Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domeczek.......


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ivy, moja dziewicza fuga dla Ciebie;)

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=271666&d=1406233629

 

PS. Kinkietu nie znalazłam, nawet podobnego do tego z Twoich zdjęć. W Obi pani pokazywała mi coś stylizowane na świecznik, a mówiłam o czymś w stylu industrialnym:rolleyes:

PS. Wsiąkłam w stronę lampy w centrum:) Kto tu jest oświetleniowym znawcą i podpowie z czym połączyć jaką lampę w kuchnio/jadanlnio/ pokoju dziennym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetleniowi znawcy gromadzą się głównie w tym wątku :)

Ponieważ szukałam lamp do siebie i przewertowałam strony sklepów w te i wewte, to pamiętam, że drugi kinkiet, który pokazała Ivy to Fjallbacka chrom Markslojd, a pierwszy to Axe Nowodvorski :)

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivy kinkiet polecam ten

http://www.lampywcentrum.pl/media/products/da8cb224284eff00953fbb16a68faf0b/images/thumbnail/big_104049_Fjallbacka.jpg?lm=1373552517

 

takie ma chyba Drop'ek :) my mamy w gabinecie plafon i bardzo mi się ta lampa podoba :) warto zobaczyć na żywo jeśli masz taką możliwość :)

 

 

Jeśli chodzi o piekarnik - wybieraj taki, który ma te funkcje, na których najbardziej Ci zależy, bo np. jeśli dużo pieczesz różnych ciast - biszkopt, pizza, francuskie itp. to skup się na tym ;) jeśli mięsa - wybierz pod kątem pieczenia z wielu stron itp.

ja mam np. funkcję pieczenia chleba - i powiem szczerze, ze zauważam różnice podczas wypiekania bułeczek - rewelacja :)

 

wiem, że wyglądem musi pasować do kuchni, ale dla mnie liczyły się: teleskopy, energooszczędność i kilka funkcji (o których powyżej :)

 

 

p.s. wysłałam maila :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o piekarnik - wybieraj taki, który ma te funkcje, na których najbardziej Ci zależy, bo np. jeśli dużo pieczesz różnych ciast - biszkopt, pizza, francuskie itp. to skup się na tym ;) jeśli mięsa - wybierz pod kątem pieczenia z wielu stron itp.

ja mam np. funkcję pieczenia chleba - i powiem szczerze, ze zauważam różnice podczas wypiekania bułeczek - rewelacja :)

 

wiem, że wyglądem musi pasować do kuchni, ale dla mnie liczyły się: teleskopy, energooszczędność i kilka funkcji (o których powyżej :)

 

 

p.s. wysłałam maila :)

właśnie sama zastanawiam sie jakie funkcje potrzebuję - nie mialam nigdy takiego wypasionego piekarnika i dlatego jestem głupia

piekę miesą, ciasta i raczej sporo wszystkiego. Chciała bym teleskopowe obowiązkowo :-)

A jaki ty masz piekarnik, i jak sie nazywa ta funkcja do chleba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Ivy :) Zaglądam czasami do Ciebie, ale cicho siedzę. ;)

 

Z piekarnikiem nie pomogę, bo zupełnie nie jestem na bieżąco ze sprzętem. Ale kinkiet na czerwoną cegłę to ten drugi bym wybrała. :)

Ja juz chyba coraz bardziej jestem na bieżaco ale przeraza mni eta ilosc modeli, funkcji :hug:

 

 

Ivy, moja dziewicza fuga dla Ciebie;)

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=271666&d=1406233629

 

PS. Kinkietu nie znalazłam, nawet podobnego do tego z Twoich zdjęć. W Obi pani pokazywała mi coś stylizowane na świecznik, a mówiłam o czymś w stylu industrialnym:rolleyes:

PS. Wsiąkłam w stronę lampy w centrum:) Kto tu jest oświetleniowym znawcą i podpowie z czym połączyć jaką lampę w kuchnio/jadanlnio/ pokoju dziennym?

