Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domeczek.......


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no dokładnie... kibelek na wprost i cegiełka :)

 

właśnie oglądam różne różniaste fotki i tą jak zobaczyłam to od razu o Tobie pomyślałam :)

 

myślę, myślę :rolleyes: przymierze takie jak już mam i chciałam w lustrzanej ramie, jak bedzie fajnie to zostaje jak nie to będe myślala o takim jak rozmawiałyśmy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł czas na kuchnię...własie pobawiłam sie plannerem i wyszło tak... Jest troche inny podział niż w projkecie bo :

- zmienili wielkości / wymiary szafek

- projekt był robiony przed tynkami a ściany okazały sie krzywe i wymiary są inne

- mam juz płyte 70 cm więc szafki nie mogą być 60 cm

 

zatem :

http://media-cache-ak0.pinimg.com/736x/d6/88/ee/d688ee1b89c4ed1fceca7a6dc15b3c1c.jpg

ogólny rzut - po prawej wysoka zabudowa- nie wiem dokładnie jaka będzie lodówka/zamrażarka wiec te dwie skrajne wysokie szafki do ustalenia póżniej

http://media-cache-ec0.pinimg.com/736x/92/c4/06/92c4064cae95e211435412cf877512e8.jpg

 

 

ściana z wiszącymi szafkami - tutaj będzie płyta indukcyjna

http://media-cache-ec0.pinimg.com/736x/02/bf/be/02bfbefb3164cac69030319a38be22c1.jpg

 

ściana pod oknem :

od lewej szafka, ( blenda której ni eudało mie sie zamieścić na projkecie) wąskie cargo, szafka pod zlew, zmywarka, szafka narożna

http://media-cache-ak0.pinimg.com/736x/09/40/2b/09402bfce3ff0ef882770cc9256e3f15.jpg

 

wysoka zabudowa- szafka narożna, piekarnik, dwie szafki do zabudowy lodowki i zamrażalki - ktoś ma może sprawdzony sprzęt do polecenia ??

http://media-cache-ec0.pinimg.com/736x/b6/1b/16/b61b1675feddf0bffa0752d80887d3c8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonko, a okap będzie? Jakoś mi trudno się patrzy na te 9 wiszących drzwiczek ;) A gdyby je podzielić w poziomie? Byłyby takich samych wymiarów, jak szuflady w szafkach stojących. Z trzech najbliżej rogu ściany zrobić dwie takiej szerokości jak stojące (z zachowaniem poziomego podziału). Chyba, że drzwiczki otwierane do góry odpadają :) Szafki wiszące są celowo niżej niż zabudowa wysoka naprzeciwko? Meble będą na wymiar, czy gotowe? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonko, a okap będzie? Jakoś mi trudno się patrzy na te 9 wiszących drzwiczek ;) A gdyby je podzielić w poziomie? Byłyby takich samych wymiarów, jak szuflady w szafkach stojących. Z trzech najbliżej rogu ściany zrobić dwie takiej szerokości jak stojące (z zachowaniem poziomego podziału). Chyba, że drzwiczki otwierane do góry odpadają :) Szafki wiszące są celowo niżej niż zabudowa wysoka naprzeciwko? Meble będą na wymiar, czy gotowe? :)

 

meble to gotowa ikea- wysokośc będzie taka sama - nie umiem tego wyrównać na tym plannerze :cool: szafki moa byc wysokie od 60 do 100 cm

Masz na mysli takie szafki

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/metod-sza-sc-poziom--drz__0183001_PE334094_S4.JPG

 

ale przy gotowcu będzie problem bo zostaje nam czterdzieci pare cm i co z nimi zrobić ?? chyba ikea nie ma takiej szafki :(

nie wiem czy takie ccę tak do konca, jestem mała wiec będzie problem z korzystaniem z nich :cool:

okapu nię będzie chyba :-)

Edytowane przez ivy17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co z okapem? :) A jak będziesz sięgać do otwieranych normalnie? :D

 

Ikea ma wszystko :D Można kombinować z innym zawieszeniem szafki, rodzajem i miejscem montowania zawiasów.. Szafkę 40x80 można zrobić przecież wąską i wysoką, albo niską i szeroką ;)

 

Jak z tych trzech ostatnich zrobisz dwie 60-tki to zostaje 7,5 na blendę jakąś. Mi te 9 czterdziestek po prostu jakoś do Ciebie nie pasuje :)

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co z okapem? :) A jak będziesz sięgać do otwieranych normalnie? :D

 

Ikea ma wszystko :D Można kombinować z innym zawieszeniem szafki, rodzajem i miejscem montowania zawiasów.. Szafkę 40x80 można zrobić przecież wąską i wysoką, albo niską i szeroką ;)

 

z okapu rezygnuje albo będzie jakis zabudowany podszafkowy niewidoczny ;) czyli nie stanowi on problemu bo i tak bedzie taki bez połączenia do komina wiec nie trzymaja mnie zadne wymiary itp.

