Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domeczek.......


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ivy, wysłałam ci na maila zdjęcia kuchni mojej koleżanki.

W wątku kuchennym ich nie widać, nie wiem dlaczego :(

 

Wstaw je tutaj jeśli zechcesz.

 

 

 

Julianno, koleżanka za blat długości 410 cm ( na takim jej zależało, bo ma 330 cm) zapłaciła niecałe 700 zł

Nie mogła kupić 3050 mm, bo musiałby być łączony.

 

Aha, ona brała szerokość 1200 mm, bo ma szafki odsunięte od ściany ze względu na instalację gazową biegnącą po ścianie bez możliwości przeróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Getalit mam w kuchni od 10 lat :D Stawianie gorących garnków, krojenie na blacie i nic, a nic się z nim nie dzieje, oprócz miejsca nad zmywarką. Niestety niefrasobliwość domowników i otwieranie sprzętu tuż po zmywaniu spowodowały, że gorąca para zniszczyła blat, mimo zabezpieczeń od spodu. Ale, podobno, żaden blat laminowany takiej próby na dłuższą metę nie wytrzyma. Stolarz powiedział, że Krono są trochę słabsze, ale też niezłe. No i mam dylemat, czy Krono D495PE [ATTACH=CONFIG]270713[/ATTACH] czy Getalit RS431 [ATTACH=CONFIG]270714[/ATTACH] Tak, jak wspominałam Getalit jest gdzieś 2 razy droższy

 

Ja bym wzięła Krono, przynajmniej następnym razem nie będziesz miała dylematu, bo doskonale będziesz wiedziała, który faktycznie lepiej kupić. Poza tym to że Getalit jest 2 x droższy to nie znaczy, że na 2 x dłużej wystaczy. A nawet gdyby to wolałabym mieć 2 x po nowym niż jeden raz cały czas ten sam :rolleyes:

 

Asiu, czytasz w moich myślach :)

 

tez tak myślę, chyba lepiej za jakiś czas ywmienić blat i odświezyć kuchnie tym samym :cool:

A jaki jest koszt takiego blatu z Krono?

 

Ewa, ja nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale za 6 m mojego blatu miało wyjść poniżej tysiaka

 

Muszę zobaczyc te blaty z Krono bo inne mam już wstepnie zmacane, został mi ten producent jeszcze :-)

Ivy, wysłałam ci na maila zdjęcia kuchni mojej koleżanki.

W wątku kuchennym ich nie widać, nie wiem dlaczego :(

 

Wstaw je tutaj jeśli zechcesz.

 

 

 

Julianno, koleżanka za blat długości 410 cm ( na takim jej zależało, bo ma 330 cm) zapłaciła niecałe 700 zł

Nie mogła kupić 3050 mm, bo musiałby być łączony.

 

Aha, ona brała szerokość 1200 mm, bo ma szafki odsunięte od ściany ze względu na instalację gazową biegnącą po ścianie bez możliwości przeróbki.

 

wstawiam fotki kuchni od Agaty:

http://media-cache-ak0.pinimg.com/736x/ab/f4/80/abf48078d583bcbfede8d4433c67482f.jpg

http://media-cache-ak0.pinimg.com/736x/e0/5c/4b/e05c4be8cfe34aa1644af1f7e6abb0e2.jpg

http://media-cache-ak0.pinimg.com/736x/53/7e/5a/537e5a35a2cdbd58055e1a08387cd9ac.jpg

http://media-cache-ec0.pinimg.com/736x/a4/8d/9d/a48d9d165586fc4ceea0c018ffe7daf6.jpg

Blat Krono Consuela

u mnie tez blat bedzie musial byc szerszy bo po pierwsze meble z Ikei są głebsze a po drugie chce blat razem z parapetem , o i oczywiście 4metrowy zeby był z jednego kawałka, zatem :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez blat bedzie musial byc szerszy bo po pierwsze meble z Ikei są głebsze a po drugie chce blat razem z parapetem , o i oczywiście 4metrowy zeby był z jednego kawałka, zatem :cool:

 

Iwonka, nie chcę Cię martwić, ale płyty blatowe Krono mają wymiar 2800 x 2070 mm. Wychodzi na to, że bez łączenia może być ciężko. Może Agata wie, czy w kuchni koleżanki udało się bez łączenia, bo na fotkach trudno dostrzec, a ciąg szafek wydaje się 3-metrowy

 

Sprostowanie po chwili :) Sprawdziłam w katalogu Krono. Są płyty o długości 4100 mm :D Ten czarny też :D

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I

Sprostowanie po chwili :) Sprawdziłam w katalogu Krono. Są płyty o długości 4100 mm :D Ten czarny też :D

 

to dobrze, muszę podjechac i zobaczyć te ich blaty :D

 

i teraz pytanie na jakiej wysokości macie piekarnik jesli nad nim jest mikrofalówka ?? równo z blatem jest dolna krawędź ?? czy nizej ?