 

Bardzo dziękuję za ceglę :D a jaki to jest kolor ? Idealnie Ci wyszlo, ja mam dużo bardziej nierówne te cegły :yes:

Oświetleniowi znawcy gromadzą się głównie w tym wątku :)

Ponieważ szukałam lamp do siebie i przewertowałam strony sklepów w te i wewte, to pamiętam, że drugi kinkiet, który pokazała Ivy to Fjallbacka chrom Markslojd, a pierwszy to Axe Nowodvorski :)

 

dzięki, kinkieciki juz znalazłam. Pędzę na wątek wskazany przez Ciebie:)

 

 

oooo nie napisałam jakie to modele :sick:

Jeszcze nie podjęłam decyzji ale mam listę kilku modeli - jak młody uśnie, postaram się napisać. Wcale nie jestem pewna, że będzie elektrolux, bo ma brzydkie mikrolale - żeby mi się podobało, musiałabym chyba kupić mikro innej firmy i dopasować.

 

zaraz zobaczę :yes: a do czego najbardziej ta funkcja się przydaje. Kazdy z producentów ma milion opisow funkcji i już głupieje c jest co i co jest potrzebne a co tylko gadzetem :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki ty masz piekarnik, i jak sie nazywa ta funkcja do chleba?

do chleba , bułek itp. to hydroBaking

 

piekarnik mam taki (tzn nie pamiętam dokładnie tych symboli, ale jak to ważne to sprawdzę w domu)

http://www.siemens-home.pl/produkty/piekarniki-i-kuchenki-mikrofalowe/piekarniki/bez-sterowania-do-plyty/HB76GT560.html?source=search

 

aaaa i jeszcze pomyśl czy chcesz pyrolizę, bo to ma wpływ m.in na cenę, ale też zawęża obszar poszukiwań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do chleba , bułek itp. to hydroBaking

 

piekarnik mam taki (tzn nie pamiętam dokładnie tych symboli, ale jak to ważne to sprawdzę w domu)

http://www.siemens-home.pl/produkty/piekarniki-i-kuchenki-mikrofalowe/piekarniki/bez-sterowania-do-plyty/HB76GT560.html?source=search

 

aaaa i jeszcze pomyśl czy chcesz pyrolizę, bo to ma wpływ m.in na cenę, ale też zawęża obszar poszukiwań

już zerkam na tą funkcję :cool: zakładma bez pyrolizy bo cena już szybuje poza moje mozliwości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivy - na parze jest zdrowiej:) Możesz zrobić rybkę z ziemniaczkami albo same warzywka - nie trzeba mieć specjalnych garów do tego - szczerze mówiąc chętnie pozbyłabym się moich klamotów, dlatego ta funkcja mnie pociąga;)

 

Poczytaj o pyrolizie i katalizie. na forum odradzają katalizę, bo długo trwa - za to pyroliza jest droga i zazwyczaj masz do wyboru - albo puroliza albo piekarnik parowy;) jest też czyszczenie parą i to mi się szczerze mówiąc bardzo podoba:)

 

Jedno jest pewne - nie ma piekarnika idealnego - albo jest ładny i nie ma jakiejś funkcji albo drogi albo nie można go spasować z mikrofalą:mad:

 

A płytę wybrałaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivy - na parze jest zdrowiej:) Możesz zrobić rybkę z ziemniaczkami albo same warzywka - nie trzeba mieć specjalnych garów do tego - szczerze mówiąc chętnie pozbyłabym się moich klamotów, dlatego ta funkcja mnie pociąga;)

 

Poczytaj o pyrolizie i katalizie. na forum odradzają katalizę, bo długo trwa - za to pyroliza jest droga i zazwyczaj masz do wyboru - albo puroliza albo piekarnik parowy;) jest też czyszczenie parą i to mi się szczerze mówiąc bardzo podoba:)

 

Jedno jest pewne - nie ma piekarnika idealnego - albo jest ładny i nie ma jakiejś funkcji albo drogi albo nie można go spasować z mikrofalą:mad:

 

A płytę wybrałaś?

 

ooo tak tak, nie ma idealnego, albo budżet musiał by być większy :-)

Płytę mam 70 cm elektroluxa ...ale już nie pamietam jaką bo bardzo dawno kupiona :cool: Leży i czeka na swój czas:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co ja mam taki piekarnik i jestem z niego bardzo zadowolona. Podział piekarnika na 2 części to super sprawa - dużo szybciej się taka jedna część nagrzewa niż całość jeśli zależy mi na szybkim podpieczeniu.

 

ooooooooo zadowolona z samsunga :)

jest światełko w tunelu!!

 

jest kilka zadowolonych, tylko to inny model niż ja planowalam :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co ja mam taki piekarnik i jestem z niego bardzo zadowolona. Podział piekarnika na 2 części to super sprawa - dużo szybciej się taka jedna część nagrzewa niż całość jeśli zależy mi na szybkim podpieczeniu.

