Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Izolacja przeciwwodna drzwi tarasowych i wejściowych


djcezar

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Mam problem odnośnie izolacji pzeciwwilgociowej i wodnej drzwi tarasowych oraz wejściowych.

 

w załączeniu widać jaki jest problem.

 

Drzwi tarasowe położone są na wspornikach PCV a między nimi wylany jest beton perlitowy. Będzie to docelowo ocieplone styropianem. Czasami zdarzyło się, że miałem wodę na wysokości pod drzwiami, dlatego muszę ten kawałek dobrze uszczelnić aby woda nie wdarła mi się pod styropian w wylewce w salonie. Czym najlepiej to uszczelnić aby było to trwałe z kilkadziesiąt lat, elastyczne i nie odspajało z PCV (pionowe podpory drzwi są z PCV).

Natomiast drzwi wejściowe, próg aluminiowy położony jest na 2 cm XPS-ie.

 

Proszę o jakieś porady.

 

Pozdrawiam Dj_

_MG_2212-2.jpg

_MG_2210-2.jpg

_MG_2208-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co za oszczędność :| że też się komuś chciało ciąć poszerzenia na takie kawałki tylko po to by zaoszczędzić pewnie z 50cm poszerzenia.

a po za tym tam powinien być profil bazowy który ma cofnięte lico względem profilu od zewnątrz , wtedy można cały profil wykleić albo papą albo folią EPDM z duzym zakładem na fundament i wtedy wiadomo, że nic tam nie będzie zaciekać. W takim przypadku tez tak możesz zrobić ale nigdy nie masz pewności że połączenie papy z poszerzeniem będzie szczelne a wtedy będzie się ciurkiem lać pomiędzy papę i prosto pod okno...

 

pod drzwiami tez powinien być profil bazowy , na tym styrodurze to ten próg alu zaraz będzie się uginał i o szczelności zapomnij..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może czymś w rodzaju Pecithene na odpowiednio zagruntowanym podłożu? Jest samoprzylepna i trwale elastyczna, tylko żebyś nie przebił jej przy docieplaniu. Na właściwie przygotowanym podłożu trzyma jak diabli. Dobrze byłoby zejść tym w dół i przyklejać chociaż dwie warstwy (druga łatka większa po obwodzie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam szlam nie nadaje się na spoiny (łączenie materiałów). Wspomaga się go wtedy taśmą, ale w tym przypadku , na pionie - to nie zagra.

 

A co by się nadawało do izolacji lekkiej na łączeniu ściany z ceramiki i fundamentu o wysokości tak 0,5mb ponad fundament, gdzie później będzie jeszcze ocieplana styropianem na klej do styropianu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...