Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domeczek.......


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a to jest jakoś po łuku zaokrąglenie na tej co mi pasuje, czy ścięte pod kątem??

 

daj fotkę z boku :)

jest scięta :cool:

A skąd te listwy?

listwy sa z TEGO SKLEPU

Wg mnie idealne są ostatnie, te najprostsze!!!!

:rolleyes:

Ivy, No mi właśnie chodziło o kształt a nie o firmę :) najprostsze najlepsze :) No i im grubsze tym wyższe, żeby zachować odpowiednie proporcje. Sądzę, że do 8 cm opaski 10 cm listwy bedą super. Któraś z forumek tak ma - chyba fajna kobieta, ale to Tomkowa może nam zweryfikować, może pamięta: małe mieszkanko w szarosciach któraś forumka robiła dla syna i miłości :) i miała listwy trochę szersze niż opaski. Wyszło super ;)

 

19 mm to już dość gruba listwa. Nie dawalabym mniej niż 10 cm, bo proporcje bedą kiepskie ;p

 

 

Mowisz o tym mieszkaniu ??

http://i58.tinypic.com/hunaxi.jpg

jesli tak to istwy 16mm, Wysokość 8cm, ościeżnica ma szerokość 6cm.

 

i kilka fotek, może komus sie przyda

 

Listwa prosta- wysokość 10 cm- 16 mm ( suwmiarka pokazuje 16,85 na kazdej prawie listwie 16 milimetrowejróżnych producentów )

http://media-cache-ak0.pinimg.com/736x/82/48/c9/8248c9c408cc5f3c4c02f5f9e8e0b9c0.jpg

tutaj :listwa" składak na wysokość 10 cm przy ościeżnicy

http://media-cache-ak0.pinimg.com/736x/27/fb/4b/27fb4b76f93a85d8b9d3eaac2215b3c1.jpg

http://media-cache-ak0.pinimg.com/736x/0f/cc/f6/0fccf6f91525c7c7a264002a91d6ce8e.jpg

 

 

tutaj - 19 mm ( i tez troche grubsza - jakies 19,65 mm)

http://media-cache-cd0.pinimg.com/736x/75/b0/34/75b0342cbabaf58f14d78c702db71b98.jpg

 

 

z tego co widze raczej do ościeznicy powinno byc 16 mm - lepiej wygląda - mam nadzieję ze uda sie zakryć wszystkie dziury przy ścianach :cool:

Ivy,

ja zgadzam sie z mi_mała.

Z tymi listwami to zależy czy chcesz nowocześnie całkiem czy troszkę klasycznej elegancji wprowadzić. Do nowoczesnych wnętrz te kanciaste proste listwy jak najbardziej, ale ta druga listwa z delikatnym frezem jest po prostu bardziej elegancka :cool:

No i wysokie na 10 cm, nie mniej :)

 

Dziękuję za głosik - czekam jeszcze na nowe próbki i zobaczymy co najlepiej pasuje :cool:

Iwonka, ja nadal jestem za tą bardziej klasyczną - powód podała Vesila - większe pole manewru:yes: Jak Ci się kiedyś nowoczesność znudzi, będzie łatwiej przejść do klasyki:)

 

Nie wykluczam takiej możliwości, czekam jeszcze na nowe próbki :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie to mieszkanko miałam na myśli - nie widać różnicy między szerokością ościeżnicy a listwami. Bardzo ładnie się komponują.

 

Mój głos niezmiennie znasz:

http://media-cache-ak0.pinimg.com/736x/82/48/c9/8248c9c408cc5f3c4c02f5f9e8e0b9c0.jpg

10 cm i 16 mm, bo to 19 faktycznie wydaje się za szerokie, a 16 ładnie wygląda z opaską :) - może postaw ją w tych miejscach, gdzie masz największe szpary i zobacz, czy dadzą radę :)

 

Które próbki zamówiłaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka fotek- jest szafa- jeszcze bez drzwi -do wyboru któreś z asortymentu sklepu na I:cool:

http://media-cache-ec0.pinimg.com/736x/3b/9b/be/3b9bbe95b6ec61cb424b1d778d9f0cd9.jpg

http://media-cache-ec0.pinimg.com/736x/0b/86/f6/0b86f6dceb233ad3ade56591156099ea.jpg

 

 

....chyba trochę nieostre :bash:

Edytowane przez ivy17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafa też z I? Co robicie na górze? Szafy I nie da się zabudować pod sufit - są za niskie - zostawiacie puste czy wstawiacie jakąś blendę, czy może wymyśliliście coś innego?