 

ile poziomów ma ten piekarnik po wyjęciu tej płyty dzielącej ?? dalej 2 ?? bo jeśli tak, to mało :(

 

Ivy nie zniechęcam Cię do tego Samsunga (swego czasu też mi się podobał, jedna brakowało mu wielu funkcji, których potrzebuje, a i energooszczędność A to już teraz standard i szukałam A++), ale mnie zdarza się piec na 3 poziomach równocześnie :) jak przygotowuje obiad to wole rozłożyć na 3 blaszkach równomiernie i uzyskać lepsze efekty (lepiej dopieczone i szybciej), niż wciskać na 1 czy 2 blaszki

np. robię 3 pizze, czy ryby i frytki - i 3 poziomy zajęte ;) a obiad w 20 min gotowy (pomijam przygotowanie pizzy wcześniej ;) bo mówimy o czasie pieczenia i ekonomii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pomogę jesli chodzi o doswiadczenie, ale taki model mam na oku... http://www.ceneo.pl/7838851#tab=reviews Wydaje się, że ok... opinia co prawda tylko jedna, ale jak kiedyś po internecie szukałam, to raczej pozytywne - chociaż to mało znana firma, więc ciężko jest cokolwiek znaleźć. Ale ja mam ich wolnostojący piekarnik i mikser, i jestem bardzo zadowolona z jakości. Cena jest śmiesznie mała... teleskopy ma (chociaż nie wszystkie), i emalię łatwoczyszczącą - kiedyś sądziłam, że pyroliza to mus, ale potem poczytałam w internecie... I zrezygnowałam. Ta emalia podobno dobrze się sprawdza, a pyroliza to jednak spore koszty (nie tylko piekarnika z tą funkcją, ale tez używania).

Tutaj jest więcej opinii: http://www.oleole.pl/piekarniki-do-zabudowy/mpm-mpm-62-bo-30.bhtml#opinie

Jeśli chodzi o termosondę to chyba zbędny gadżet... Takie sprzęcik możesz kupić za kilkanaście złotych w każdym sklepie z drobnym agd czy nawet hipermarkecie, a za "wbudowaną" dopłacasz dodatkowo znacznie więcej. Chyba że naprawdę wbijesz ją w mięso, uruchomisz i wyjdziesz z domu, licząc na inteligencję piekarnika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivy - jak dla mnie Amica jest bomba ale ma jeden minus - obejrzyj zdjęcia z włączonym piekarnikiem - wtedy widać, że szyba nie jest ciemna, tylko ma czarne paseczki -.

 

cały czas jeszcze o niej myślę, tylko nie widziałam na zywo :( musze zobaczyć o jakich paseczkach mówisz :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile poziomów ma ten piekarnik po wyjęciu tej płyty dzielącej ?? dalej 2 ?? bo jeśli tak, to mało :(

 

Ivy nie zniechęcam Cię do tego Samsunga (swego czasu też mi się podobał, jedna brakowało mu wielu funkcji, których potrzebuje, a i energooszczędność A to już teraz standard i szukałam A++), ale mnie zdarza się piec na 3 poziomach równocześnie :) jak przygotowuje obiad to wole rozłożyć na 3 blaszkach równomiernie i uzyskać lepsze efekty (lepiej dopieczone i szybciej), niż wciskać na 1 czy 2 blaszki

np. robię 3 pizze, czy ryby i frytki - i 3 poziomy zajęte ;) a obiad w 20 min gotowy (pomijam przygotowanie pizzy wcześniej ;) bo mówimy o czasie pieczenia i ekonomii ;)

 

właśnie tez zwracam uwagę na szybkość/możliwość zrobienia obiadu w jednym czasie :cool: To Gorenje i Amica najbardziej zaczynaja mi pasować - cenoeo i parametrami :cool:

Ja nie pomogę jesli chodzi o doswiadczenie, ale taki model mam na oku... [

 

firme znam z innym produktów, drobnego AGD:cool: Cena jak za parametr bardzo fajna, jedyny jak dla mnie minus przy wszystkich zaletach to ze jest malutki w środku :-) Gdzieś go oglądałam i to go zdyskwalifikowało :cool: ale jeśli nie zalezy Ci na wielkości środka to myśle ze stosunek ceny do parametrów jest bardzo fajny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...