Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domeczek.......


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przy tych upałach słoneczne okna balkonowe w sypialniach bez zasłon/rolet trochę mocno dogrzewają pomieszczenie :sick:

W związku z tym zasłony z Ikei poszły do krawcowej - mam tylko nadzieje ze wartość usługi nie przekroczy ceny zakupu :-(

Woal gładki na okno zmaówiony, zobaczymy czy mi sie bedzie podobał efekt :rolleyes:

roleta na okno dachowe prawie była :rolleyes: doszła z opóźnieniem do sklepu w którym zamawialiśmy ....i przyszła zła :sick: nasza gdzies pojechała w inne miejsce. Czekamy teraz na odkręcenie tematu.... i tym sposobem nadal ciepło :-)

 

------------------

Myslę o drzwiach, wcześniej nie zastanawiałam sie nad otworami , wymiarami i jak przyszedł na nie czas to mamy problemy z wymiarami...

szerokości jesteśmy w stani ejakoś opanowac bo tu podkuc troszkę tam dołożyę, gorzej z wysokością :sick: Na górze od gotowej podłogi mam 2.02 wiec wg normy czeskiej. Drzwi miały byc w miarę tanie a tu albo trzeba będzie szukać producenta co takie ma , albo dopłacać do normalnych co już nie robi z nich tanich :-( Zbyt duże obcięcie może chyba spowodować ze będzie niesymetrycznie buuu czekam na pomiar i zobaczymy co da sie zrobić...bo chciałam bezprzylgowe a jedną osieznice mam na 32 gruba i w dwóch miejscach powiedzieli ze się nie da :sick:

Myślalam o jakiś tego typu jak Porta Grande

http://www.dobrymontazysta.pl/pliki/grafika/zdjecia/foto4643-grande-a0-1_1097.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładne są te drzwi i sama myślę o tym kształcie też, tylko z szybą dużą, tak jak mam w mieszkaniu...

 

boję się tylko że szybko się potłucze przy dzieciach :( i rozważam plexę - w mieszkaniu mam bo się wzięła i przy przeciągu potłukła :(

a najchętniej to suwane bym dała - ale włączniki trzeba by przenieść :(

 

 

Iwonka dowiedz się o drzwi u stolarza - czasem dużo taniej niż w sklepie wychodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie chce pełne , nawet na korytarzu na górze mam tyle światełek ze można operacje robić przy zamkniętych drzwiach :-)

Przesuwane naścienne średnio lubię, za to chowane jak najbardziej :rolleyes:

Nie mam stolarza takiego na miejscu z polecenia ...do tego chyba chciała bym to jakoś podzielić na dwa etapy montaż drzwi i boje się różnych zupełnie produktów od stolarza :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie też mam nadzieję że korytarz będzie galancie jasny - ale jakoś pełne drzwi mnie przytłaczają... pewnie dlatego że zawsze miałam z bardzo dużą szybą i przywykłam do takich ;)

 

ja od początku chciałam suwane i jak stawiali ściany chciałam by właśnie zrobić chowane, ale Ł powiedział ze to do dupy i będą normalne... a od 2 dni chodzi i gada że suwane lepsze :bash: bo mu kolega uświadomił i teraz to on takie chce... no ale zostaje montować na ścianie tylko :(

 

a schodowy stolarz drzwi nie robi?

nawet podejdź do pierwszego lepszego zakładu i zapytaj chociaż o cenę - tak z ciekawości jak bym zrobiła :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tania masówka jest dobra i tania, wiem jaki mam budżet i co mogę z tym zrobić. Wiem ze jak bym zaczęła u stolarza wymyślać, zastanawiać sie to i cena nie będzie atrakcyjna i czas realizacji za milion lat świetlnych. Dostane wycenę od drzwiowych to zobaczę co na to stolarz jakiś :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile powinny mieś wysokości otwory na drzwi... bo ja tez nie wiem w sumie jakie są u mnie .... fakt że na 1000% będę wiedziała jak już zrobią się wylewki ale nie chciałabym mieć niestandardowych ... obniżyć to pół biedy ale podwyższyć otworu się nie uda bo przecież są belki lane ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tania masówka jest dobra i tania, wiem jaki mam budżet i co mogę z tym zrobić. Wiem ze jak bym zaczęła u stolarza wymyślać, zastanawiać sie to i cena nie będzie atrakcyjna i czas realizacji za milion lat świetlnych. Dostane wycenę od drzwiowych to zobaczę co na to stolarz jakiś :-)

 

Ivy - z miesiąc temu byłam u jakiegoś stolarza po drodze na budowę i jak mi zaśpiewał ceny, to się zastanawiałam, że kupuję drzwi wewnętrzne, czy zewnętrzne:mad: 1600 najprostsze skrzydło, oświeżnica reguowana blisko tysiaka - uciekłam w popłochu, jak policzyłam, ile mam drzwi.

 

Anie da się Waszych otworów powiększyć jakimś flexem? Mogłoby być taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile powinny mieś wysokości otwory na drzwi... bo ja tez nie wiem w sumie jakie są u mnie .... fakt że na 1000% będę wiedziała jak już zrobią się wylewki ale nie chciałabym mieć niestandardowych ... obniżyć to pół biedy ale podwyższyć otworu się nie uda bo przecież są belki lane ...

