Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewający Dom Kablami Grzejnymi


piekar25

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 243
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie przeginaj z ta powierzchnia- ma dom wg projektu M-110A Konrada Matuszewskiego

 

Tak tylko ja mam lustrzane odbicie ;) i wc jest polaczone z pom.gosp. ale to tam maly szczegół pewnie nic nie znaczący :p

 

eprom. kable i klime.. mam jeszcze kominek wolnostojący ale na wiosne go sprzedamy i calkowicie zagłuszymy komin albo w ogole czyms go wypelnimy:P tak tak.. żaluje że postawilem kominy..

 

Jesteś z Suwałk... chcesz to wpadnij jak bedziesz w okolicy szczytna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym to sie ma roznic od innego systemu? Ma CO zalaczyc, albo wylaczyc. Kazde.

 

Po prostu pytam, czy uzywales kiedykolwiek sterowania pogodowego?

 

raczej ja zapytam czy Ty kiedykolwiek próbowałeś sterować kable sterownikiem pogodowym...

a jeżeli już to jak ci się to udało ...:p

 

nie pytaj głupio o takie sterowanie bo co druga instalacja którą robiłem i połączyłem z kotłem gazowym tak jest regulowana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki piekar_ za zaproszenie, jak będę w okolicy to się odezwę. Domek w sumie podobny do tego co buduje, tylko u mnie bez garażu, a komin już postawiłem, w dodatku podwójny, jeden do kominka, drugi awaryjny, w razie jakby piec trzeba było kiedyś postawić. Ja sie nastawiłem na te ogrzewanie akumulacyjne a wszyscy w koło mi odradzają, że to prąd i to drogo, normalnie aż mi słabo sie czasem robi, jednak wygoda, bezobsługowość i koszty instalacji dla mnie są dużymi zaletami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki piekar_ za zaproszenie, jak będę w okolicy to się odezwę. Domek w sumie podobny do tego co buduje, tylko u mnie bez garażu, a komin już postawiłem, w dodatku podwójny, jeden do kominka, drugi awaryjny, w razie jakby piec trzeba było kiedyś postawić. Ja sie nastawiłem na te ogrzewanie akumulacyjne a wszyscy w koło mi odradzają, że to prąd i to drogo, normalnie aż mi słabo sie czasem robi, jednak wygoda, bezobsługowość i koszty instalacji dla mnie są dużymi zaletami.

 

Yhym mi też tak mówili że jak to mozna prundem grzać przecież to kosztuje majątek... :jawdrop:

 

bezobsługowość jak najbardziej...

 

jedyny minus to zamkniecie drogi na inny system grzewczy ;) zrób sobie jak krzysiek tutaj z forum dodatkowo puscil rurki do podłogówki w razie "W" :)

 

Widzisz Pyxiu... a różnica temperatury miedzy strzegomiem a np. Olsztynem gdzies 10* ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaleta instalacji rurkowej to pewnie taka, ze w przyszlosci pewnie będę mogł podłaczyc PC jak prąd drastycznie pójdzie w górę. W przyapdku samych kabli to niemoźliwe.

Mozesz podlaczyc wszystko co ci przyjdzie do glowy a dodajac zasobnik buforowy mozesz gromadzic w nim energie sloneczna z np. solarow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planuje budowę domu dobrze zaizolowanego wg TB

chce w domu kable lub piece - możecie podpowiedzieć na co zwrócić uwagę? od czego zacząć?

niestety nie zdążyłem przeczytać dziennika budowy R&K, czytam właśnie LOBO M, ale to chyba za mało , czy inni maja opisane dzienniki budowy? co powinienem przeczytać?

kilka tematów już czytam , na ten właśnie trafiłem

 

dziękuję za pomoc

Ka(bel)rol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planuje budowę domu dobrze zaizolowanego wg TB l

 

Hip,hip hurra!

Po 25 latach snucia swoich teorii i bajdurzenia TB znalazł człowieka który uwierzył w jego pomysły i je zrealizuje. Wreszcie TB będzie mógł pochwalić się na FM że ktoś zbudował dom na bazie pomysłów Brzęczkowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...