moze sięgac nie będzie dużo wygodniej ale łatwiej zamknąć bez skakania, przetestowane ;)

Szafki można podzielić ale z takimi "podwojnymi drzwiami nie widze tam 40 cm szafek :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jakich? :D

 

takich otwieranych do góry ;)

 

zakładam szafki otwierane klasycznie, kwestai tylko podziału :

Myślalam o takim efekcie, tylko nie do sufit bo mam wystające tuby

http://imagizer.imageshack.us/a/img23/3754/002thm.jpg

tutaj podział na 30 cm, u mnie na 40 :rolleyes:

 

jeszcze w kuchni agatah jest tak podobnie jak bym chciala u siebie..musza byc szafki 40 lub 80 ;)

IMG_1036.jpg

 

tutaj http://forum.muratordom.pl/showthread.php?56188-Pochwalcie-si%C4%99-swoimi-kuchniami&p=5910844&viewfull=1#post5910844

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Ivy, dawno się nie odzywałam, ale postępy śledzę na bieżąco, domek zaczyna wyglądać naprawdę super :) jeszcze niedługo i mnie w wykańczaniu przegonisz bo dopieszczasz detale a my wciąż na grubych rzeczach się zatrzymujemy.. co do sprzętu to ja nie polecam zmywarki Samsunga jak wiesz ;) za to zmywarka AEG jest super, mam nadzieję że za jakiś czas nie zmienię o niej zdania Piekarnik i mikrofalę mam Samsunga i są OK. Płyta indukcyjna Siemensa też jest fajna, tylko trochę ciężko mi się czyści to szkło, ale wygląda fajnie. Pozdrawiam Cię serdecznie!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może poszerz jedną szafkę do 80 cm i wtedy masz równo nad stojącymi wiszące cztery osiemdziesiątki. I wtedy zrezygnować z tej czterdziestki przy ścianie z oknem? Wtedy nad całym blatem pod oknem nic nie wisi.

 

Okej, widzę obrazki. Poddaję się :)

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivy,

Dla mnie górne szafki są ok (uwielbiam kuchnię Agaty), te dolne troszkę za bardzo poszatkowane, ale domyślam się, że stawiasz bardziej na aspekty praktyczne (?) (np. cargo na ściereczki?) Czy większa liczba szuflad pod płytą też ma dla Ciebie jakieś ważne funkcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuchnia jest w dechę.... nasz piękne gładkie fronty widoczne w pierwszej chwili, same szuflady po boku... dzięki temu że masz górne szafki możesz sobie pozwolić na w większości tylko głębokie szuflady na dole :) wygląda to bardzo lekko

 

...

moze sięgac nie będzie dużo wygodniej ale łatwiej zamknąć bez skakania, przetestowane ;)

...

myślę że sięgać też będzie wygodniej, bo otworzą się całe drzwiczki - co też ma plusy bo widać od razu całą zawartość szafki :)

 

...te dolne troszkę za bardzo poszatkowane, ale domyślam się, że stawiasz bardziej na aspekty praktyczne (?) (np. cargo na ściereczki?) Czy większa liczba szuflad pod płytą też ma dla Ciebie jakieś ważne funkcje?

poważnie poszatkowane? :o tam tak mało tych szuflad w sumie...

to u mnie już totalnie będzie kaszana, bo będzie więcej...

 

 

ja też ustalam sobie właśnie szafki kuchenne i dumam nad tymi wewnętrznymi szufladami...

-na pewno wygląda to ładniej, bo jest mniej frontów pociętych

-ale by coś sięgnąć muszę otwierać dwie szuflady - to już nie jest super praktyczne

no i biję się z myślami... praktycznie czy ładnie? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, podpowiem jeśli mogę ;)

 

W ostatnio pokazanej w wątku kuchennym kuchni mojej koleżanki, też są szuflady wewnętrzne w dolnych głębokich szufladach.

I to nie tak, że to jest niepraktyczne. W głębokiej trzyma rzeczy częściej używane, a w wewnętrznej powyżej te, z których korzysta rzadziej.

Te głębokie szuflady są naprawdę głębokie (40 cm) i żeby ją zapełnić to trzeba stos garów poustawiać jeden w drugim. I żeby wyjąć coś z dołu to trzeba grzebać.

To już lepiej dać dodatkowo szufladę wewnętrzną i mieć widok na wszystko po wysunięciu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałam tą kuchnię - czad!

 

może ja źle się wyraziłam... ja u siebie pod ręką bezpośrednio chcę mieć tylko rzeczy używane na codzień - te używane rzadko wywalam do wysokiej zabudowy/spiżarki/gdzieś indziej

i teraz tak dumam... bo miseczki, kubeczki, szklanki są wyciągane co chwila - i teoretycznie lepiej dać dwie szuflady 20, ale ładniej by wyglądała 40 i w niej w środku 20... ale jak na niej postawię coś co używam często to zawsze muszę dwie odsunąć...

i dlatego tak rozmyślam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...