 

Też się nastawiam, że szafę w korytarzu zrobię w środku wyposażeniem z I, a zamówię na wymiar tylko drzwi - powinno wyjść taniej :), a z kolei wyposażenie wewnętrzne szaf z I jest genialne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ze względów budżetowych szafa jest tez z I. ;-) ja bardzo je lubie za to ze mozna w ramach potrzeby zmieniac wnetrze- szafa w garferowbie juz byla 3 razy modernizowana a chyba to jeszcze nie jest jej oststeczna wersja :-)

Fakt jest za niska i chwile tala będzie :-( mam kilka elementów do uzupelnienia wiec może zribie tam zabudowę z regipsu lub jakąś blende. U mnie jest bardzo nosko wiec mam tam chyba 12-16 cm dziurę :-)

 

zastanawiam sie jeszcze ale muszę sprawfzic jak by cenowo wyszly drzwi u stolarza takie na całą wysokosc ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dół powoli będzie nadawał sie do mieszkania, zatem muszę poszukać czegoś na okna :cool:

Mam problem głównie z oknami w salonie - są to "zwykłe" okienka ... narysowałam nawet "narożnik" który będzie stał pod oknem ;) na przeciwko okna bedzie szafka +TV

http://media-cache-ec0.pinimg.com/736x/fa/77/ac/fa77acd27927b9baeda950d7375380ac.jpg

Chciałabym zeby jakoś fajnie je zasłonić- musze miec opcje nie tylko dekoracyjną ale i funkcjonalną pasujacą do reszty....

...czyli do trzech okienke w jadalni - stare zdjęcie ale widać okna

http://media-cache-ec0.pinimg.com/736x/16/74/e2/1674e2b8f475a2f52f3d1c005eaa803a.jpg

tutaj widać okno tarasowe + te trzy okienka

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/844/z8xl.jpg

 

taka była na wizualizacji propozycja dla nich

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/19/o8zl.jpg

 

okno w kuchni bedzie miało żaluzje :cool:

 

Nie chodzi mi nawet o kolory tylko o mozliwości...nie mam luksusu mieszkania na wielkiej działce na odludziu wiec muszę sie pozasłaniać :cool: Chciała bym uniknąc zwykłych rolet, bo kasety od nich nie pozwolą mi na otwieranie okien- jest ciasno we wnęce :bash:

O ile w tym tarasowym i tych trzech w jadalni mogła bym pójść w opcje firana lekki woal+ zasłona czyli standard to nie wiem co na tych w salonie :bash:

 

Macie jakies pomysły ...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Ivy :) Jak u Ciebie ładnie już!

 

Widziałam dwa rozwiązania (niestety już po tym, jak "ubrałam" własne okna) na zaaranżowanie okien.

 

1. Roletę rzymską i zasłony po bokach. W dwóch różnych zestawieniach: kryjąca roleta i woalowe zasłonki, przejrzysta roleta dzienna i kryjące lniane zasłony. Byłam zaskoczona, że może to razem dobrze wyglądać, a jednak...

2. Sąsiad ma świetne, ale niestety nie tanie rozwiązanie. Roletę rzymską taką półprzejrzystą (idealna na spuszczoną do połowy lub całkiem za dnia) + roletę zwijaną zwykłą. Obie rzeczy na jednym mechaniźmie. Roleta "nocna" niewidoczna za dnia. Jeśli chcesz to pójdę i wyżebram zdjęcia oraz namiary :)

 

PS. Swoją drogą dom tego sąsiada nadałby się idealnie na inspiracje forumowe. Pięknie ma!

Edytowane przez AniaS79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu chyba Cię ściagnełam myślami :-) Szukałam własnie Twoich zdjęć ( nie znalazłam) szkła w kuchni i jak ubrałas okna - planowałas panele, tak ??? dobrze pamiętam :cool: Czemu twoje "ubranko" Ci sie nie podoba- znajdę gdzieś foto ??

 

. Jeśli chcesz to pójdę i wyżebram zdjęcia oraz namiary :)

 

tak, tak, tak - bardzo poproszę :-) Myśle o takim rozwiązaniu i chętnie zobaczę fotki. Namiary tez sie przydadzą bo mogę przecież zamowić tam, bedąc przejazdem :-)

 

Co tam u Was Kochana ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z białymi żaluzjami drewnianymi byłoby super!!!!

