogoda byla deszczowa jak w całej Polsce, ale jak nadjechał nasz mały gość to wyszlo słoneczki :yes: Jednak kałuże zostały :D

http://3.bp.blogspot.com/-Gpd4weqvDWA/U3kfFHIitHI/AAAAAAAADxI/0_FrpNRl5pA/s1600/ks7.jpg

 

----------------------------------------

 

i własnie słoneczko....chyba trzeba zamówić rolety na okna dachowe . Myślę o wewnętrznych ...czy ktoś ma jakiś mechanizm/materiał przetestowany na ta okoliczność ?? Słońce świeci dość intensywnie i 4:30 jestem na nogach bo już tak jasno a okno świeci idealnie na moją połówkę lożka :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivy, zamien się na połówki łóżka to będzie taniej :-) ale mądra, co? :D

 

próbowałam ale wie o co chodzi i nie chce:P

 

Iwonko, rolety wewnętrzne zatrzymają poranne światło tylko jeśli będą ciemne. Niestety za to w ciągu dnia bardzo się nagrzewają (i to niezależnie od koloru).

 

Najlepsze byłyby rolety zewnętrzne, ale one niestety sporo kosztują :(

 

A znalazłam coś takiego , taki opis materiału :

 

Rolety zaciemniające zapewniają 100% zaciemnienia zarówno w dzień jak i w nocy. Aluminiowa powłoka na wewnętrznej stronie rolety odbija promienie słoneczne latem a zimą utrzymuje ciepło wewnątrz pomieszczeń. Roleta posiada wąskie, aluminiowe prowadnice, co zapewnia idealne dopasowanie i umożliwia zatrzymanie rolety w dowolnym miejscu okna. Rolety zaciemniające idealnie sprawdzą się w sypialni, pokoju dziecka lub w innych pomieszczeniach w których zaciemnienie i poprawa izolacji jest niezbędna.

 

A ty masz rolety ?? bo nie wiem jaki mechanizm wybrać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zrobiliśmy zewnętrzne i bardzo sobie chwalę, minus to cena, strasznie drogie były, ale kupowalismh na etapie SSO i jakos mniej mi szkoda było kasy wtedy. No i nie przepuszczaja światła, ciemno jak w ... :-)

 

właśnie...teraz wiemy ze w kolejnym domu muszą być a teraz trzeba jakieś zastępstwo :yes:

 

P.S wisi moja lampa szyszka i jestem zachwycona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...