Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć którą kostkę zdecydowanie polecanie na utwardzenie podjazdu : granitową czy betonową. Głównie chodzi mi o to, która będzie bardziej solidna, nie będzie się kruszyć i wycierać. Proszę o rzetelne opinie, ponieważ jest to inwestycja na wiele lat. Podjazd głównie dla 1 góra 2 samochodów osobowych.

I.B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć którą kostkę zdecydowanie polecanie na utwardzenie podjazdu : granitową czy betonową. Głównie chodzi mi o to, która będzie bardziej solidna, nie będzie się kruszyć i wycierać. Proszę o rzetelne opinie, ponieważ jest to inwestycja na wiele lat. Podjazd głównie dla 1 góra 2 samochodów osobowych.

I.B

 

tu nie ma co porównywać - granit to kamień kilkakrotnie twardszy od betonu - rozwiązanie na lata; beton na jakiś czas ; granit ściera się bodajże kilka mm na 100 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie granit! u siebie ładnych pare lat temu założyłem kostkę brukową, dlatego że była w przystępnej cenie, ale gdybym miał jeszcze raz wybierać to na pewno nie byłby to beton. Używałem kostek w dwóch kolorach, aby oddzielić podjazd od drogi do domu i nie wiem co za tym idzie, ale te jaśniejsze kostki są bardziej narażone na zniszczenia. Po przeprowadzonych małych pracach remontowych, przy których dużo się działo kostka nie wygląda już na nową, ma liczne wgłębienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Judyta bruk klinkierowy to jeden z lepszych materiałów do utwardzania podjazdu. Przede wszystkim wystarczy Ci na ładnych pare lat, czego nie można zagwarantować przy użyciu bruku betonowego., który się wyciera, kruszy, traci kolor. Beton używany jest przede wszystkim na miejskich dróżkach, ale na prywatnej posesji warto zainwestować w coś lepszego.

Ludwik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...