Z roletami rzymskimi też:)

 

Co bardziej lubisz?:)

 

Jedno i drugie fajne , tylko potrzbuje wersji i w dzień lekko osłonięta i na noc w pełni :-)

Moj dom nie jest super nowoczesny wiec z samymi roletami boje sie efektu biurowego :cool:

 

W jadalni można ładnie wyeksponować długie zasłony, w salonie zostaną zasłonięte przez naroznik, wiec postawiłabym na rolety rzymskie lub białe żaluzje.

Może mogłabyś wykorzystać ten sam materiał do rolet i zasłon, wtedy otwarte pomieszczenie będzie tworzyć całość. 2 opcja to zachowanie tej samej kolorystyki zasłon i rolet.

 

chyba najlepsza byla wy wersja jadalnia + okno tarasowe długie zasłony a w salonie ta roleta rzymska duo :-) Poczekam na fotki ani i możę ...chociaz pewnie cena mnie zabije :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich też jestem zadowolona, ALE w dzień muszę mieć podciągnięte rolety co najmniej do połowy okna, a przy szarówce i wyżej, bo jest za ciemno = z zewnątrz wtedy wszystko widać. Panele trochę mi się już znudziły, poza tym w ciągu dnia muszę mieć odsłonięte okno tarasowe całkiem, bo panele mam też z materiały kryjącego.

Rozwiązanie zatem nie do końca funkcjonalne.

Może rolety rzymskie z bawełny/płótna/etc. są ładniejsze niż te przejrzyste, ale w dzień nie dają "poczucia intymności".

Panele z kolei ładniej wyglądają jeśli są przejrzyste, ale za to wieczorem od niczego by nie osłoniły. Wobec tego ja mam w oknach półśrodek :/ Wieczorem ok, rano już średnio. Gdybym dała inny materiał, to z kolei byłoby na odwrót. Tak źle i tak niedobrze.

Jeśli nie ma, to zrobię Ci zdjęcie tych moich, ale uprzedzam, że niewiele się zmieniło ;)

 

Tak się składa, że sąsiad to przy okazji stary dobry znajomy i nie sądzę, żeby miał coś przeciw fotkom, więc zrobię wpraszając się przy okazji ;)

Oni mają kilka rozwiązań w oknach:

1. W sypialniach takie "hotelowe" długaaaaśne, suto marszczone woalowe firany i po bokach ciężkie, sztruksowe też celowo za długie zasłony na karniszach od sufitu zdaje się. Przy grubej wykładzinie wygląda to naprawdę świetnie. Jak w najlepszej klasy hotelach (i te lampy stołowe z abażurami do tego).

 

2. na dole przy oknie kuchennym roleta rzymska, ale półprzejrzysta. Zasunięta za dnia prawie na sam dół, pozostawia wystarczającą ilość światła. Wieczorem, co prawda byłoby widać wnętrze domu, ale tuż przy rolecie na suficie jest mocny halogen, który działa jak zasłona :) Rozprasza światło na rolecie tak, że już nie zobaczysz wnętrza przez okno.

 

3. na jednym z okien są rolety rzymskie dzień/noc - te najmniej mi się podobają, ale też dokładniej się przyjrzę.

 

4. rozwiązanie, o którym wspomniałam, czyli roleta rzymska + roletka zwijana na jednym mechaniźmie. Pierwszy raz takie cudo widziałam.

 

 

A u nas jedna jedyna mała zmiana: zabraliśmy się po dwóch latach (!) za ogródek i coś tam nawsadzaliśmy. Efekt, myślę, będzie mniej więcej za 2 lata ;)

Ze zmian także montaż regulatora do kotła i siłowników do bramy wjazdowej i tyle zmian :) Ale wyznaczyłam sobie czas do grudnia. Może podgonię.

Dzieciaki rosną. Starsza poszła do 1 klasy, młodsza już biega i żąda jedzenia (bez przerwy), czyli taka norma ;)

Zapraszam do się, kiedy będziesz w okolicach.