To już teraz wiadomo, bo przeciez okreslone sa juz poziomy 0 sie to chyba nazywa , jakoś okna sa zrobione , schodzy itp wiec można to wcześniej sprawdzić. My kupiliśmy gotowca wiec na ten etap nie miałam wpływu.

Rózni producenci mają roznie ale cos ok 206- 207,5 od gotowej podłogi

tutaj jest dla Porty

http://www.porta.com.pl/wymiary,p16.html

 

Ivy - z miesiąc temu byłam u jakiegoś stolarza po drodze na budowę i jak mi zaśpiewał ceny, to się zastanawiałam, że kupuję drzwi wewnętrzne, czy zewnętrzne:mad: 1600 najprostsze skrzydło, oświeżnica reguowana blisko tysiaka - uciekłam w popłochu, jak policzyłam, ile mam drzwi.

 

Anie da się Waszych otworów powiększyć jakimś flexem? Mogłoby być taniej.

 

Jeśli chodzi o szerokość to nie ma problemu, ale raczej wysokośc to musielibyśmy niszczyc nadproże/żelbet. Chyba nie bardzo to konstrukcyjnie sie da. W poniedziałek ma byc Pan od dokładnych pomiarów to zobaczymy co sie da zrobić.

A u nas stolarz "schodowy" zrobił nam drzwi sosnowe, 3-krotnie malowane z regulowaną ościeżnicą i montażem za 1200 szt. Robił nam też listwy, parapety i inne duperele, chociaż na co dzień tym się nie zajmuje.

Warto się więc dowiedzieć u źródła. Kto pyta wielbłądzi;)

 

Nasz stolarz schodowy robi chyba tylko schody :-) Nie mniej jednak raczej drzwi chciała bym białe wiec sosna odpada z tego co się orientuję. Mam tez budżet określony wiec musi być coś z oferty standardowej.

zobaczymy po pomiarze co wyjdzie ostatecznie i co da się zrobić u wybranych producentów :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivy - pytam, bo jeśli nadproża są gotowe, to można je bez problemu podnieść - gorzej z lanymi:/ Z drugiej strony pewnie koszt takich przeróbek też byłby niemały - chyba, że robilibyście sami - u mnie podnosili nadproże okienne, bo potraktowali otwór jak drzwiowy, a tam miał być fix;)

 

Nadproża właśnie są lane :sick: wiec nie bardzo jest możliwość na tym etapie zadziałania. Chyba było by wiecej szkód niż to warte. Moj bład ze nie zmierzylam ale jakoś drzwi to byl temat na kiedyś tam, kiedyś.... Wszystkie maja taka samą wysokość wiec założyłam ze będzie ok.

Zobaczymy w poniedziałek po pomiarze co wyjdzie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja mam teraz na parterze sosnowe malowane na biało, i niestety prawdą jest że w miejscach sęków powychodziły żółte plamy, obrzydliwe to ale nie mam sił by malować drzwi, więc udaje że nie widze. Teraz jak zamawiałam drzwi u stolarza, to od razy mu powiedziałam,że chce białe i niesosnowe, pokazałam mu te żółte plamy. Powiedział że z olchy i buku sie nie robi drzwi, a dębowe to byłyby bardzo drogie, ale trułam mu tak długo o tych plamach, że w końcu stanęło na tym ze będa sosnowe bezsęczne, i jeszcze mu o podkładzie trułam. Mi za jedne drzwi, ościeżnicę z opaskami i montaż powiedział 1400zł i to cena po znajomości, normalnie ok 1800 kosztują takie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

a jakie ty wybrałaś drzwi ??

jeszcze nie wybieramy dokładnie, ale tak jak Ci napisałam - podobają mi się te Twoje ale z szybą, na bank będą z przeszkleniem (przeplexeniem :-P )

u nas ciągle nie wiadomo czy suwane czy normalne... no i do podłóg daleko :cry: to nie ma co wybierać teraz

 

ale ostatnio znajomy robił drzwi u stolarza - takie wielkie salonowe - ponad 2m długie, suwane... i zapłacił za to mniej niż tysiaka... no fakt że to po znajomości, ale jednak jaka cena! drzwi są porządnie zrobione - więc jak my będziemy zamawiać to też raczej od tego gościa :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matko ale drogo :o

Uwierz mi, to wcale nie tak drogo jak na drzwi drewniane z regulowaną ościeżnicą. Bynajmniej u nas w regionie ceny za tego typu drzwi (ale nie z plexą, a z podwójną klejoną szybą, bejcowane i 3-krotnie lakierowane, z zamkiem i klamką) wahają się od 1000 w górę. Z czego góra bywa baaaaaardzo wysoka:(

 

A z olchy robi się drzwi. Właśnie z tego drewna moja przyjaciółka ma zrobione przez fachową firmę (nie taką przypadkową jak nasz "schodowy" stolarz) i są ok. Sosna jest chyba najtańszym dostępnym u nas materiałem.

 

 

Ivy, o żółknięciu to ja nie pomyślałam:sick:

Jak byłam na bieżąco z tym tematem i robiłam wyceny drzwi płycinowych z reg. ościeżnicą, to wychodziły mi około 900 zł za sztukę. Nie mówię tu o najtańszych marketowych oczywiście (a takowe mam w obecnym domu, białe i nic się z nimi nie dzieje oprócz wytarcia w łazience, gdzie się często chwyta, zamiast trzymać klamkę). Trzeba sobie popytać, powyceniać i ponegocjować, a potem już tylko wybrać:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...