 

wybrałam taką chyba mikrofale ( chyba ze zostanie stara wstawiona w szafke/ukryta bo nie mogę sie zdecydowac)

FG87SUB

http://www.oleole.pl/foto/2/1943880306/24e12c44fd14edb8c8f3d458a5372a73/samsung-fg87sub,1943880306_3.jpg

http://cdn4.epasaz.smcloud.net/t/files/fc4a5503916ad313.jpg

piekarnik:

BQ2D7G144

chyba będzie razem jako tako pasować :-)

Edytowane przez ivy17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonko,

my zaplanowaliśmy piekarnik niżej, niż górna krawędź blatu, bo byłoby zbyt niewygodnie sięgać tak wysoko do mikrofalówki (u nas blaty będą na wysokości 94 cm) - będę miała jak u Anety_ S, piekarnik i nad nim mikrofalówka zakryta ozdobnym frontem Gorenje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonko,

my zaplanowaliśmy piekarnik niżej, niż górna krawędź blatu, bo byłoby zbyt niewygodnie sięgać tak wysoko do mikrofalówki (u nas blaty będą na wysokości 94 cm) - będę miała jak u Anety_ S, piekarnik i nad nim mikrofalówka zakryta ozdobnym frontem Gorenje.

Aniu u mnie chyba tez tak będzie :cool: ten panel zakrywa dowolna mikrofalówkę ??

Będą do siebie pasować :) Wysokość szafek 88 cm (chyba), kuchenka 60 cm, półka.. Sprawdź, czy korzystanie z mikrofali na wysokości ok 150 cm będzie dla Ciebie wygodne. To wychodzi jak górne półki lodówki :) Dla mnie za wysoko ;)

dla mnie tez :cool: będzie tak :

 

http://media-cache-ec0.pinimg.com/736x/5e/e9/33/5ee933486a27e14456f3c8043460f722.jpg

dolna krawędz cos ok 15-20 cm poniżjej blatu :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyyyy............nie wiem:):) - muszę sprawdzić, bo AGD już zamówione!!!

:lol2:

Ivi jak zdecydujesz się na chowana mikro to przecież można mieć normalne drzwiczki szafki i już - przynajmniej ja tak chcę :-P

właśnie opcje sa dwie albo ta mikrofala do zabudowy albo sam piekarnik a mikrofala w szafce - teraz pytanie o wizual ( wiem ze najważniejsze zeby było wygdodnie :yes:) ale czy jak będzie sam piekarnik , i bedzie tak nisko a nad nim ukryta mikrofala ( czyli nikt nie wie ze tam jest :p) to będzie to dobrze wyglądało ?? nie bedzie wtedy za nisko "dla oka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie opcje sa dwie albo ta mikrofala do zabudowy albo sam piekarnik a mikrofala w szafce - teraz pytanie o wizual ( wiem ze najważniejsze zeby było wygdodnie :yes:) ale czy jak będzie sam piekarnik , i bedzie tak nisko a nad nim ukryta mikrofala ( czyli nikt nie wie ze tam jest :p) to będzie to dobrze wyglądało ?? nie bedzie wtedy za nisko "dla oka"

 

Odpowiedz sobie na pytanie, czy będzie Ci wygodnie otwierać dwoje drzwiczek, żeby z mikrofali korzystać :) I pytanie kolejne: po co inwestować w ładny sprzęt, kompletować, by do siebie pasowały i potem zasłaniać je drzwiczkami, za które też trzeba zapłacić? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale czy jak będzie sam piekarnik , i bedzie tak nisko a nad nim ukryta mikrofala ( czyli nikt nie wie ze tam jest :p) to będzie to dobrze wyglądało ?? nie bedzie wtedy za nisko "dla oka"

o tym nie pomyślałam :o

kurka... a już byłam pewna że tak będzie

...po co inwestować w ładny sprzęt, kompletować, by do siebie pasowały i potem zasłaniać je drzwiczkami, za które też trzeba zapłacić? ;)

eeeeee nie, bo jak mikro schowana w szafce to nie inwestuje się w nią właśnie - bo ma się zwyklaka powiedzmy za 300zł+drzwiczki 200zł... a takie do zabudowy to już z 1200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz sobie na pytanie, czy będzie Ci wygodnie otwierać dwoje drzwiczek, żeby z mikrofali korzystać :) I pytanie kolejne: po co inwestować w ładny sprzęt, kompletować, by do siebie pasowały i potem zasłaniać je drzwiczkami, za które też trzeba zapłacić? ;)