 

PS. Moje dziecko starsze Cię uwielbia za podkowę! Przygarnęła i nie chce oddać. To jest koniara ku mojej rozpaczy, bo jej hobby nieco kosztuje. Ale czego się nie robi dla córeczki! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ta kanapa będzie "dotykała" do ściany??

bo może jednak też długie zasłony jak w jadalni i by były za kanapą

Mały mam ten salon więc raczej narożnik/kaapa będzie bardzo blisko tej ściany wiec nie będzi etam miejsca na ładne wyeksponowanie zasłon :bash: Boję sie ze żaluzje wyjda za biurowo :bash:

 

 

Aniu prosze zatem o fotki wszystkich możliowści :cool: super jest zobaczyc coś w realnym wnętrzu a nie katalogu :cool: te hotelowe też super z opisu brzmią :rolleyes:

Twoje fotki tez poproszę:cool: Zastanawiałam się właśnie nad tymi panelami również, ale Twój opis chyba faktycznie pokazuje ze nie ma idealnego zestawu :bash:

Ale duze juz te Twoje Panny...jak tylko bede to jakoś postaram sie Was odwiedzic, teraz jak mamy swoj domek to nieczęsto jesteśmy w tamtych okolicach, łgównie w okresach świątecznych ;)

 

PS. Moje dziecko starsze Cię uwielbia za podkowę! Przygarnęła i nie chce oddać. To jest koniara ku mojej rozpaczy, bo jej hobby nieco kosztuje. Ale czego się nie robi dla córeczki! ;)

 

ooo widzisz ale trafiłam:cool: bardzo sie cieszę ze taki udany drobiazg udało mi sie wypatzeć dla Was :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam pojęcia co na okna na parterze. Wszystko na to wskazuje, że na obu oknach będzie stało coś do siedzenia, więc efekt zasłon będzie trochę zasłonięty :D Obecnie najbardziej podobają mi się rolety rzymskie, ale co będzie za miesiąc, to nie wiem :lol2:

 

Póki co, to Wam coś pokażę:

tu będzie wc z piękną czarną spłuczką i obok prysznic

P1110323.jpg

 

a tu będzie odpływ liniowy, też piękny

P1110322.jpg

:rotfl: :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa - pięknie to już jest. Rozruba na bogato :yes: ;) Powodzenia! :hug:

 

Ivy, ja u siebie jeszcze nie zrealizowałam planu na okna, ale wiem co chcę. Kilka miesięcy i to tych gorszych - zimowych mieszkaliśmy jak w Big Brotherze ;) Był jeden plus - wszyscy sąsiedzi dookoła mają rolety zewnętrzne, które skrupulatnie codziennie spuszczają, więc pomimo, że byliśmy odkryci to i tak niespecjalnie miał nam kto zaglądać (choć w sumie nigdy nie wiadomo :cool:). W każdym razie nigdy nie byłam fanką firan i zasłon :( wprawdzie na forum dopiero zobaczyłam, że nie wszystkie muszą wyglądać źle ;) ale skoro serce mi do nich nie biło to musiałam kombinować coś innego. Potrzeby były 2: coś co zasłoni wnętrza tak dobrze jak roleta zewnętrzna i coś co ozdobi wnętrze, a nie będzie wyglądało jak firanka ;) Rozwiązania idealnego nie znalazłam (choć w tej chwili myślę, że poważnie rozważyłabym drewniane żaluzje :yes:). Znalazłam kompromisowe. Na razie na oknach mamy kryjące = zaciemniające rolety w prowadnicach. Dojdą na wierzch wnęki okiennej rolety rzymskie. Wstępnie upatrzyłam już materiał - taki przypominający gazę. Muszę tylko zrobić próbę i uszyć z niego roletę do gabinetu. Myślałam też o roletach tzw. DUO czyli roleta rzymska z dwoma materiałami - firankowym i zasłonkowym, ale forumowa mistrzyni rolet odradziła mi to, powiedziała, że uszycia tego się nie podejmie, bo wątpi w jego niezawodność (nie wiem ile w tym prawdy i do końca o co chodzi, ale skutecznie mnie zniechęciła, więc rolety musiały się rozdzielić ;)

 

Strasznie jestem ciekawa nr 4. o którym pisze Ania, bo to może coś co mogłoby zastąpić roletę rzymską z mechanizmem DUO. Kwestia ceny :confused:, bo obstawiam, że tanio nie będzie. No a nr 2. to już w ogóle kosmos technologiczny :rolleyes: Tylko oznacza niepotrzebne zużycie prądu :( Chyba, że to gadżet odpalany jedynie na imprezy :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...