Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Remont kuchni i klapa z farbą!!!


Recommended Posts

Witam wszystkich.

Jesteśmy w trakcie odświeżenia kuchni i już na dzień dobry mamy ogromny problem :(((

Podjęliśmy z mężem decyzję o tym,że takim "ożywczym" kolorem z naszej kuchni będzie fioletowy,którym pomalujemy sufit oraz częśc ściany

Mieszkamy w UK,więc kupujemy farby tutejszych firm takich jak Dulux,Crown,McPherson oraz Johnstone's..

Problem już powstał podczas malowania sufitu.Poszliśmy do sklepu Crowna,gdzie dokładnie powiedzieliśmy sprzedawcy o naszych zamiarach,itd.itp...

Polecił nam między innymi Crown Trade z wykończeniem eggshell (jest to farba z lekkim połyskiem-dosłownie jak skorupka jajka),która jest lateksowa-zmywalna i bardzo często używana w miejscach takich jak kuchnia właśnie.

Zakupiliśmy tą farbę,uprzednio pokrylismy podkładem sufit .i...zabraliśmy się do malowania używając standardowego wałka i szerokiego pedzla przy brzegach...

Kolor sam w sobie jest piękny,ale efekt.....Godny pożałowania...Kuchnię mam bardzo jasną,więc widać jak na talerzu każdą nieprawidłowość-wygląda to jak tłuste plamy...

Zanim zdecydujemy się na pomalowanie ścian,chciałabym najpierw uratować sufit (jeśli się wogóle da).

Czytałam na brytyjskich forach,że farby z wykończeniem eggshell mają to do siebie,że są niestety trudne do aplikacji,kapryśne,a już ciemne kolory to samobójstwo (bazując na opiniach osób,które tego doświadczyły)...oraz,że taki efekt jest często konsekwencją nieprawidłowego malowania-siła nacisku,kierunek malowania,ilość farby na wałku a "rozciąganie" farby...

Jeżeli jest ktoś,kto mógłby choć troszeczkę mi pomóc,będę bardzo wdzięczna...Czy można to w jakiś sposób uratować,nie chcę rezygnować z koloru,a tym bardziej zamawiać profesjonalnego malarza (mam ograniczony budżet),bo tylko takie rozwiązanie się najcześciej pojawiało...

IMG00744-20130304-1313.jpgIMG00745-20130304-1313.jpgIMG00746-20130304-1314.jpgIMG00747-20130304-1314.jpgIMG00748-20130304-1314.jpg

Zrobiłam kilka zdjęć sufitu dla dokładnej analizy problemu.

Licze na jakiekolwiek porady

Z góry dziękuję

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, sufit masz fatalnie wykończony, widać na nim bruzdę po przeniesieniu oświetlenia i ta struktura. Nic z tym nie zrobisz farbą lateksową. Jedyna rada to pomalować farbą matową. Jedź do B&Q kup zwykłą białą matową farbę i parę barwników ( dobierz sobie sama kolor będzie o wiele taniej niż z mieszalnika) i maluj dobrze nasiąkniętym farbą wałkiem ( z grubym włosiem). Nie żałuj farby, pomyśl o trochę jaśniejszym odcieniu.

Poz.

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...