 

Jesli maja pasowa tak jak wstawialam mikro+ piekarnik to zostaje na widoku . Jesli ukryte to nasza dotychczasowa mikrofala ląduje w szafce ;)

o tym nie pomyślałam :o

kurka... a już byłam pewna że tak będzie

 

eeeeee nie, bo jak mikro schowana w szafce to nie inwestuje się w nią właśnie - bo ma się zwyklaka powiedzmy za 300zł+drzwiczki 200zł... a takie do zabudowy to już z 1200zł

 

właśnie nie wiem czy nie bedzie to dziwnei tak nisko wyglądało, muszę poszukać jakiś fotek/inspiracji :rolleyes:

W moim przypadku jesli zostaje stara to tylko szafka z jednymi drzwiami wiecej, jeśli do zabudowy to ten model kosztuje 700 zł wiec nie jest kosmicznie drogi :-) Musze poszukać tych zdjęć i zobaczymy bo to już jedyny element - chyba- do ustalenia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeeee nie, bo jak mikro schowana w szafce to nie inwestuje się w nią właśnie - bo ma się zwyklaka powiedzmy za 300zł+drzwiczki 200zł... a takie do zabudowy to już z 1200zł

Drzwiczki uchylne, czy otwierane do góry? W każdym przypadku niewygodnie, bo muszą być stale otwarte podczas korzystania ze sprzętu :) Więc trzeba uważać, aby ich nie wyłamać albo żeby nie spadły na głowę ;) Albo stać ciągle wtedy przy kuchence ;) Ten Samsung, który wybrała Ivy jest w przyjemniejszej cenie i ja bym go nie zakrywała żadnymi drzwiami :) Piekarnika też nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przenoszę od Julianny:

...

Iwonka a rozważałaś zabudowanie z kg nad szafkami??

nie miałabyś kurzołapka - nawet taką prowizoryczną tylko piony opierające się na szafkach, nie musiałaby być też od dołu zabudowana

...

...

bardzo bym tak chciała , ale musiała bym to zrobic sama samiusieńka :cool:

...

no i w czym problem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwiczki uchylne, czy otwierane do góry? W każdym przypadku niewygodnie, bo muszą być stale otwarte podczas korzystania ze sprzętu :) Więc trzeba uważać, aby ich nie wyłamać albo żeby nie spadły na głowę ;) Albo stać ciągle wtedy przy kuchence ;) Ten Samsung, który wybrała Ivy jest w przyjemniejszej cenie i ja bym go nie zakrywała żadnymi drzwiami :) Piekarnika też nie

tańsze normalnie otwierane :-P

to fakt że nie jest to rozwiązanie idealne bo trzeba otwierać 2 drzwiczki zawsze - zależy jak często się korzysta z mikro...

wiadomo jak często - to lepiej zainwestować i kupić do zabudowy

a jak rzadko - ja podgrzewam dziecku wodę na mleko i obiadki - to max 2 minuty chodzi, więc uchylone drzwiczki by bardzo nie przeszkadzały

 

ale fakt - jak można za 700zł to faktycznie już niewiele drożej jest - a na pewno ładniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam :)

(...)

Dzisiaj udało nam się zdobyć w końcu "przepis" na fugę :). Okazało się, że w międzyczasie była modyfikowana.

Widziałaś jak wygląda, więc jeśli kolor Ci odpowiada to ostatecznie chłopaki mieszali tak: 6x piach, 1x cement, 1x wapno, 2x klej (miarka jaką sami sobie przyjmiecie w zależności ile fugi potrzebujecie - chodzi o proporcje - czyli może być 6 łopat / wiader / szklanek piachu :D)

Fugi były kładzione fugownicą (od Basi), ale ta mała prosta fugownica (którą też masz) przydała się do wygładzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...